Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Concurs "Casa Latina Valentine's Day"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea noastra e ca si vantul, nu o vedem , nu o atingem,o SIMTIM in fiecare clipa a vietii noastre.

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Declaratie pentru sotul meu

De Ziua Indragostitilor vreau sa-mi reamintesc toate momentele frumoase pe care le-am petrecut impreuna si clipele de fericire care parea nepamanteana pe care le-am trait alaturi. Simt ca langa tine viata mea a capatat sens, tu esti jumatatea care ma completeaza, langa tine ma simt eu. Ma simt intr-adevar omul care am vrut sa fiu toata viata, dar simteam ca imi lipseste ceva, dar acum ca te am pe tine acel sentiment a disparut de parca nu ar fi existat niciodata. Tu ai facut ca singuratatea care imi umplea zilele sa plece. Mi-ai adus in schimb pace, veselie, un sentiment de bine si multa dragoste.

As vrea ca nu doar Ziua Indragostitilor sa fie o sarbatoare a dragostei noastre, ci fiecare zi sa fie o sarbatoare pentru noi, as vrea ca fiecare zi sa fie plina de iubire... Dar de ce spun "as vrea"..., chiar este asa.

 

Cu toata dragostea, in fiecare zi, dar mai ales de Sfantul Valentin...

 

Cine nu a iubit inseamna ca nu a trait cu adevarat ca viata lui este un nimic, iar cine nu a suferit, e pacat ca s-a nascut. Fara suferinta omul nu e om, ci un robot ce nu cunoaste sentimentul urii si al iubirii!!! Daca viata mea ar fi o clipa petrecuta alaturi de tine, nu mi-as dori alta. Este de ajuns sa stii ca undeva, acolo, nu prea departe, este cineva pentru care reprezinti tot ce e frumos... chiar daca poate intr-o zi undeva, totul va lua sfarsit.....poate si fara sa ne luam ramas bun - sau poate dimpotriva vom imbatrani impreuna, ne vom creste copiii si nepotii - cine stie?! Oricum pentru mine TU esti unicul si vei ramane barbatul ideal. Se spune ca atunci cand intalnesti persoana predestinata simti ca nu mai ai nici o ratiune..simti ca esti in stare sa faci orice pentru el/ea - eu asta simt pentru tine...simt ca fara tine nu as mai stii sa merg, fara tine nu as mai stii sa visez., fara tine nu as mai stii sa zambesc..fara tine nu as mai fi eu....as fi un nimeni... Mi-as dori sa avem o lume numai a noastra - o lume in care sa fim doar noi doi si fericirea noastra - sa ne trezim in zorii diminetei si sa ne intrebam azi ce vom face...sa ne luam de mana si sa mergem..unde? nu stiu..poate ar fi perfect ca lumea asta sa fie pe o insula....ceva precum laguna albastra...sau poate...caraibe...vise....vise...care se vor spulbera..dar atat cat te am langa mine am sa iau tot ce inseamna fericire de la tine...am sa gust tot ce nu voi mai gusta niciodata..de la a face dragoste..pana la un simplu sarut..de la a manca o ciocolata pana la a fuma o tigara! Daca ar exista pe lumea asta cineva care sa spuna ca fericrea e vesnica cred ca as da orice sa o am...alaturi de tine, iubitul meu. Numai Dumnezeu a putut inventa aceasta iubire. Iti multumesc tie iubitule pentru dragostea ta...Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta poveste de dragoste!

 

Te iubesc

Puiut, stii ca te iubesc mai mult ca viata mea. Cand te-am cunoscut nu credeam ca o sa se intample ceva intre noi dar Dumnezeu a vrut ca noi doi sa fim impreuna si sa ne iubim asa cum nu a mai iubit nimeni niciodata. Chiar daca nu sunt alaturi de tine inima mea este langa inima ta si bat amandoua in acelasi ritm. Voi fi mereu cu inima si sufletul langa tine. Imi e dor de tine, puiut. Va veni si ziua in care voi fi langa tine si nu te voi mai parasi niciodata. Daca a vrut Dumnezeu ca noi sa fim impreuna asa va fi. Chiar daca nu suntem tot timpul impreuna dragostea ce ne leaga nu va muri niciodata. Te iubesc mult iubire! :roll:

 

:D Acum ca Ziua Indragostitilor se apropie si parca atmosfera se schimba, devine mai plina de iubire si de intelegere, stau sa ma gandesc la zilele de Sfantul Valentin petrecute impreuna cu tine. Poate nu am avut mereu inspiratie sa-ti iau cadoul pe care il voiai, dar anul acesta l-am gasit. Sper sa-ti placa si sa-ti fie drag, pentru ca in el am inchis o parte din inima mea, o marturie a dragostei imense pe care ti-o port si care pare sa se intregeasca in fiecare zi. In el se afla lucrurile pe care as vrea sa ti le spun in fiecare zi si parca nu reusesc. Vreau sa stii ca te iubesc si ca esti o inspiratie pentru mine: ma inspiri sa fiu o persoana mai buna in fiecare zi.

De Sfantul Valentin vreau sa iti spun ca iubesc motivele pe care mi le dai in fiecare zi pentru a te iubi: zambetul tau, ochii tai, bunatatea ta, atentiile pe ca mi le faci si modul in care imi inseninezi viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll: :D Iubi mic, sunt mandra ca te-am cunoscut . Multumesc pentru ca reusim sa zambim mereu impreuna. Si iar si iar..un te iubesc din inima ub`. O stii, dar mai asculta o data si inca o data : TE IUBESC ! Semnat : a ta ubita pufoasa si iubareata .

post-207347-1234111697_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog din suflet sa ma iubesti in continuare la fel mult ca pana acum, dupa cum am simtit si mi-ai aratat.

Iti multumesc !!!

Iti promit ca eu, asa cum am fost, voi fi si in viitor la inaltimea, intensitatea si delicatetea dragostei tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aproape orbesc de ale caisului culori,

Ce alene isi scutura mantia de flori,

Iubito, in parul tau sunt minunati fulgi,

In suflet mi-ai iscat sentimente prelungi.

 

Dragostea mea e atat de intens profunda,

Plutim amandoi pe aceeasi sublima unda.

Chiar poti crede, privind adanc in tine,

Ca mai poate fi un altul la fel ca mine?

 

Ca doar sunt unic, al tau in eternitate,

Ce asa de greu a cucerit a ta cetate;

Te am doar pe tine mereu in minte

Si ne iubim fara a apela la cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce stim amandoi mereu este ca

 

inainte eram doar o parte din mine, viata ma purta indecisa prin tinerete si

eram incompleta ca si cum as fi fost inca nenascuta ...

apoi iubirea a aparut neasteptata inaintea mea si cazand in ea, am urcat spre tine.

stiu ca defapt iubirea ma insotise mereu, tacuta, nevazuta,

insa tu m-ai redat ei si in ea am inceput sa traiesc in sfarsit fiind eu, fiind tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

My Darling My Love ,

 

My Darling My Love I'm here for you!

Because my Love is deep and true!

You showed me how to be a man!

Then took me in your arms and then!

 

I didn't think I had a chance!

To show you how I can romance!

My feelings that I keep inside!

Will soon come out for you no lie!

 

Even tho we do the things!

That only people share and bring!

I can remember one nightout!

Was meeting you and that's no doubt!

 

So here's to you my only Love!

It's not over but just begun!

I give my hand to you this way!

And forever is not that far away!

 

I want you to know your special to me!

For all the times that you had free!

But one more thing before I close!

You are my flower my only rose!

post-207562-1234205927_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa iubesti inseamna sa iti asumi cel mai mare risc.

Inseamna sa fii vulnerabil.

Inseamna sa-ti pui increderea si visele in mainile lui.

Inseamna ca, ori de cate ori ii simti parfumul, sa te intorci in timp la prima zi cand v-ati cunoscut si sa te treaca aceiasi fiori.

Asa te iubesc eu pe tine...

Ma opresc aici pentru ca nu am spus decat 0,1% din ceea ce simt. Cum spunea si Dante Alighieri: "Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×