Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Cenaclul Literar "Mihai Leon T."

Postări Recomandate

In acest cadru emotionant, permiteti-mi sa inaugurez, cu mandrie, nasterea, prin cezariana artistica, a unui cenaclu literar insipid,....asta, am vrut sa spun inedit, in care oricine poate sa-si arate maiestria exprimarii in versuri, cu conditia sa se supuna criticii unora din cei mai barosani, ca sa zic asa, monstri ai criticii, monstri sacri, desigur.

Cu bucurie in buzunare....adica in suflet, voi taia panglica de tabla care ne desparte de unele din cele mai puternice creatii ce vor sa vina in lume si chiar pe acest forum.

Se va organiza si un concurs de poezie, cele mai valoroase vor fi premiate astfel:

premiul III: 3 autografe de la mine;

premiul II: o bicicleta din plastic in stare perfecta, fara scaun si roata din fata. Si fara o pedala. Si fara lant.

premiul I: o punga cu posmagi proaspeti de sapte ani.

Trofeul "Mihai Leon T." va fi acordat celei mai proaste... adica celei mai bune poezii, desigur, si va consta intr-un volum de poezii in alb, personalizat, si o scufundare in cada cu sustinere dupa ceafa, asigurata de sponsorul nostru principal, Spitalul 9. :o:

 

Va dorim inspiratie si sa scrieti misto, fara misto.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aberatie...

 

Voiam sa fiu mereu cu tine

Sa fiu mereu numai a ta

Si sa traiesc in ochii tai

Doream sa mor in poala ta

 

Da' viata a fost asa crunta

Si pe tine mi te-a luat...

Ramas-am singura pe lume

Ramas-am singura in pat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In acest cadru emotionant, permiteti-mi sa inaugurez, cu mandrie, nasterea, prin cezariana artistica, a unui cenaclu literar insipid,....asta, am vrut sa spun inedit, in care oricine poate sa-si arate maiestria exprimarii in versuri, cu conditia sa se supuna criticii unora din cei mai barosani, ca sa zic asa, monstri ai criticii, monstri sacri, desigur.

Cu bucurie in buzunare....adica in suflet, voi taia panglica de tabla care ne desparte de unele din cele mai puternice creatii ce vor sa vina in lume si chiar pe acest forum.

Se va organiza si un concurs de poezie, cele mai valoroase vor fi premiate astfel:

premiul III: 3 autografe de la mine;

premiul II: o bicicleta din plastic in stare perfecta, fara scaun si roata din fata. Si fara o pedala. Si fara lant.

premiul I: o punga cu posmagi proaspeti de sapte ani.

Trofeul "Mihai Leon T." va fi acordat celei mai proaste... adica celei mai bune poezii, desigur, si va consta intr-un volum de poezii in alb, personalizat, si o scufundare in cada cu sustinere dupa ceafa, asigurata de sponsorul nostru principal, Spitalul 9. :o:

 

Va dorim inspiratie si sa scrieti misto, fara misto.

 

***

Doctor Love,

Numele meu fiind unul REAL, te rog sa nu ma tarasti in dispute anacronice.

Nu ti-am cerut sa deschizi vreun topic folosind numele meu.

TE ROG SA STERGI TOPICUL.

Mihai LEONTE

Editat de Mihai LEONTE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Datorita unei regretabile confuzii, numele cenaclului literar a fost scris gresit.

Ne cerem scuze cititorilor nostri si revenim cu corectarea necesara:

 

Cenaclul literar "Mihai T. Leon"

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna dom doctor. Mai intăi dati-mi voie sa precezez ca am ras cu lăcrămi dupa ce am cetit postarea dvstra. :o:

Mai departe aspir sa ma inscriu pa lista de concorenti sa delectez si io pa domniile voastre cu mestesugul meu de poetesa amatoare.

 

Ochei,blogging off amu.Ma duc sa-mi trosnesc deştele si sa fac o gargara mentala dupa care o sa-mi adun gandurile si ma şez la maiestrit.

 

...to be continued...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
***

Doctor Love,

Numele meu fiind unul REAL, te rog sa nu ma tarasti in dispute anacronice.

Nu ti-am cerut sa deschizi vreun topic folosind numele meu.

TE ROG SA STERGI TOPICUL.

Mihai LEONTE

 

 

Ah, Dle Dr propun eu un nou nume pt topic ............LION or TEA Moderatorii ar putea edita................... :o:

E un loc pentru dezbateri publice, sau nu?Si talente LITERARE

 

Datorita unei regretabile confuzii, numele cenaclului literar a fost scris gresit.

Ne cerem scuze cititorilor nostri si revenim cu corectarea necesara:

 

Cenaclul literar "Mihai T. Leon"

 

A, ok............asa se intampla cand consumi ceva inainte sa deschizi cabinete si cenacluri :o: .........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
***

Doctor Love,

Numele meu fiind unul REAL, te rog sa nu ma tarasti in dispute anacronice.

Nu ti-am cerut sa deschizi vreun topic folosind numele meu.

TE ROG SA STERGI TOPICUL.

Mihai LEONTE

 

Mda. Nu m-as fi asteptat niciodata la ceva de genul asta din partea ta, Doctor.

Gluma-i gluma pana intr-un punct. Dincolo de el se cheama altfel.

 

Cu scuze pentru dl. Mihai Leonte.

 

Topic inchis.

 

PS - Doctor Love's warning level has been adjusted successfully and the action logged. 10%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×