Sari la conținut
Forum Roportal
Ziggurat

Discutii diverse

Postări Recomandate

am scris si mai inainte...nu conteaza cum il numesti...Allah sau Dumnezeu...nu cu asta am problema si nici nu ma intereseaza, ca nu sunt religios...insa a spune ca tot ce vedem, simtim, auzim etc...nu e real, mi se pare cel putin deplasat...iar sa spuna ca doar, creatorul (sa-l numim asa, sa nu te mai blochezi) sa fie real deja depaseste ORICE limita. Filme de genul asta si inca cateva aspecte fac ridicol din tema asta, al paranormalului. Si asta NU e bine. Am scris si intr-un alt topic, ca aceasta tema e mult mai complexa si merita mai multa atentie si seriozitate, nu prostii de adormit copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i vorba sa le perturbi...si nu mai fiti asa de aroganti, pentru ca nu prea are rost...mi-am zis o simpla parere intr-o lume reala, cel putin pentru mine :o: fara sa vreau sa jignesc pe cineva... iar Padurea Baciu "va decide" singur, daca o sa intre in contact cu mine, nu cred ca ai fi Tu in masura sa decizi asta. P.S. mi-am luat si aparat cu film...ready to go :o: vremea sa se inbunatateasca un pic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-i vorba sa le perturbi...si nu mai fiti asa de aroganti, pentru ca nu prea are rost...mi-am zis o simpla parere intr-o lume reala, cel putin pentru mine :o: fara sa vreau sa jignesc pe cineva... iar Padurea Baciu "va decide" singur, daca o sa intre in contact cu mine, nu cred ca ai fi Tu in masura sa decizi asta. P.S. mi-am luat si aparat cu film...ready to go :o: vremea sa se inbunatateasca un pic.

 

 

nu e nimeni arogant tu faci pe sensibilul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nightwish ---> cam asta cred si eu :o: ...am crezut ca e ok forumul asta, mi-ar fi placut...nu de alta, dar ma intereseaza tema...cand intru pe un forum, ma astept la o comunicare constructiva, in nici un caz nu la una ca asta...oamenii pot avea pareri, opinii diferite despre anumite lucruri, mai mult, pot sa greaseasca...iar daca se intampla asta, ar trebui corectati...nu cu vorbe de genu ca degeaba te duci in padurea baciu, sau ca nu are rost...insa m-ati inteles gresit...nu sunt sensibil DELOC...ba chiar din contra, i`m a rock :o: doar nu vad rostul unui forum pe care se comunica cum s-a facut aici...atat de simplu :doh: have a nice day

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mai zis: nu vrei sa vezi esenta, te legi doar de forma.

 

Daca eu nu-ti explic niste chestii pe care le gandesc, inseamna ca nu consider ca este momentul. N-am sa intru in polemici, fix degeaba, din moment ce-mi este foarte clar ca tu "esti o piatra".

 

Plus ca nu este nimeni obligat sa-ti explice ceva daca nu doreste.

 

Cand ai vazut clipurile alea trei prima ta reactie care a fost?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow ce "curatenie" ati facut =)))... nu poate omul sa-si zica o parere diferita de a voastra :stars:)) dezastru....referitor la poze, sunt chiar interesante, insa departe de a dovedi ceva paranormal...si nici daca mi-ati sters posturile anterioare, nu ma las :lol:)) filmuletzul e cel putzin haios..ma refer la "serialul" de pe youtube...adica sa zica cineva ca lumea asta nu e reala, doar creatorul ei...exagerat...mai multa dovada este care confirma existenta lumii in care traim, decat dovada existentei unui creator...si daca parerea mea e, ca unele afirmatii fac ridicol din tema paranormalului, lasati-l in topic linistit...stiu ca nu coincide cu parerea voastra, dar asta e...nu cred ca incalc vre-un regulament, doar ca nu sunt de acord cu absolut tot ce credeti voi...numai bine;)

Editat de king4aday

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuze nervosilor :stars: nu am vazut ca ati deschis un topic separat...

 

sincer am avut mai multe reactii legat de film...primele doua parti erau haioase dar in mod copilaresc...daca pot sa zic asa. Sarind peste multele spuse acolo, m-as rezuma la partea cand creierul uman e legat de un PC si i se da impulsul "necesar" ca sa vada o floare, o pasare, un avion...etc. asta a fost singura chestie logica din film...cel putin mie. Logica ca daca primeste creierul impulsul acela, atunci aia o sa faca ...doar e un organ, care prelucreaza date...insa asta NU dovedeste ca noi acuma am traii intr-o imaginatie, din contra...e ceva gen, Dan Diaconescu sa afirmi asa ceva...iar a treia parte a depasit limita, spunand ca doar creatorul e real...ce dovada exista, cat se paote de mica, care dovedeste existenta unui creator? Si tu ca om (ma refer aici la realizatorul filmului) sa afirmi ca NU existi, tre sa fi sarit de pe fix...nu putin...muuult :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×