Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Transfer neincetat de informatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De la un moment dat am observat ca tot timpul cat tin calculatorul aprins,cele doua monitoare din dreapta jos care semnifica transferul de date trimis/primit,stau permanent aprinse trimitand aprox 150 pachete in fiecare secunda si primind cam 190 pe secunda. Chiar si atunci cand nu am niciun program care se poate updata sau...mess sau mozilla aprins!

Ce poate fi? ;) :) :blink:

 

 

 

P.S.:Daca ar fi monitorizat calculatorul,ce ar putea face monitorizatorii?(windows-ul l-am reinstalat acum o zi de multe ori..)

:blink: :x :P 8)

 

Edit: Daca ajuta la ceva, procesul "svchost" ocupa foarte mult din usage-ul procesorului.

 

Edit2: Desi am reinstalat windowsul de nenumarate ori, cand instalez BitDefenderul,imi da eroare la instalare pentru Bit Defender Communicator(este modului care comunica prin internet cu serverele lor)

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti de urgenta o scanare cu un antivirus online (si BitDefender are asa ceva), pentru ca mai mult ca sigur ai un virus/troian/etc.

 

Deschide un command prompt si scrie netstat si vei vedea toate conexiunile active.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu chestia cu netstat si a fost primul lucru pe care l-am facut cand am observat anomalia.Am descoperit si cauza-windowsul nu era compatibil cu driver-ul placii de retea :stars:

 

Ms oricum! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×