Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Supravietuire... cu (aproape) orice pret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu ma uit la Tehnici Esentiale de Supravietuire Pe Discovery Channel. :doh: ma sunt pregatit pt un eventual cutremur,am un rucsac care contine:un cutit,bricheta si un cort atat ! :P

sint intr-u totul de acord cu tine, si eu ma uit la emisiunea asta cu mare placere, dar sa stii ca una este in salbatacie si alta Intr-un mediu in care mai poti intilni alti multi "supravietuitori" care la ananghie vor cauta sa te jefuiasca. Avem pe frumosul nostru colt de rai oameni care nu sint foarte curati, selectia naturala i-a premiat pe supravietuitori cu sanatate de fier ( si viata scurta si plina de abuzuri) iar specialitatea lor este - ai ghicit- traitul in corturi si in adaposturi improvizate te miri pe unde. Sint bune tehnicile de supravietuire dar nu te invata cum sa te aperi de autoritatile care vor dori sa curete cortul tau ( si pe tine) din locul in care te afli. Din pacate ceea ce spui tu aici este frumos dar nu asta e solutia intr-o comunitate. Mai ales una care a ajuns sa aiba pretentia ca este...europeana! Singura cale: resurse alternative de energie care sa coste foarte putin. Renuntarea la pasive. Coalizarea a citi mai multi oameni impotriva acestei diversiuni care a ajuns la nivel de isterie nationala. Eu unul vad oameni la care le e rau de stres (la propriu) au datorii de se gindesc cum sa faca sa se termine totul, pe unul l-am dus cu mine toata ziua cu masina pe unde am avut eu de umblat. Asa, sa nu fie singur...apoi a trecut peste moment si s-a hotarit sa-si inchida afacerea care devenise la rindul ei un mare pasiv. A inceput prin a-si concedia bagatorii de seama din firma. Adica angajatii care nu faceau mare lucru si oricum aveau si ei nevoie de o schimbare pentru ca veneau cu scirba la lucru...Totul este sa nu se ajunga acolo sa nu mai miste nimic si sa se vinda pina si sobolanii, iar casele ( devenite mizere, fara apa si curent ) se vor vinde pe nimica exact ca in vreme de razboi. Dar asta nu-i totul...urmeaza adevarata selectie: Vor termina cu viata toti cei care au nevoie de asistenta medicala. Femeile vor muri pe capete la nastere iar copii vor trece de un an asa vre-o 3%, iar stra-stra nepotii nostri vor deveni iscusiti vinatori folosind unelte de piatra...vor invata sa desprinda taisuri de xilex...sa-si faca haine din piei de animale...apoi vor redescoperi metalul...etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×