Sari la conținut
Forum Roportal
tzushk

L-ati ierta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va multumesc inca o data pt mesaje.Insa revenind la subiect..off,deja au trecut aproape 2 luni,eu sunt mai bine,el e si mai bine cu altcineva..dar,pt cei care il "sustin" pe el...Ganditi-va ca el m-a parasit cand mama mea se opera..efectiv...cand poate aveam nevoie de un sprijin,dau bacalaureatul anul acesta+ admitere...si nu imi ardea de suferinte acum...si el presupunand ca e destul de matur sa inteleaga...Si plus de asta...exista motive pt care nu m-am culcat cu el...nu stiu..mie mi-e usor sa inteleg,voua mai greu,e normal...insa sa stii ca iubitul tau poate pleca si maine de langa tine...ca poate sa nu se mai intoarca...sunt lucruri la care te gandesti...pt ca e viata ta,e corpul tau,nu vrei sa regreti...si stiu ca dupa ce se va intampla,dupa ce nu voi mai fi virgina,poate voi rade de lucrurile astea...dar asta e.In fine,eu sunt mandra de mine ca am reusit sa ma stapanesc desi da,am fost atrasa de el...si ma bucur ca nu m-am culcat cu un om ca el ,care se distreaza acum presupun fara sa-i pese de sufletul meu,de suferinta mea cand o vedeam pe mama ca sufera si pt mine si pt ea,cand imi dadeau lacrimile cand o vedeam,cand nu aveam chef de invatat,cand toti imi spuneau ca nu merita.

E greu prin ce treci tu acum,si poate ar fi putut ca prieten sa iti fie alaturi,daca zice ca te-a iubit....nu ca iubit dar ca prieten cred ca putea.Sa nu iti fie frica,bacul nu este asa de greu,chiar si asa vei trece ,si vei reusii si unde vrei la examen,esti destul de calita si esti o persoana ce lupta pentru a obtine ce vrea :kiss: .

 

Da cu privire la sex ai dreptate,e corpul tau si mi se pare normal sa faci ce vrei tu,poti sa il amagesti pe baiat de o mie de ori....tu decizi ce si cand,nu el.Eu zic sa nu te mai gandesti la el,adica sa incerci...sa te concentrezi pe ce vrei tu mai mult acum,pe ce anume iti doresti si cu timpul vei intalni persoana potrivita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am sa povestesc chiar tot...in mare doar...am avut o relatie de 1 an jumatate care s-a terminat la dorinta fostului meu iubit pe motiv ca nu am avut relatii sexuale eu fiind virgina.Amagindu-l de nenumarate ori s-a saturat si a preferat sa ne despartim desi ma iubea.Eu inteleg cat de important e acest lucru intr-o relatie dar nici nu a murit cineva din lipsa sexului.Nu sunt adepta lipsei sexului pana la casatorie insa nu am avut suficient curaj sa o fac desi il iubeam.Dupa o saptamana de la despartire s-a intalnit cu altcineva presupun in scopul obtinerii placerii.Acum are o relatie...desi ma iubeste.Insa cel mai rau a fost ca m-a lasat singura cand aveam cea mai mare nevoie de el.El totusi spera sa ne impacam peste un timp(cand se va intoarce din strainatate,el plecand joi).Eu sunt confuza,nu prea m-am sfatuit cu nimeni si as vrea sa stiu daca ar merita sa-l iert sau nu (desi doar eu as putea sti asta,as vrea sa aflu parerile voastre).Chiar am nevoie de niste sfaturi...in afara de cele in care ziceti ca e doar varsta capricioasa( eu avand 18 ani el 24).Merci .

Fa ceea ce iti dicteaza inimioara...si asteapta-te si la dezamagiri.

Din iubire faci lucruri pe care nici nu ti le poti imagina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca il iubeai nu mai aveai nici un fel de retinere in a face dragoste cu el...cel putin asa se intampla in lumea mea .

 

Extraordinar,chiar asa?Adica dovada iubirii se face musai cu sex? Asa o fi in lumea ta ...ma rog...:kiss:

Mai degraba daca el o iubea cu adevarat ar fi asteptat pana la pastele cailor ca ea sa fie pregatita pentru un asemenea pas.Nu s-ar fi despartit de ea doar pentru ca nu la lasat sa-si moaie fitilul. Si evident ca ea sa simtit nevoita sa-l amageasca datorita presiunii pe care o exercita asupra ei sa aiba sex.Daca el ai spunea sa stea linistita ca o intelege si nu-i va mai solicita sex pana nu-si da ea acordul,atunci nu cred ca ea ar fi mai avut nevoie sa-l duca cu zaharelu.

Daca e sa ne luam dupa cum gandesti tu atunci la barbat dragostea nu trece prin stomac,precum spune zicala aceea...ci prin alt organ.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extraordinar,chiar asa?Adica dovada iubirii se face musai cu sex? Asa o fi in lumea ta ...ma rog...:kiss:

Dupa un an si jumatate de giugiuleala cu cel pe care il iubesti...este extraordinar. Cel putin din punctul meu de vedere.

Si cu trimitere pe celalat topic? Crezi ca barbatul asta este fidel? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extraordinar,chiar asa?Adica dovada iubirii se face musai cu sex? Asa o fi in lumea ta ...ma rog...:kiss:

Mai degraba daca el o iubea cu adevarat ar fi asteptat pana la pastele cailor ca ea sa fie pregatita pentru un asemenea pas.Nu s-ar fi despartit de ea doar pentru ca nu la lasat sa-si moaie fitilul. Si evident ca ea sa simtit nevoita sa-l amageasca datorita presiunii pe care o exercita asupra ei sa aiba sex.Daca el ai spunea sa stea linistita ca o intelege si nu-i va mai solicita sex pana nu-si da ea acordul,atunci nu cred ca ea ar fi mai avut nevoie sa-l duca cu zaharelu.

Daca e sa ne luam dupa cum gandesti tu atunci la barbat dragostea nu trece prin stomac,precum spune zicala aceea...ci prin alt organ.

Asa,inca vreo 25-30 de ani ,cand ajungi la menopauza si pe dansu' il lasa capu' cu ochi-n soare,moment in care oricum nu-ti mai trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×