Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ISIS76

Tichete de masa

Rate this topic

Recommended Posts

Stiti cumva , in cazul in care firma merge pe pierdere prin lege e obligat sa renunte la tichetele de masa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pot acorda tichete de masa in situatia in care angajatorul realizeaza pierdere, insa nu pot acorda tichete de masa in conditiile in care inregistreaza obligatii bugetare restante sau pierd inlesnirile la plata acestora potrivit art.15 alin.(2) din OUG 79/2001.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Se pot acorda tichete de masa in situatia in care angajatorul realizeaza pierdere, insa nu pot acorda tichete de masa in conditiile in care inregistreaza obligatii bugetare restante sau pierd inlesnirile la plata acestora potrivit art.15 alin.(2) din OUG 79/2001.

 

1. OUG 79/2001 a fost abrogata de OUG nr. 79 din 18 iunie 2008 privind măsuri economico-financiare la nivelul unor operatori economici in care nu se mai mentioneaza nimic referitor la tichete masa

2. Ambele ordonante de urgenta se refereau la regii autonome, institutii publice, societati la care statul este actionar si nicdecum la societati private.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×