Sari la conținut
Forum Roportal
Mihai1978

SIAB 2005

Postări Recomandate

Ati fost la SIAB? v-a impresionat ceva pe acolo (in afra de gagici)?

 

 

Eu am fost azi(duminica) si mai bine stateam acasa. Lume ca la balmuc. Imposibil de admirat o masin in toata splendoarea ei. N-ai cum sa vezi un automobil de la 10 cm distanta, ori daca te departai putin mai mult, in secunda imediat urmatoare locul lasat liber de tine se umplea instantaneu. In plus ne-am transformat in japonezi. Atatea digitale si camere pe metru patrat n-am vazut niciodata. Inteleg la BMW, Lamborghini sau mai stiu eu ce piesa....dar sa stai calare cu digitalul pe o Panda, Clio, sau mai stiu eu ce masina mai pamanteana s-o filmezi si pe afara si pe dinauntru mi se pare cel putin aiurea. In plus, in 90% din poze ies mainile piciorele mustatile nasurile sau mai stiu eu ce parti anatomice ale persoanelor din jur. Pe lang asta, am avut parte drept bonus, de panorama infecta a unor indivizi fascinati de butoanele de pe usi si bord, care stateau 10 minute in masina sa apese peste tot si sa strambe duzele de climatizare in sus jos la stanga si la dreapta. Mi-aduc aminte de Dede si Dexter: Uuuuu buttons! Asta cu toate ca respectivul biet automobil nu avea cheia in contact. Dar adevarul e ca nu se stie niciodata...poate se lasa geamul in jos oricum. Iar daca nu,macar ne facem o impresie despre tzacanitul avariilor. Apoi, intrucat scopul unui salon auto nu e acela de a te pune la curent cu ce se mai intampla un lumea auto, ci acela de a-ti da prilejul sa iesi la o bere cu prietenii si sa te lauzi pe cate tipe bune ai pus mana in mai putin de-o ora, hai sa scoatem iar digitalul sa luam gagica de dupa mijloc, sa ne asezam in fatza masini si sa producem dovada virilitatii noastre. Sigur gagicii i-a mirosit a testosteron in exces, in cazul nostru, de-a acceptat ea sa faca poze cu noi. Iar pana focalizeaza aparatul hai sa bagam o gluma (proasta de obicei) ca sa mascam cumva expresia libidinoasa de pe chipul nostru si chiar intreaga atitudine de balbaiala in care am dat in momentul contactului cu piele fina a modelului cu care ne pozam. Oricum nu ne poate invinovatzi nimeni pentru balele din coltzul gurii... e diferentza mare intre Playboy, TV si The real thing. Noroc ca organizeaza astia SIAB din 2 in doi ani ca sa mai simta si degetele noastre un mijlocel sau un gat ceva, ca pe fund n-avem voie, caci de dat pagina la reviste, cel putin aratatorul sigur s-a cam tocit.

In rest, n-am vazut 3-4 care sa ceara detalii tehnice, sau macar un pretz ceva. Poate doar steguletze si baloane. Concluzia mea este ca cei mai multi se duc la SIAB ca la balci. Poze, steguletze, baloane, suc si hamburgheri.

 

asadar duceti-va in timpul saptamaniii si cat mai de dimineatza daca intr-adevar vreti sa admirati masinile, cand vetzi avea parte de mult mai putin circ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×