Sari la conținut
Forum Roportal
medora

Vopseaua semipermanenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragele mele,

 

Stie cineva cum pot scoate vopseaua semipermanenta din par, altfel decat prin decolorare sau decapare? ;) Mi-am vopsit parul cu L'Oreal Casting negru albastrui, iar nuanta iesita e mult sub asteptari, parul e aproape albastru. Vreau sa revin la vechea mea culoare cat mai curand, daca nu chiar imediat, si nu stiu ce sa fac. Vopseaua ar trebui sa iasa dupa 28 de spalari, dar mi se pare ca ar fi mai rezistenta. M-am spalat deja de cateva ori, iar situatia nu s-a imbunatatit... Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Nu mai suport sa imi vad parul albastru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragele mele,

 

Stie cineva cum pot scoate vopseaua semipermanenta din par, altfel decat prin decolorare sau decapare? ;) Mi-am vopsit parul cu L'Oreal Casting negru albastrui, iar nuanta iesita e mult sub asteptari, parul e aproape albastru. Vreau sa revin la vechea mea culoare cat mai curand, daca nu chiar imediat, si nu stiu ce sa fac. Vopseaua ar trebui sa iasa dupa 28 de spalari, dar mi se pare ca ar fi mai rezistenta. M-am spalat deja de cateva ori, iar situatia nu s-a imbunatatit... Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Nu mai suport sa imi vad parul albastru.

In afara de decolorare si decapare nu ai nicio sansa. Si eu tot cu Casting Creme Gloss sunt vopsita, dar nuanta mea este negru abanos, nu abastrui si imi place cum a iesit.

Vopseaua se va decolora dupa mai multe spalari, in general, Casting-ul iese repede din par, iar pana va fi nevoie sa te revopsesti, se va duce nuanta albastruie a culorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In afara de decolorare si decapare nu ai nicio sansa. Si eu tot cu Casting Creme Gloss sunt vopsita, dar nuanta mea este negru abanos, nu abastrui si imi place cum a iesit.

Vopseaua se va decolora dupa mai multe spalari, in general, Casting-ul iese repede din par, iar pana va fi nevoie sa te revopsesti, se va duce nuanta albastruie a culorii.

 

Dar de iesit de tot sa inteleg ca nu va iesi cu niciun chip...

Oricum, mersi de raspuns, poate cu putina rabdare dispare macar albastrul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de iesit de tot sa inteleg ca nu va iesi cu niciun chip...

Oricum, mersi de raspuns, poate cu putina rabdare dispare macar albastrul.

Nu. Fara decolorare si decapare nu.

Decaparea este procesul de uniformizare a culorii firului de par in totalitate. Adica... chiar daca te vopsesti o nuanta, nuanta prinde intr-un loc mai bine si in altul mai putin. Prin decapare, toate firele de par sunt aduse la aceeasi culoare, uniform. Este indicata la persoanele care s-au vopsit de mai multe ori.

Asa ca cel mai bine este sa astepti decat sa iti faci parul varza. Si aici vorbesc strict despre decoloarare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand m-am vopsit ptr prima oara, m-am facut tot cu Casting. Foarte repede s-a dus, pot sa zic ca in 3-4 saptamani eram la fel ca inainte de vopsire (era si vara). Ce culoare naturala ai tu de ti-a iesit parul albastru?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cand m-am vopsit ptr prima oara, m-am facut tot cu Casting. Foarte repede s-a dus, pot sa zic ca in 3-4 saptamani eram la fel ca inainte de vopsire (era si vara). Ce culoare naturala ai tu de ti-a iesit parul albastru?

Parul meu natural este saten deschis, dar de vreo cativa ani il faceam blond cenusiu. Am fost curioasa cum mi-ar sta si bruneta, ma cam plictisisem de blond, numai ca nu voiam ceva permanent, intentionam sa il las brunet pana cand se duce culoarea si apoi sa il fac din nou blond cu o vopsea permanenta. Surpriza a fost ca am ajuns cu parul ceva intre negru, violet indigo si albastru, si am vazut ca nu vrea sa iasa cu niciun chip...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parul meu natural este saten deschis, dar de vreo cativa ani il faceam blond cenusiu. Am fost curioasa cum mi-ar sta si bruneta, ma cam plictisisem de blond, numai ca nu voiam ceva permanent, intentionam sa il las brunet pana cand se duce culoarea si apoi sa il fac din nou blond cu o vopsea permanenta. Surpriza a fost ca am ajuns cu parul ceva intre negru, violet indigo si albastru, si am vazut ca nu vrea sa iasa cu niciun chip...

 

Hehe...as vrea eu sa imi iasa asa parul...dar na, gusturile nu se discuta. ;)

Da, pai vopseaua asta semipermanenta nu prea iese asa cum arata pe cutie pe o culoare deschisa (blond-cenusiu, in cazul tau).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hehe...as vrea eu sa imi iasa asa parul...dar na, gusturile nu se discuta. ;)

Da, pai vopseaua asta semipermanenta nu prea iese asa cum arata pe cutie pe o culoare deschisa (blond-cenusiu, in cazul tau).

Problema e ca arata extraordinar de artificial, ceva ca in filmele SF... si nu vreau sa raman asa pana cand il inlatur cu foarfeca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e ca arata extraordinar de artificial, ceva ca in filmele SF... si nu vreau sa raman asa pana cand il inlatur cu foarfeca.

las ca si eu am fost curioasa si ma mancat in cur sa ma fac bruneta si acum ma chinui sa il fac blond..... si tinand cont ca m-am tuns...da asa cu nesimtire ca nu am mai avut parul asa scurt de ceva vreme...si tot mai trebuie sa il tun d pana va fii tot uniform ca alfel nu mai vad eu blond decat la pastele cailor,si l-am decolorat de toate i-am facut ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spalat, spalat mult si des... Poti incerca si clatirea cu zeama de lamaie, care in principiu decoloreaza. Sau cu henna, peste vopsea, dar pe urma nu mai prinde vopseaua semipermanenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×