Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In vechiul testament femeile erau mai destepte, mai smechere decat cele moderne si aveau autoritate deplina asupra barbatilor, indiferent de rangul lor social. Aveau puterea absoluta.

In noul testament, mai exact in epistole, apare un alt model de femeie. Asa cum e descris, e ipotetic si absurd si se vede prea bine ce rezultate dezastruoase a avut in timp.

Eu unul nu sunt de acord cu modul acesta de a vedea lucrurile.

Parerea mea e ca femeia din noul testament are drepturi mai multe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Biblie sunt injosite sau in ziua de azi?..cand femeia este vazuta de barbati (nu toti) ca un obiect sexual prin care ei isi pot satisface poftele..si aici ma refer si la prostitutie....nu putem spune ca nici atunci nu7 existadar nu in cantitati asa mari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in cazul prostitutiei e alegera femeii respective, e platita pentru asta

 

dar ce ne facem cu femeile care se f..t direct pe avere si care nu se culca cu tine nici dupa doi ani de facut curte? ce facem cu aceste femei care practica şantajul sexual, ma iei, o ai, nu ma iei, nu o ai?

 

in toate exista o moderatie, iar moderatorul este sentimentul reciproc, sau daca nu sunt sentimente, un contract la inceputul relatiei, "pentru ce ne aflam impreuna, plimbare, sex, profit, pierdere de vreme, povesti, procreare, sa nu fim singuri, etc."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu dovedeste nimic pentru ca prostituata alege singura sa se injoseasca astfel, si multe se simt si bine

 

cat despre prostituatele mascate, ce sa mai vorbim...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..dar vezi ca pe cele din urma hai sa le zicem 'prostituatele de lux' le dus capul sa caute un barbat mult mai batran ca ele , plin de bani pe cand celelalte......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba au alternative, asa cum si barbatii au alternativa la meseria de hot sau talhar, insa ele aleg calea mai usoara, adica sa nu munceasca nimic, sa stea cu rotile in sus, ca si nevestele de profesie, care vaneaza barbati cu stare materiala foarte buna, tot prostituate sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da..dar vezi ca pe cele din urma hai sa le zicem 'prostituatele de lux' le dus capul sa caute un barbat mult mai batran ca ele , plin de bani pe cand celelalte......

 

nu cred ca prostituatele ori de ce fel ar fi ele fac obiectul topicului

 

imi pare rau dar cine a ales sa se vand in viata, direct sau mascat, s-a injosit prin proprie alegere, nu l-a injosit nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×