Sari la conținut
Forum Roportal
vexcs

Prietenii si relatia...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara la toata lumea! cu toti stim ca una din problemele unei relatii o constituie prietenii partenerului...de multe ori problemele de genu asta apar in urma izolarii unuia dintre parteneri...sau a amandorua..toate buna si frumoase...dar atunci cand prietenii incearca sa va desparta de persoana iubita doar pentru faptul ca au fost prieteni/prietene bune candva? iubita mea imi zice ca ea si'a pierdut prietenii din cauza lor..pentru ca ei i'au gresit mult...si ca nu regreta ca sa certat cu ei dar la o mica cearta vin reposurile cum ca am intervenit intre ei...sa va dau o situatie paralela fata de ce am scris aici.. : prietena ei cea mai buna nu ma sufera...si isi sarbatoreste ziua de nastere...pe prietena mea a invitato si i-a zis sa nu vina cu mine pt. faptul ca nu ma sufera...pietena mea a mi'a spus ca ea se duce pt ca nu vrea sa se certe cu ea...cine greseste? si ce este de facut? prietena mea sau a ei? un sfat va rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii sunt diferiti . Fiecare are un comportament o conduita . Atata timp cat tu si prietena ta aveti o relatie buna ce te intereseaza de prietenii ei sau prietenele care te suporta sau nu te suporta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii sunt diferiti . Fiecare are un comportament o conduita . Atata timp cat tu si prietena ta aveti o relatie buna ce te intereseaza de prietenii ei sau prietenele care te suporta sau nu te suporta?

 

 

Nu m'ar deranja daca aceste "prietenii" nu ar intervenii intre mine si iubita mea...Mi se pare umpic cam mult ca ei sa'si impuna parerile despre relatia noastra...Mie imi spuna iubita mea ca nu ii pare rau deloc ca sa racit relatia cu prietenii ei...dar cum vorbeste cu ei ...imi vin reprosuri la greu din partea ei.Eu am mai incercat "sa impac si capra si varza" dar nu a mers..am chemat'o pe prietena ei afara pentru a stinge 'nesuferinta' asta dintre noi,sa putem iesi cu toti sau sa nu ne mai injuram cand ne intalnim;si am iesit 3-4 zile impreuna(cu toti am fost de accord)4 zile lungi in care eu doar o tineam de mana pe iubita mea,pur si simplu nu ma baga nimeni in seama..nici ea nici prietena ei...vorbeau doar ele ca mai tarziu sa aud ca prietena ei nu a fost bagata deloc in seama.nu stiu care din noi greseste..daca as stii probabil as lua o hotarare ceva...Mi'am calcat orgoliu ca sa ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu te mai intereseze atat de mult cat de mult te plac sau nu prietenii ei, ci cat de mult te place EA.

Daca ea vrea sa fie cu tine, prietenii vor accepta pana la urma.

 

Straduieste-te mai putin :)

Editat de X.E.N.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m'as stradui dar nu pot sa vad cum se raceste relatia noastra din cauza prostiilor spuse de prietenii ei...despre prietenii mei nu pot spune nimic pentru ca am stiut sa nu'mi implic prietenii....nu stie nici vantu' nici pamantu' p.s: pot scrie o poveste asa mai lunga cu inceputul relatiei pentru a intelege toti despre ce vorbesc? :)

Editat de heidy
mirckuitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu m'as stradui dar nu pot sa vad cum se raceste relatia noastra din cauza prostiilor spuse de prietenii ei...despre prietenii mei nu pot spune nimic pentru ca am stiut sa nu'mi implic prietenii....nu stie nici vantu' nici pamantu' p.s: pot scrie o poveste asa mai lunga cu inceputul relatiei pentru a intelege toti despre ce vorbesc? :)

 

Daca ea e ATAT de influentabila...atunci nu cred ca te place cu adevarat :D

 

Cati ani aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca am raspuns asa greu...am fost sa o duc la scoala.. :D eu am 19 ea 17...asta am uitat sa spun...probabil de la nervi :). scuze si pentru {K,SH,TZ}

Editat de vexcs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu m'as stradui dar nu pot sa vad cum se raceste relatia noastra din cauza prostiilor spuse de prietenii ei...despre prietenii mei nu pot spune nimic pentru ca am stiut sa nu'mi implic prietenii....nu stie nici vantu' nici pamantu' p.s: pot scrie o poveste asa mai lunga cu inceputul relatiei pentru a intelege toti despre ce vorbesc? :)

Renunta la k, sh, tz, ca aici nu suntem pe mirc. Multam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e greu sa nu te intelegi cu prietenii ei...dar te-ai gandit ca poate nici tu nu esti sfant?

or avea ei un motiv pentru care nu te plac. daca nu te simti cu musca pe caciula, fii indiferent si sustine-ti parerea in fata prietenei...lucrurile se vor calma dupa o vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×