Sari la conținut
Forum Roportal
DAMIAN C.

Iubesc o fata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

asculta sfaturile celorlalti.....las-o meriti ceva mai bun, eu am avut o poveste asemanatoare si crede-ma ca si acuma imi vine sa-i multumesc persoanei care ma sfatuit sa o las balta cu ea......nu va deveni mai buna sau mai cuminte in nici un caz va incerca sa te foloseasca cat mai mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nici nu prea stiu cum sa incep, ca sa fiu sincer ... dar va fac un rezumat

Totul a inceput acum vreo 4 ani, cand fata cu pricina, s-a mutat in cartier ... Parea ca ii cam place de mn, dar a ignorat-o pe motivul ca era ceva mai mica [2 ani , si 28 de zile , mai exact :stars: ] Am avut vre-o 6 relatii cu fata dar nici una mai mari de 3-4 sapt [ si asta fie din vina prietenilor , fie din cauza lipsei de timp sau pur si simplu am inceput sa ne evitam] trebuie sa recunosc ca nici eu nu prea am "stat cu fata" pt ca eram sacait mereu de fel de fel de oameni cu mult timp liber, iar cand am vrut sa o fac nu am stiut 'cum sa ma comport cu fata' si asta pt nu avusesm nici o alta "iubiita" daca pot sa zic asa. Ca sa fiu mai sincer, totul era ca o simpla prietenie si nimic mai mult. [de obicei nici eu si nici ea nu vorbea cu pers de sex opus , avand ciudata tendinta de ale evita pe cat e posibil] era pt prima data cand purtam o discutie cu ea .. nici nu pot sa ii spus discutie pt ca mai mult de 10 min nu tinea din cauza ca ni se parea ca vecinu nush care se uita nush cum la mn sau fel de fel de "scuze" pt a incheia discutia. Pur si simplu ne rusinam unul de altul , sau de cei prezenti si inchedeam subiectul repede. Pare o gluma. Exact ca o prietenie intre doi pitici de gradinita.

"A fost" la fel cum "a fost" si mine si cu alti baieti. Aceeasi poveste [cel putin din cate stiu eu].

Sambata mi-a pus capac ... am avut ocazia sa nu ma mai ascund dupa deget si sa spun fete ce simpt pt ea ... abea astepta :lol: .....

Ca luni sa ne vedem pe mess intr-o discutie tipica : "la cat intri azi??" zic eu ........... "la ora x , tu ??" ...... "to la ora x".... "aha bn" dupa 2 min ma trezesc cu un msg de genul "iby" urmatd e un scuze. Nu am spus nimic, insa mi-a ridicat un mare semn de intrebare .... cred ca insemna "iuby" dar in nici un caz nu mi-l adresa mie .. intr-o discute ca cea de mai sus .. nu se lega cu nimic .....

deci fata mai are pe cinva ?? intrebarea mea.. Ce fac ? II dau papucii ? sau ma fac ca nu vad si "mai exersez" si eu cu fata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti cam la rascruce......daca te inseala si esti suficient de rezistent psihic eu zic sa mai exersezi cu fata (1.pentru ca ai zis ca a fost cam singura prietena , 2.pentru ca nu o sa te mai lege asa multe de ea deci nu o sa mai existe teama ca o dezamagesti cu ceva deci o sa fi mai degajat si o sa poti face ce nu indrazneai inainte si 3.pentru ca ar trebui sa vezi cat tine sarada asta) insa daca te inseli sentimentele or sa dispara cu timpul si o sa fi mitocan ca sa nu mai zic paranoic ......deci totul depinde de cat de convins esti tu de vinovatia ei......oricum parerea mea e ca nu e motiv suficient sa o banuiesti de infidelitate......poate faptul sa ti-ai recunoscut sentimentele a facut-o sa iti zica iuby........daca nu iti zicea nu era bine.....acum ca a zis te sperii:))

Editat de hipnotiq

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu e destul de "naiva" , face foarte multe lucruri inconstient [ca la hipnoza , o intreb ceva , raspunde , apoi se fastaceste si imi cere sa repet intrebarea ,iar raspunsul nu difera de cele mai multe ori ffind exact acelasi]

nush .... e cam "cu capu in nori" , asa e mereu :stars:

O alta varianta ma gandisem eu ... sa fac tot posibilul sa imi iasa totul ca la carte si poate renunta la "iby" al iei

Editat de iulian.23mbps

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta seara,pe la 20;40, m-am dus la gara cu gandul de a-mi intampina amica,deoarece ai place sa faca "naveta" pe trenuri.cand a sosit trenul,ma asteptam s-o vad coborand,dar n-a fost sa fie asa.Cineva mi-a spsus ca a vazuto la ultimul vagon impreuna cu 4 indivizi pe care ai cunoastea mai de mult.Fata vrand sa coboare din tren,unul dintre indivizi o tinea si nu vroia sa-i dea drumul in ciuda faptului ca ea striga si se zbatea......acum Dumnezeu stie unde este si ce e cu ea,,,,,,,,,un singur lucru regret;ca in urma cu cateva ore i-am spus sa nu se mai plimbe aiurea cu trenul,dar nu ma ascultat,i-am spus sa coboare din tren dar n-a voit sa ma asculte.Ea mi-a spus sa vin si eu cu ea ca sa ne mai plimbam.Ar fi trebuit sa ma duc.De cate ori am fost eu cu ea,nu i s-a intamplat nimic rau,insa o data am lipsit si a fost de ajuns.......Cred ca mi-a ajuns si mie,nu mai pot! in fond de ce imi fac eu griji?nu are familie ?probabil familia ei se uita pe taraf iar eu imi fac probleme.....

Editat de DAMIAN C.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×