Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mie mi-a spus popa ca biblia e cuvantul lui dumnezeu ..a fost scrisa de oameni inspirati de sfantul spirit...deci ? m-a mintit popa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

Am citit undeva ca fiecare a cincea femeie din lume a fost supusa violentei fizice si agreseunii din partea barbatului...

Multi considera ca raul incepe de la religie...[oricare ar fi ea]

Multi zic ca femeile sint injosite de Biblie si considerate fiinte inferioare...

Care este parerea voastra??

Este oare umilitor pentru femeie faptul ca autoritatea i-a fost incredintata barbatului??

deci eu cred ca ai gresit statisticile,nu stiu cum se face ca eu pe unde ma uit numai femei agresate...deci eu zic ca una din 2 femei au partte de agresiuni,fie ele verbale,fizice,emotionale si ceo mai....cel putin o data in viata au norocul de a da peste asa ceva....

Tot timpul femeie trebuia sa ii fie supusa barbatului,de ce? nu stiu insa si acum exista conceptia ca cocosul trebuie sa cante in casa...adica barbatul face ce vrea si femeia se supune....(si culmea ca tot ele dau nastere si mai au grija si de copii)

deci pe langa faptul ca ele lucreaza cot la cot cu barbatul,mai are grija si de casa,gateste face curat si ce maieste de facut plus ca mai are grija de copii.....

 

Ce faceti, judecati mentalitati de acum 2000 de ani ?

nu nu judecam mentalitati de acum 2000 de ani ci din prezent.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok,dar dupa ce inveti,maine ai examen. :roll:

ok..pana maine seara sa te pregatesti :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lupinii ce zici tu aici ,asa este dar numai ca nu este respectat,tot timpul femeie au trebuit sa fie supuse barbatului... de ce?

 

Asta trebuie să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lupinii ce zici tu aici ,asa este dar numai ca nu este respectat?

Erena,scris este,trebuie doar sa respecti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×