Sari la conținut
Forum Roportal
tzushk

L-ati ierta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

N-am sa povestesc chiar tot...in mare doar...am avut o relatie de 1 an jumatate care s-a terminat la dorinta fostului meu iubit pe motiv ca nu am avut relatii sexuale eu fiind virgina.Amagindu-l de nenumarate ori s-a saturat si a preferat sa ne despartim desi ma iubea.Eu inteleg cat de important e acest lucru intr-o relatie dar nici nu a murit cineva din lipsa sexului.Nu sunt adepta lipsei sexului pana la casatorie insa nu am avut suficient curaj sa o fac desi il iubeam.Dupa o saptamana de la despartire s-a intalnit cu altcineva presupun in scopul obtinerii placerii.Acum are o relatie...desi ma iubeste.Insa cel mai rau a fost ca m-a lasat singura cand aveam cea mai mare nevoie de el.El totusi spera sa ne impacam peste un timp(cand se va intoarce din strainatate,el plecand joi).Eu sunt confuza,nu prea m-am sfatuit cu nimeni si as vrea sa stiu daca ar merita sa-l iert sau nu (desi doar eu as putea sti asta,as vrea sa aflu parerile voastre).Chiar am nevoie de niste sfaturi...in afara de cele in care ziceti ca e doar varsta capricioasa( eu avand 18 ani el 24).Merci .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e motiv de despartire. Ce sa ii ierti? Faptul ca nu a avut destul respect fata de tine, de deciziile tale? Ia gandeste'te, merita? Si nu, nu sexul este cel mai important intr'o relatie. Fa pasul cand te simti tu pregatita, nu la presiunilor altora, sub pretextul "te iubesc, te vreau, daca tu nu vrei nimic, te parasesc". Suna a dragoste pt tine? Pt mine nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Edit.

Ce chioara sunt.

 

 

scuza'ma ca ma bag, ce relevanta are?

 

Esti scuzata ;)

 

 

N-am sa povestesc chiar tot...in mare doar...am avut o relatie de 1 an jumatate care s-a terminat la dorinta fostului meu iubit pe motiv ca nu am avut relatii sexuale eu fiind virgina.Amagindu-l de nenumarate ori s-a saturat si a preferat sa ne despartim desi ma iubea.Eu inteleg cat de important e acest lucru intr-o relatie dar nici nu a murit cineva din lipsa sexului.Nu sunt adepta lipsei sexului pana la casatorie insa nu am avut suficient curaj sa o fac desi il iubeam.Dupa o saptamana de la despartire s-a intalnit cu altcineva presupun in scopul obtinerii placerii.Acum are o relatie...desi ma iubeste.Insa cel mai rau a fost ca m-a lasat singura cand aveam cea mai mare nevoie de el.El totusi spera sa ne impacam peste un timp(cand se va intoarce din strainatate,el plecand joi).Eu sunt confuza,nu prea m-am sfatuit cu nimeni si as vrea sa stiu daca ar merita sa-l iert sau nu (desi doar eu as putea sti asta,as vrea sa aflu parerile voastre).Chiar am nevoie de niste sfaturi...in afara de cele in care ziceti ca e doar varsta capricioasa( eu avand 18 ani el 24).Merci .

 

Sa tii 1 an jumate pe langa tine un tip perfect sanatos - activ sexual - la 24 de ani - e un maraton dureros - pentru el !

 

Chiar a tinut la tine imens !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuza'ma ca ma bag, ce relevanta are?

 

Eu zic ca are.

 

Nu stiu daca e de iertat, dar de inteles e. Ea a ales sa nu faca sex, da' el ce vina are?! Sa ne zica si noua un baiat ce inseamna durerea de... Si mai ales dupa un an si jumatate si mai ales dupa amagiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti scuzata ;)

 

 

 

 

Sa tii 1 an jumate pe langa tine un tip perfect sanatos - activ sexual - la 24 de ani - e un maraton dureros - pentru el !

 

Chiar a tinut la tine imens !

 

un raspuns demn de un mascul feroce. Si ne mai miram de copilele care nasc la 14 ani... ca doar cum sa chinuie "iubitelul"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca are.

 

Nu stiu daca e de iertat, dar de inteles e. Ea a ales sa nu faca sex, da' el ce vina are?! Sa ne zica si noua un baiat ce inseamna durerea de... Si mai ales dupa un an si jumatate si mai ales dupa amagiri.

 

da mai. Dar aici e cu totul altceva. Te iubesc dar te parasesc ca nu te culci cu mine? A discutat cu ea de ce ii este teama? De ce nu vrea?

Amenintari de genul "vrei sau dispar" am primit si eu destule in adolescenta. Nu fac nici cat negru' sub unghie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are o mare relevanta.

Ai o relatie de un an jumate in care va pupati si va tineti de mana si, eventual, va plimbati prin parc? Aia nu e relatie.

Si normal ca nu te obliga nimeni sa faci daca nu doresti, insa mie mi se pare absurd sa faci un om sa astepte 1 an jumate. In schimb, e normal ca el sa-si doreasca sa treceti la alt nivel - apropiere si cunoastere fizica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da mai. Dar aici e cu totul altceva. Te iubesc dar te parasesc ca nu te culci cu mine? A discutat cu ea de ce ii este teama? De ce nu vrea?

Amenintari de genul "vrei sau dispar" am primit si eu destule in adolescenta. Nu fac nici cat negru' sub unghie.

 

Nu stiu. Da' a zis ca l-a amagit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×