Sari la conținut
Forum Roportal
Ziggurat

Discutii diverse

Postări Recomandate

ai dreptate...scuze :stars: paranormal pentru mine, e ceva neobisnuit...cat se poate de simplu, dar neobsnuit...nu ma intereseaza senzationalul in modul lui complex...ma intereseaza neobsnuitul in modul lui simplu...cam asta ar fi pentru mine paranormal. Fie ele fantome sau alte entitati...de Padurea Baciu am auzit multe, dar in schimb NIMIC ca dovada...si in asta as fi vrut sa va cer ajutorul..de crezut e foarte usor...baza naturii umane e curiozitatea...din cauza asta, uneori e mai credul omul decat ar trebui...trebuie totusi o limita, pentru a nu face ridicol tema asta. E ok ca am gasit un forum pe tema asta, repet, fara a juca rolul unei persoane sensibile, forumurile NU consider ca sunt pentru a arunca vorbe peste umar, daca cineva te contrazice...forumul e pentru discutii...iar Padurea Baciu e pentru a fi descoperita.....

Editat de king4aday

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca doar cauti dovezi, nu ai sa reusesti sa crezi niciodata cu adevarat

incearca sa vezi ce simti, de multe ori subconstientul iti transmite exact ce trebuie, dar pentru asta trebuie sa stii sa asculti si sa accepti

ia vezi, poti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca doar cauti dovezi, nu ai sa reusesti sa crezi niciodata cu adevarat

incearca sa vezi ce simti, de multe ori subconstientul iti transmite exact ce trebuie, dar pentru asta trebuie sa stii sa asculti si sa accepti

ia vezi, poti?

 

 

 

subconstientul nu-i ceva ce sa ma faca sa cred in paranormal...unora li se intampla, si nici macar in gand nu le-a trecut ceva in legatura cu fantome, spirite, poltergeist etc. ... ca sa cred, pot, sau as putea in multe..insa asta nu inseamna ca acele lucruri si exista...cu asta nu vreau sa contrazic existenta lumii paranormale...pentru ca si pe mine ma intereseaza...singurul lucru in ce mi-ar place sa cred, ca nu a murit bunatatea din oameni...insa lumea ma contrazice in asta, din pacate...problema o pun in modul cel mai simplu...daca este ceva ciudat, paranormal in Padurea Baciu, ce e acel lucru? Sau cum s-ar putea descrie macar, daca alte dovezi nu sunt? Chestia e, ca majoritatea incercati sa ocoliti raspunsurile, in loc sa le dati. Asta in cazul daca si stiti ceva, dar incep sa ma-ndoiesc de asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa cred, pot, sau as putea in multe..insa asta nu inseamna ca acele lucruri si exista...

Adica daca tu crezi in ceva, nu crezi ca si exista acel ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica daca tu crezi in ceva, nu crezi ca si exista acel ceva?

 

 

 

:o:))))) ai un dar de a intoarce cuvintele, de incep sa te admir pentru asta...adica, eu cred in ceva, insa asta nu inseamna ca acel ceva si exista pentru altii de ex. sau chiar in realitate...normal ca pentru mine exista, doar cred in existenta lui insa, pot sa gresesc, ca orice om...

 

P.S. Multi cred ca Anette canta bine de ex., insa live e execrabila :D)) Nightwish a crezut in ea, insa au dato-n bara :stars: desi ei inca cred ca Anette poate canta piesele lui Tarja...insa nici macar pe ale ei nu le poate reda LIVE...asta ca un exemplu putin haios :lol:

Editat de king4aday

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars:

 

paranormalilor,reveniti-va :lol:

 

Oare cum arata realitatea in care isi duce existenta un orb? Pentru el,cu siguranta,realitatea in care traieste este cea palpabila ,dar noi o putem percepe la fel ca el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars:

 

paranormalilor,reveniti-va :lol:

 

Oare cum arata realitatea in care isi duce existenta un orb? Pentru el,cu siguranta,realitatea in care traieste este cea palpabila ,dar noi o putem percepe la fel ca el?

 

 

Bravo :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica, eu cred in ceva, insa asta nu inseamna ca acel ceva si exista pentru altii de ex. sau chiar in realitate...normal ca pentru mine exista, doar cred in existenta lui insa, pot sa gresesc, ca orice om...

Partea bolduita sa ti-o repeti pana iti intra in cap.

 

P.S. Multi cred ca Anette canta bine de ex., insa live e execrabila :o:)) Nightwish a crezut in ea, insa au dato-n bara :stars: desi ei inca cred ca Anette poate canta piesele lui Tarja...insa nici macar pe ale ei nu le poate reda LIVE...asta ca un exemplu putin haios :lol:

Eu nu ascult decat muzica lor din perioada Tarja. Noua voce nu-mi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa-i, o sa facem bani in zona Baciu, poate dam de vreo comoara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×