Sari la conținut
Forum Roportal
vitzu

Placa Video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

post-194620-1234368049_thumb.jpgpost-194620-1234368067_thumb.jpgAm si eu o problema aseara cand am inchis camp-ul mergea foarte bn si nu dadea semne sa aiba vre-o problema. Dimineatza am l-am deschis si mi-au aparut pe desktop niste linii intrerupte albe si nu mai intra in windows. Am reinstalat windows-ul tot asa se vedeau liniile dar de data asta a intrat in windows. Dupa ce am instalat toate driverele am constatat k iar nu mai intra in win. Am intrat in safe mod si am scos driverul de la placa video. Dupa un rst a inceput se mearga bn, am instalat alt driver si aceeasi poveste.Dungile imi apar atunci cand deschid comp-ul ata pana se incarca si dupa aia se vede clar..Am atasat si 2 poze!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
post-194620-1234368049_thumb.jpgpost-194620-1234368067_thumb.jpgAm si eu o problema aseara cand am inchis camp-ul mergea foarte bn si nu dadea semne sa aiba vre-o problema. Dimineatza am l-am deschis si mi-au aparut pe desktop niste linii intrerupte albe si nu mai intra in windows. Am reinstalat windows-ul tot asa se vedeau liniile dar de data asta a intrat in windows. Dupa ce am instalat toate driverele am constatat k iar nu mai intra in win. Am intrat in safe mod si am scos driverul de la placa video. Dupa un rst a inceput se mearga bn, am instalat alt driver si aceeasi poveste.Dungile imi apar atunci cand deschid comp-ul ata pana se incarca si dupa aia se vede clar..Am atasat si 2 poze!

 

Monitorul nu cred sa aiba vreo vina. Placa video...hmmm sa nu dea semne de "oboseala" sau sa vrea schimbata.

Sunt de parere ca aproape fiecare componenta din pc sa fie racita. Eu personal am montate 2 coolere pe pc. Un cooler normal si unul de 17" si iti spun sincer ca nu am nici o problema desi inainte aveam. Ba se bloca, ba se intrerupea sau se restarta automat(asta inainte sa schimb sistemul).

Nu stiu ce sa zic...incearca sa sufli de praf placa video, sa pui un cooler pe langa ea si daca problema continua...cred ca trebuie sa o schimbi desi sper sa nu fie ultima solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×