Sari la conținut
Forum Roportal
rebelfire

cum stiu daca uzeaza 1 GB de RAM?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi cer scuze daca s-a mai discutat asta, dar nu am prea mult timp sa caut in forum..sow, am inlocuit DDR1 512 MB 400 Mhz cu DDR2 1 GB 533 Mhz, prima data cand i-am dat drumul, m-am dus in bios si am setat la 533 Mhz, i-am dat restart, si am zis ca e ok...Ideea e : in mod normal el a intrat pe valoare de 1 GB sau trebuie alte setari?acum, problema e ca in ctrl panel, la system, arat tot..488Mb!!! programele ruleaza, insa, la cc cleaner si altele care le am,memoria arat tot 488 Mb cat avea exceptand RAM-ul ptr placa video...lamuriti-ma va rog de unde imi dau seama daca uzeza a1 GB sau uzeaza doar 488.nu stiu daca asa au ramas ptr ca asa au fost instalate ele si doar arata asa, sau el foloseste efectiv 1 Gb ceea ce evident vreau.Unde ar trebui sa ma uit?Mersi frumos de tot,ptr orice sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La windows poti sa vezi cate memorie recunoaste cu click-drepta pe My Computer si alegi optiunea Properties.

La ce te referi cand spui DDR2, la slotul unde ai pus memoria sau la tipul ei?

In BIOS care e valoarea memoriei RAM?

Ce model de placa de baza ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Frate complici omul ...

Cel mai probabiil a pus o fregventa prea mare pt placa lui de baza , ar fi bn sa se intereseze care e fregventa amaxima acceptata. In caz ca se incadreaza cum trebuie se face teoria chibritului

Nush daca ne-am inteles ...

Aaa si ca tot veni vorba mai mult ca sigur o sa imi stergi postul degeaba! Nu ... ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×