Sari la conținut
Forum Roportal
NASTYPRIMUL

Un fenomen filmat in sud-estul Chinei de multi turisti la inceputul anilor 90

Postări Recomandate

In sudul Chinei circula o legenda despre asa-numitele "insule ale fericitilor". Este vorba de un tarim, un fel de lume paralela si care se vede din cind in cind sub forma unor insule in aer. Acolo ar locui oameni dupa...plata impozitelor pe aici.

La inceputul anilor 90, a aparut la un jurnal o filmare urmata de urletele turistilor de uimire, aflati pe niste insule reale prin sudul Chinei. In film se vedeau in aer cam la 20-30 grade, nu mai mult, niste insule franjurate in partea de jos, iar sus era vegetatie. Semanau cu insulele reale din regiune, adica mincate la baza de valuri. Erau cam 3-4 insule. Eu stiu ca prima impresie de obicei e cea in care trebuie sa ai incredere. Si eu am avut impresia ca erau chiar insule dar "in aer". A doua judecata, ca era o fata morgana, dar erau prea sus si foarte clare.

In mod normal ar trebui sa fie undeva pe internet filmarea din moment ce a fost data la stiri.

Daca stie cineva de o astfel de filmare. Eu nu am gasit-o.

Poate fi identificata dupa strigatele oamenilor, bineinteles insule in aer si forma insulelor ca o ciuperca.

Dupa toate probabilitatile ar fi prima filmare al unui univers paralel.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Universul,ochiul si mintea umana sunt limitate.Doar ele... :lol:

Si nu doar limitate.Ci si rasturnate. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Universul,ochiul si mintea umana sunt limitate.Doar ele... :o:

Si nu doar limitate.Ci si rasturnate. :blink:

 

A fost o filmare facuta de un amator sau chiar de o televiziune. Erau sute de turisti care urlau de uimire. Nu avea cum sa fie nu stiu chestie aiurea. ERA REAL.

De atunci nu am mai vazut asa ceva pe vreun film. Si sint zeci de milioane de filmulete pe internet. Unele sint false dar se cunosc.

E clar ca era un film pe film sau banda magnetica. A fost dat la stiri. Pe la stirile de atunci si de acum se fac selectii riguroase. Astept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o iluzie, doar o iluzie ... ca si fericirea

A fost o filmare. Si turistii strigau de uimire.

Daca o luam pe iluzii, doar se spune ca viata e o iluzie. Sa nu o luam pe panta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa autopsia de la Roswell, Nessie iesit la un pictorial in larg, ET's invadand Ciudad de Mexico, suflete care se ridica la Cer dupa ce au parasit trupul decedat, filmari cu Michael Jackson asistand la propria-i inmormantare, sa nu ne mire ca exista si Paradisul Platitorilor de TVA.

Dar totusi ma mira faptul ca nimeni nu l-a imortalizat (!) sic pe 16mm pe Dumnezeu insusi.

 

Ca lumea e compusa din foarte multi dan-diaconesti.

Sau se spune dani-diaconesti?

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×