Sari la conținut
Forum Roportal
ich bin ich

Catelusa agitata

Postări Recomandate

Va rog sa ma ajutati!!! :o: Catelusha mea este foarte agitata cand simte o alta surata de a ei coborand pe scari.Latra,urla,se repede in usa cu toata forta ei de catelush pechinez.Tot acest circ se repeta in fiecare zi de doua sau trei ori timp de 5 min...Nu reusim sa o potolim in nici un fel:am incercat cu revista...nimic:|...am incercat cu inchisul in baie cand incepe sa faca crize...nimic...cu bataia in nici un caz...Am incercat sa vorbim cu stapanii catelusei sa o tina in lesa cat timp coboara pe scari prin fata usii nostre ...pt ca si catelusa lor se repede in usa noastra.Sunt fetite amandoua...Orice sfat este bine venit ...va multumesc:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu bataia...? Ce sens are s-o bati? E normal sa faca asa, mai ales daca e si in calduri sau la ciclu. Sau are lactatie falsa. Mai e vorba si de teritoriu pana la urma. Nu stiu foarte bine cum e cu fetele. Eu am un baiat care se intelege bine cu toti baietii, mai putin cu doi din cartier, unul din aceeasi scara, celalalt din scara de alaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa ma ajutati!!! :o: Catelusha mea este foarte agitata cand simte o alta surata de a ei coborand pe scari.Latra,urla,se repede in usa cu toata forta ei de catelush pechinez.Tot acest circ se repeta in fiecare zi de doua sau trei ori timp de 5 min...Nu reusim sa o potolim in nici un fel:am incercat cu revista...nimic:|...am incercat cu inchisul in baie cand incepe sa faca crize...nimic...cu bataia in nici un caz...Am incercat sa vorbim cu stapanii catelusei sa o tina in lesa cat timp coboara pe scari prin fata usii nostre ...pt ca si catelusa lor se repede in usa noastra.Sunt fetite amandoua...Orice sfat este bine venit ...va multumesc:)

Probabil are lactatie nervoasa.Sau este in calduri.Dar daca dureaza de mult timp,atunci e mai complicat.

Mananca bine sau nu prea?Doar cand trece cealalta catelusa reactioneaza asa sau si la alti caini?A avut pui recent?

(...)Eu am un baiat care se intelege bine cu toti baietii, mai putin cu doi din cartier, unul din aceeasi scara, celalalt din scara de alaturi.

Ce baiat ai,Darianna? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

catelusha mea are 3 ani jumate;;)si nu a avut pana acum pui.Acum este in calduri dar are reactiile astea mereu.Mananca bine deoarece mama o indoapa cu carne ji oase desi este ff mofturoasa :doh: ji nu prea ii place altceva...Cu ceilalti catei se intelege destul de bine si cu fetite ji cu baieti dar cand are toane se repede cateodata dak baietii incearca sa faca cunostinta...sa o miroase...Dak tot a venit vorba de calduri...ce ma sfatuiti sa fac:ea este pechinez cu teckel la ce baietel sa o dau?Are ceva dak baiatul e putin mai mare ca ea?multumesc :o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)Dak tot a venit vorba de calduri...ce ma sfatuiti sa fac:ea este pechinez cu teckel la ce baietel sa o dau?Are ceva dak baiatul e putin mai mare ca ea?multumesc :o: :doh:

Te sfătuiesc SĂ NU "O DAI" LA NICIUN "BĂIEŢEL"!Nu văd motivul pentru care o căţeluşă metiş are 3 ani jumate şi nu este sterilizată.Este imens numărul c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[dar are reactiile astea mereu.

pai din cate stiu pechinezii au temperamentul asta ca ceva caracteristic lor. deci nu poti schimba mare lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×