Sari la conținut
Forum Roportal
aalleess

Esentiale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am hepatita c din anul 2000 cel putin atunci am depistato,sunt un fost consumator de droguri,doctorul mi-a prescris esentiale forte,dar eu de cate ori incep sa le iau ma doare ficatul destul de rau.

Tin sa va spun ca pana sa iau aceste esentiale nu am avut nici o durere in zona ficatului,as dori sa aud pe cineva care are hepatita c si ia esentiale ce sintome are

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa-ti spun, eu stiu ca ficatul nu doare, poti simti doar o senzatie de "ficat marit" dar de durut...cred ca te doare altceva, poate colonul? Nu sunt medic, ar trebui sa mergi la unul!

Stiu doar un singur exemplu de o persoana in varsta cu ciroza hepatica care se simtea f bine de la Essentiale!

Mai mult decat cu atat nu pot sa te ajut!

Iti doresc sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa renunti la hepatoprotectoare (care oricum nu ajuta la nimic) si sa faci tratament antiviral.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am hepatita c din anul 2000 cel putin atunci am depistato,sunt un fost consumator de droguri,doctorul mi-a prescris esentiale forte,dar eu de cate ori incep sa le iau ma doare ficatul destul de rau.

Tin sa va spun ca pana sa iau aceste esentiale nu am avut nici o durere in zona ficatului,as dori sa aud pe cineva care are hepatita c si ia esentiale ce sintome are

Salut,trebuie sa incerci sa faci o detoxifiere a ficatului,iti recomand Aloe Vera Gel 2 linguri dimineata pe stomacul gol+Forever Garcinia Plus(rol hepatoprotector)+Fields of Greens(drenor hepatic)+Aloe Blossom Herbal Tea un pliculet la un litru de apa pe care trebuie sa il bei pe parcursul unei zile,personal ma simt foarte bine.Daca ai nevoie si de alte informatii contacteaza-ma pe forum. Sanatate :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare adiacenta.

socrul meu a inceput sa faca interferon. Un dr. i-a zis sa ia in continuare esentiale, silimarina, altul i-a zis sa nu mai ia nimic. Nici el nu mai stie ce sa faca. E bine sa le mai ia sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ia nimic,nu au nici un efect in aceasta perioada,e ff tare tratamentul.Doar paracetamol,la nevoie.

din cate am inteles paracetamol-ul este cam daunator ficatului :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×