Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Joc de FOTBAL !

Postări Recomandate

Stiu ca pare putin ciudat ceea ce caut eu , dar...

 

Exista acum cativa ani buni un joc de fotbal mai "primitiv" - grafica nu era 3d iar numele jucatorilor erau trecute eronat (probabil pentru ca nu aveau licente) , de genul "Bogdan Stulea" , "Dan Pitrescu" s.a.m.d. , iar in timpul jocului exista totusi si comentariu. Cred ca in titlul jocului era si cuvantul Soccer, dar nu sunt prea sigur. Stie oare cineva despre ce joc vorbesc? Care este titlul acestui joc ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu , stiu sigur ca nu era FIFA, era un joc 2D, care avea si comentariu si mai retin doar faptul ca numele jucatorilor erau toate trecute gresit ( cu o litera sau doua) - ceea ce cred e ca in numele jocului e si cuvantul SOCCER dar pentru asta nu bag mana in foc. Stiu acum ca si eu caut acul in carul cu fan, dar cine stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca pe http://www.the-underdogs.org

Au cea mai mare colectie de oldies din cate stiu eu. Acolo am gasit tot ce-am cautat.

Pacat inca ca nu-ti aduci aminte exact titlul jocului; asa era mult mai simplu.

Dar eu zic sa nu disperi; pe site jocurile sunt clasate dupa diferite categorii: incepand de la ordinea alfabetica, pana la tipul de joc multiplayer; au description-uri, review-uri si screenshoturi.

Poate pana la urma tot dai de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ehei, dragii mei, am gasit pana la urma pe underdogs.org jocul respectiv : se numeste SENSIBLE SOCCER 98 ! L-am descarcat de acolo, (cca 50 de MB) l-am dezarhivat insa din pacate nu merge fie din cauza faptului ca eu am windows XP (si atentie, cerintele jocului sunt Win95, P90, 16MB, DirectX 5 - wow! ) , fie din motive care imi scapa... concluzia e ca, desi am dat de joculetul asta vechi, nu pot sa il joc. Daca totusi l-ati jucat careva pe XP sau cine stie, aveti un kit "sanatos" de instalare, nu ezitati si postati aici . Danke!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca ai dat de titlul jocului eu zic sa cauti un kit de joc pentru XP cu Google-ul.

Sunt multi pasionati de oldies care adapteaza jocurile a.i. sa le poti juca si pe sistemele astea mai noi de operare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca intr-adevar e de la sistemul de operare , prea nou pentru asemenea "oldies" ...dar o sa dau o raita si cu nenea google, poate cine stie, se gaseste si o varianta de Xp ... Mersi mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×