Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Statul greseste...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1) In ultimele zile se tot discuta despre ascultarea/interceptarea convorbirilor telefonice/ mesajelor mail, sms/ etc...stiti la ce ma refer.

Pe mine personal ma deranjeaza ideea dar nu pot sa actionez ca Patriciu Dinu.

 

3) ...ar fi multe alte exemple...

 

/quote]

 

 

Daca as fi ca dinu p (http://www.realitatea.net/dinu-patriciu-a-castigat-procesul-cu-sri_454131.html) as da si eu in judecata pe orcine pentru daune morale!!! ...ce inseamna de fapt - legal vorbind "daune morale?" si cum pot fii revendicate daunele morale in instanta? La ce suma se poate ridica pretentia de "daune morale"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca titlul topicului e gresit formulat!

 

Statul asa cum este el de 20 de ani ...nu greseste ...ci este el insusi o greseala ...

Dar ce sda te astepti de la un stat in care democratia e facuta de securisti (adica de dusmanii democratiei) ...si economia e doar o forma mascata a unui furt continuu in care prostii nu mai vor sa munceasca iar desteptii (citeste hotii) nu prea mai au ce fura ...si iata asta e ... greseala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta a fost si ideea... Romania isi platise datoria externa, urma sa-si faca o banca prin intermediul careia sa acorde ea imprumuturi... insa a venit sfarsitul la fix, in '89.

"Nu domnule,'89 a reprezentat momentul in care am devenit liberi,momentul in care am scapat de tiran si l-am executat."

Doamne,cat sunt de satul de prostiile astea.

 

Problema cea mare nu este imprumutul (toate tarile s-au imprumutat), ci faptul ca nu se investeste in nimic, ceea ce va duce ulterior la vanzarea pe bucati a teritoriului (vezi Bulgaria).

Asta este si scopul. In acest fel lucreaza asasinii economici. Vezi Indonezia.

Editat de -Iskander-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×