Sari la conținut
Forum Roportal
Ecko72unltd

Stie cineva?..A avut careva?!..

Postări Recomandate

Stie Careva?...A avut careva?! ..buna all..ma refer la "Hepatita b shi c" ..sunt un om normal shi f sanatos..nu am avut niciodata treaba cu spitalele..cu nimik....pana astazi cand mi`a zis cineva ca s`ar putea sa am hepatita b sau c..shi cineva sigur cum se manifesta?...cum se transmite? ( am facut dragoste cu acea persoana..shi acuma mi`a zis ca sotul ei a avut aceasta boala..nu stie cum shi de unde..) pls...as putea avea shi eu garantat 100% ?..sau ?..shi apropo..cat costa analizele de sange ..(nimik nu stiu din aria spitalelor) ..ms mult all :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:hi: Buna,eu am trait cu sotul meu 37 ani si nu sa imbolnavit de hepatita c.

Analiza de singe ,costa pina in 300 000 ca sa determine daca ai vrio hepatita sau nu.

Manifestari depinde;oboseala foarte mare asta este pe prin plan,eu aveam si dureri mari de cap de oase,tot spuneam ca am reuma,pina a inceput in locul unde ma durea imediat pe moment mi se si umfla .

Nu dispera dute sa faci analiza si sa vezi ca totul va fi bine.

Iti doresc succes si sanatate multa,Masriana :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:hi: Buna,eu am trait cu sotul meu 37 ani si nu sa imbolnavit de hepatita c.

Analiza de singe ,costa pina in 300 000 ca sa determine daca ai vrio hepatita sau nu.

Manifestari depinde;oboseala foarte mare asta este pe prin plan,eu aveam si dureri mari de cap de oase,tot spuneam ca am reuma,pina a inceput in locul unde ma durea imediat pe moment mi se si umfla .

Nu dispera dute sa faci analiza si sa vezi ca totul va fi bine.

Iti doresc succes si sanatate multa,Masriana :hi:

buna..ms mult pt ras..dar nu am intzeles bine..ai avut shi tu shi pe sotzul tau nu l`a afectat cu nimik sau ?...(shi daca sunt sanse 100% ca numa intr`o noapte sa se produca actul sexual shi sa se ia?.,..ms mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:hi: Eu sunt bolnava de hepatita c,si sotul meu nu a luat,nici prin sex sau alt fel.

Fi linistit,totul va fi bine.Mariana :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ecko,

 

fii linistit, daca sotul partenerei tale a avut HBV sau HCV nu ai de ce sa te mai temi. Daca are momentan, atunci trebuie sa iti faci griji doar daca ai HBV deoarece acesta se poate transmite pe cale sexuala. Sansele sa se transmita HCV la un singur act sexual este aproape de 0. Daca chiar vrei sa fii linistit duceti-va amandoi si faceti serologia, adica determinatrea anticorpillor HBV, HCV si valorile transaminazelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi`a zis cineva ca s`ar putea sa am hepatita b sau c..shi cineva sigur cum se manifesta?...cum se transmite? ( am facut dragoste cu acea persoana..shi acuma mi`a zis ca sotul ei a avut aceasta boala..nu stie cum shi de unde..)

 

Ai intrat in panica... Daca ai sa faci cateva analize, te duci la un centru de recoltare a sangelui si ti le face pe loc, ai sa vezi daca ai anticorpi pt virusul a,b sau c.

Si mai e o chestie, sotul ei are, (hepatita) ea nu are, dar tu e posibil sa o fi luat.... :sorry: :tease: :soc: A ras de tine... ea a facut de mai multe ori dragoste cu sotul ei decat cu tine (probabil) deci ar fi mai plauzibil sa o aiba ea si sa ti-o dea tie, doar nu ai facut dragoste cu sotul ei :soc: ca sa nu mai comentez ca intre ultimul contact care l-a avut cu sotul si contactul cu tine s-a scurs o perioada de timp... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai intrat in panica... Daca ai sa faci cateva analize, te duci la un centru de recoltare a sangelui si ti le face pe loc, ai sa vezi daca ai anticorpi pt virusul a,b sau c.

Si mai e o chestie, sotul ei are, (hepatita) ea nu are, dar tu e posibil sa o fi luat.... :P :P :P A ras de tine... ea a facut de mai multe ori dragoste cu sotul ei decat cu tine (probabil) deci ar fi mai plauzibil sa o aiba ea si sa ti-o dea tie, doar nu ai facut dragoste cu sotul ei :P ca sa nu mai comentez ca intre ultimul contact care l-a avut cu sotul si contactul cu tine s-a scurs o perioada de timp... :-

revin .. testele au iesit negative la toate ..ms de raspunsuri :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna . Nu te speria eu am hepatita cu virus C depistata in aprilie 2001, dar mi s-a spus ca este mult mai veche ( in 1994 am facut transfuzie de sange in urma unei operetii de histerectomie totala , operatie dupa 6 ore de la nasterea celui de-al 2 baietel) si atat copii cat si sotul meu nu au contactat boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×