Sari la conținut
Forum Roportal
DAMIAN C.

Iubesc o fata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In primul rand sa va zic si eu salut.Am 18 ani sunt clasa a12-a si locuiesc in Brasov.Cu cateva saptamani in urma,am avut ocazia sa cunosc o fata . .Pe aceasta fata o cunoasteam doar din vedere si auzisem despre ea ca ai cam place sa umble cu baietii,ca a fost facuta posta etc.Intr-o zi ma plimbam prin parc si din intamplare am dat de ea acolo.Abordandu-ma,ma rugat sa-i fac si ei cateva poze,poze pe care vroia sa le foloseasca pe messenger.M-am oferit eu sa vina la mine sa foloseasca mess-ul pentru a-si pune pozele.Zis si facut.A doua zi m-am pomenit cu ea la poarta.Am invitato in casa,i-am oferit un suc,o prajitura si din vorba in vorba am inceput sa ma indragostesc de ea.Mi-a povestit viata ei si spunea ca-i pare rau pentru ceea ce a facut.Stie ca s-a orientat gresit si nu vrea sa mai faca asa ceva de-acum incolo.Pe mine nu ma intereseaza in niciun fel trecutul ei.Mie imi place de ea ca este intelegatoare,are simtul umorului,zambeste frumos,este calma.Pana aici toate bune si frumoase,acum urmeaza partea rea;cand vine la mine,primul lucru care il face este sa dea drumul la mess si sa puna muzica (manele).Nu ar fi nimic rau in asta,dar cand vb. pe mess este cu totul acaparata si pur si simplu uita ca mai exist si eu.Daca o iau dupa gat,nu reactioneaza in niciun fel,ba chiar am impresia ca nici nu-i prea place,dar ce sa faca si ea acuma.

 

Si mai rau este faptul ca are vreo 300 de baieti in lista cu care discuta de la orele 15:00,cand vine la mine,pana la orele 22:00,cand pleaca de la mine.Am zis ca este rau,deoarece,ea cauta baieti din oras cu care sa-si dea intalnire.Ba chiar gasise unul,aranjase sa se intalneasca,insa nintalnirea nu a mai avut loc.Mai vb. din cand in cand si cu fostul ei iubit.In aceasta poveste mai este ceva ciudat;fata de care va vb are o cunostinta la care venea inainte sa vina pe la mine.Acum vine mai mult pe la mine,probabil pt ca stau mai aproape de ea.Aceasta cunostiinta este un barbat de 29 de ani(ea are 16 ani).El nu o lasa sa stea pe mess,dealtfel,cand a venit la mine,ea nu stia sa foloseasca calculatorul in niciun fel,iar pe mess scria in ultimul hal.Acum a invatat notiunile de baza+ ca a invatat sa scrie corect si repede.De cate ori intra pe mess,barbatul acela de 29 de ani,o cheama la el invocand diferite motive,iar ea nu refuza ci se duce.Duminica trecuta,amica mea a venit in lipsa mea la mine in camera cu un alt baiat (de vreo 15 ani)M-am cam suparat dar nu am lasat sa se vada.Cand am venit eu,ei tocmai se pregateau sa plece,deoarece,fata a fost chemata de acea cunostinta a ei.

Cu toate acestea amica mea este foarte cinstita; am lasato de nenumarate ori singura in casa si nu mi-a lipsit nimic.

Aseara.venind un prieten la mine pe care-l stia si ea,la rugat s-o conduca pana acasa,putea sa ma roage pe mine s-o conduc dar n-a facuto.Cand ma plimb cu ea in oras,ea are multe cunostinte si trebuie sa fiu cu ochii pe ea,ca altfel fuge de langa mine.Stiu,totul suna a comedie dar nu este asa.Pur si simplu mie imi place de ea;este draguta,este agreabila si in plus ma simt bine in prezenta ei.Astazi i-am spus ca trebuie sa punem capat aici.Acum imi pare rau c-am luat aceasta decizie.Ma obisnuisem cu prezenta ei,cu zambetul ei.Ce sa fac? va rog sa ma sfatuiti serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau un sfat prietenesc: las-o in plata Domnului si mergi mai departe,meriti ceva mai bun. Ai si tu demnitatea ta doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand sa va zic si eu salut...

 

 

Next..

Editat de Enki
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata n-are altceva mai bun de facut si de-asta te viziteaza asa des... daca iti place sa te simti folosit da-o inante iar daca nu ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand sa va zic si eu salut.Am 18 ani sunt clasa a12-a si locuiesc in Brasov.

 

...las-o, si las-o repede. Peste 3 luni o sa-ti multumesti tie ca ai facut acest lucru. Incearca sa privesti lucrurile obiectiv, nu merita! E draguta, e simpatica... las-o sa se duca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai Damian...sunt atatea fete pe lumea asta, mai ales in Brasov ce naiba, un sfat este sa cauti o prietena cam de aceasi varsta cu tine sau chiar mai maricica asa...crede-ma, conteaza mai mult deoarece au alta mentalitate...pitzipoancele astea de 15-16 ani nu prea stiu de viata lor

Editat de NicaChristian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

damian pari un baiat de treaba. plus ca esti si tanar, si se pare si destul de inteligent. probabil e prima ta"iubire", dar asta e o curva nororie, ce nu are leac. scuza-mi limbajul, dar asa ceva rar mi-a fost dat sa aud, mai ales despre fete de 16 ani. tu nu constientizezi? 300 de barbati in lista de messenger, vine 6-7 ore la tine si abia daca te baga in seama; pentru ea esti doar "fraierul"care are internet si o ajuta sa intre in legatura cu alti 300 de barbati. daca esti asa inteligent precum cred eu, si chair vrei sa citesti ce scrie acolo, dar si daca ai inima tare, seteaza messengerul sa pastreze parola, apoi cand se duce la toaleta seteaza-i mess-ul sa pastreze arhivele, si apoi...citire placuta. pun pariu ca te vei infiora de ce vei citi. tu nu vezi, o cheama un barbat matur de 29 de ani acasa si ea se duce fluierand. ii place de moare. las-o pana nu iei si vreo boala venerica de la asta. te rog eu! :lol2:

Editat de an3m0na

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca e placuta si agreabila n-o s-o faca sa fie cu tine si atat, dimpotriva...TOTI o considera placuta si agreabila, poate chiar PREA :lol2:

 

Se foloseste de tine, in cel mai bun caz te vede doar ca pe un amic.

 

Las-o pe drumul ei si tu cauta una pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am sa ai arat si ei mesajele dvs.sunt curios ce o sa spuna.Cat despre lista ei de mess...are atat de multe persoane in lista deoarece si-a pus id-ul pe net.despre conversatiile ei ce sa zic? nu se rezuma decat la "buna,de unde esti,cati ani ai,da-mi si mie poze/web".daca baiatul cu care vb. este din oras si mai arata si "bine",ea este destul de dispusa sa se intalneasca cu el

Editat de DAMIAN C.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×