Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am papiloane in zona axilara dar si in alte zone din corp.

 

Am inteles de la medicul dermatolog ca aceste sunt produse de un virus...mi-a dat tratament ca sa nu am in viitor astfel de papiloane.

 

Dar ce fac cu cele actuale? Acum, unul din papiloanele de sub brat, a inceput sa ma doara. S-a inegrit si in mod normal o sa se desprinda ...Am dureri sub brat, la palpare, din zona papilonului pana la 5 cm distanta de papilon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu trebuia sa ti le scoata ? bine asta daca e ce cred eu ...

 

daca e HPV cauterizare cristalizare ( cu chiureta ) daca e altceva atunci nu stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca este HPV atunci se elimina in 3 moduri : ori criogenie, ori ardere, ori chimic.... trebuia sa iti faca una din astea 3 variante! Alt tratament nu exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca este HPV atunci se elimina in 3 moduri : ori criogenie, ori ardere, ori chimic.... trebuia sa iti faca una din astea 3 variante! Alt tratament nu exista!

 

Asistent :crazy: ?

Bun de pus la rana :P?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fnicolici, te referi la furunculi sau papiloame provocate de HPV?

 

 

Nu furunculi...papiloame - nu stiu de ce sunt provocate - sub forma de mici excrescente (forma de bile) de culoarea pieli care sunt legate de piele printr-un suport subtire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu furunculi...papiloame - nu stiu de ce sunt provocate - sub forma de mici excrescente (forma de bile) de culoarea pieli care sunt legate de piele printr-un suport subtire.

 

deci nea doctoru ala trebuia sa si faca datoria sa te INFORMEZE ce ai tu acolo , natura , provenienta .. incearca clinica Biomedica/Bioderm in caz ca esti din Bucuresti doctor Dan Forsea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HPV te poate transforma intr-un copac

 

cazul Dede, West Java

 

Am papiloane in zona axilara dar si in alte zone din corp.

 

Am inteles de la medicul dermatolog ca aceste sunt produse de un virus...mi-a dat tratament ca sa nu am in viitor astfel de papiloane.

 

Dar ce fac cu cele actuale? Acum, unul din papiloanele de sub brat, a inceput sa ma doara. S-a inegrit si in mod normal o sa se desprinda ...Am dureri sub brat, la palpare, din zona papilonului pana la 5 cm distanta de papilon.

 

se spune papiloame, sau condiloame acuminate

 

imi aduci aminte de filmul Piratii din Caraibe, aia erau plini de condiloame

post-147859-1233621112_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce fac cu cele actuale? Acum, unul din papiloanele de sub brat, a inceput sa ma doara. S-a inegrit si in mod normal o sa se desprinda ...Am dureri sub brat, la palpare, din zona papilonului pana la 5 cm distanta de papilon.

Cumpara Veruca gel sau Verucid. Se aplica dupa baie strict pe zona afectata. Apoi se asteapta cca 15 min pentru a forma o crusta( care este transparenta). Aplicarea o poti face de cate ori doresti pe zi. Nu este necesar sa indepartezi crusta formata anterior. Aplici peste. Dupa un scurt timp ( care poate varia de la doua la cateva zile) respectivul condilom se va desprinde la spalare. Insa..actualmente am inteles ca, nu se gasesc usor prin farmacii. Ai grija sa nu atingi zonele afectate cu cele necontaminate. Poate raspandi infectia. De fapt asa este si extinderea...prin contact direct.

Succes!

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asistent :cheer: ?

Bun de pus la rana :cry:?

Asistent nu..doar bine informat!

 

Sfatul meu este sa vezi un dermatolog.... Din cele aprox. 80 de tulpini de Papiloma Virus ( daca este acest virus si nu este altceva ) 10% pot duce la cancer, mai ales daca se localizeaza in zona vaginala sau bucala! Tratament intern nu exista, doar extern, urmat de controale periodice... Sfatul meu, fa si un Papanicolau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×