Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adevarat, insa tocmai ce fusese pomenita gruparea de suflete de acolo (de oameni, nu de animale, dupa cum fusese precizat), atatea amintiri si atatia oameni ce sunt reamintiti, toti in acelasi loc.

Da,ele au o obsesie legata de acel loc. De ce sa nu plang si eu dupa Ghita la macelaria din Mizil ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau cimitirul este locul vesnicelor reamintiri?

 

Cimitirul e pierdere de teren arabil !

 

Trecutul sta in spatele a ceea ce suntem azi.Ne aducem aminte doar cele importante,cele carora le'am permis sau au reusit sa ne schimbe intr'un fel sau altul - restu' sunt mai intai negate apoi ca importanta - prin varii procedee - depreciate si'n cele din urma uitate - daca prin rugaciune nu si'ar gasi iertarea,prin iertare importanta actului in sine n'ar fi depreciata pe multi i'ar lua dracu' din somn,pe multi greseala ar reusi sa'i schimbe !

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem emo...repede...daca avem altei idei decat voi...trebuie sa fim catalogati drept niste ciudati?De ce?Eu nu inteleg asta?Din fericire noi iubim viata mai mult decat oricare dintre voi...un emo nu o sa iubesca niciodata viata ,deoarece el vrea sa se sfarseasca ....vede viata ca pe ceva trist....Dar voi nu va dati seama de ce spuneti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cimitirul e pierdere de teren arabil !

 

ba pardon, poate reprezienta ingrasamant natural...cine mai stie...daca peste n'spe mii de ani apare mina de carbune, ori un diamant micut?

 

totusi, uitarea, din punct de vedere filozofic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu suntem emo...repede...daca avem altei idei decat voi...trebuie sa fim catalogati drept niste ciudati?De ce?Eu nu inteleg asta?Din fericire noi iubim viata mai mult decat oricare dintre voi...un emo nu o sa iubesca niciodata viata ,deoarece el vrea sa se sfarseasca ....vede viata ca pe ceva trist....Dar voi nu va dati seama de ce spuneti!

Colega ta Andrei este emo. Ca tot suntem pe topicul Uitarii...ai uitat asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu suntem emo...repede...daca avem altei idei decat voi...trebuie sa fim catalogati drept niste ciudati?

Astia sunt normalii - ar trebui sa te bucuri ca nu faci parte din ei - credeam ca o faci deja !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Colega ta Andrei este emo. Ca tot suntem pe topicul Uitarii...ai uitat asta ?

 

 

Nu dragule nu am uitat asta...nu am cum sa uit ceva ce nu sa intamplat...ce nu e asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Colega ta Andrei este emo.

Si ce iti face tie emo ? Daca esti atat de indragostit/a de viata sinuciderea unuia dintre ei ar trebui sa'ti intareasca si nu sa'ti zdruncine dragostea.

 

Fair play din partea sinucigasului ar fi sa nu faca prea multa mizerie - ok,te'ai hotarat sa accelerezi spre moarte - f. frumos dar nu le da cosmaruri celor ce vor sa traiasca linistiti - curat,cat se poate de curat si ingrijit !

 

ba pardon, poate reprezienta ingrasamant natural...cine mai stie...daca peste n'spe mii de ani apare mina de carbune, ori un diamant micut?

Taci ca'i gasisi utilitate - cu banii de pe graul scos din acel petec de pamant in aia nspe mii de ani cumperi cel mai al dracu diamant !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu dragule nu am uitat asta...nu am cum sa uit ceva ce nu sa intamplat...ce nu e asa!

Pai daca Andrei a recunoscut,tu cum poti nega ? Ah,uit mereu ca suntem pe topicul asta,dar te inteleg,stai linistita :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca Andrei a recunoscut,tu cum poti nega ? Ah,uit mereu ca suntem pe topicul asta,dar te inteleg,stai linistita :pardon:

 

 

Imi cer scuze...ma'm inselat in privinta asta! :lol2: Nu am vazut postul prin care a recunoscut asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×