Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Imbracamintea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

un pocal plin de roua, ti-as pune la picioare, sa-ti simt aroma suava de fiara blanda

pasteaza-ti maretia

 

 

.... ma duc sa beau nectarul de la Colibri din Hummingbird Feeder din acele cupe mici !!!

 

 

http://www.thebirdshed.com/humfeed.html?en...gbird+Feeder%29

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu-ti cunosti limitele !!! Bunul simt dicteaza, insa in cazul tau vad ca mergi departe ca sa justifici si tu ignoranta in care traiesti. Te consideri intelectuala si inteligenta si desteapta etc......

 

Poti sa declari pe net ca ai treaba cu mine ??? N-am stiut !!! insa-ti recomand sa ai grija de altii care au nevoie nu de mine. Am maispu mi-e scarba de persoane cu frazele mioritice sau analfabete de tzatza!!!

 

Mai ai curaj dezorientata de tine sa te iei si de parintii mei ??? Pe linie de partid tovarasa, sau cum ???

 

Eu nu m-am exprimat niciunde ca as face probleme din tine sau altcineva ??? chiar ai pierdut ratiunea ???

 

Nu stiu ce au facut parintii tai dar nu te-au educat !!!

 

Obraznicia asta a trecut ori ce bariera umana !!!

 

Vorbeam despre imbracaminte !!! ca moda din RO nu se poarta in State !!! si nici nu se gaseste in caz ca te ratacest pe aici si o sa ajungi goala.

 

 

 

NU CONFUNDA!!! am un respect deosebit pt persoanele care ne'au crescut!! Am spus ca TU ai uitat de unde ai plecat nu am spus nimic rau la adresa parintilor tai, si te rog sa nu o faci nici tu. Se pare ca adevarul doare de sari asa. Daca ai fi fost putin atenta nu ai vorbi asa si ai intelege exact ce am vrut sa spun.

Si tine'ti jignirile acasa ca nu ma impresioneaza :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum au ajuns hainele vechi sa fie la moda?

 

 

 

Moda vintage pune in valoare hainele din cufarul bunicii, ultima gaselnita a manechinelor de a iesi din rutina zilnica.

 

 

 

Multi spun ca vintage este doar un mod pretentios de a spune second-hand. Desi, la prima vedere, sunt haine la mana a doua, cei care poarta vintage sunt convinsi ca aceasta "noutate" reprezinta mai mult decat haine gasite in magazinele pentru cei stramtorati financiar. Vintage este o moda serioasa.

 

In ciuda aparentelor, aceste haine nu reprezinta o trasatura distinctiva a modei. Probabil ca toata lumea, incepand cu fetita de gradinita si pana la bunica, stie ca acum acest stil este ceea ce poate fi mai senzational de purtat. Hainele vechi de pe vremea celor "batrani" sau orice altceva care da senzatia de vechime sunt cele mai cautate.

 

Cat mai vechi, cat mai bun

 

Fanii vintage au si argumente care sa justifice aceasta tendinta. Doar aceste haine se potrivesc unei siluete mici. Cu aceasta justificare a avut de furca si Hadley Freeman, redactor la "The Guardian". "Femeile moderne, cu o silueta moderna, construita de mancarurile moderne - precum cerealele si bauturile dietetice - ar putea avea dreptate", spune el.

 

Al doilea motiv pentru care hainele vintage sunt atat de cautate este si faptul ca "nu se mai fac haine ca pe vremuri". Ei bine, aici, Freeman spune cu tarie: "Hai sa fim seriosi. Ce-ar fi sa afirmam ca televiziunea s-a prabusit dupa 1960?".

 

Cu siguranta, la o petrecere nimeni nu se va imbraca la fel ca tine daca porti astfel de haine. Redactorul "The Guardian" le-o taie scurt: "Aceasta este o problema care dezvaluie o acuta lipsa a simtului umorului".

 

Supermodelele au dat startul

 

Stilul vintage a ajuns in atentia iubitorilor de moda cand modele precum Kate Moss au inceput sa le poarte. "Supermodelele sunt singurele fiinte de pe pamant care au timp suficient sa caute prin cuferele oamenilor decedati pentru a gasi acel ceva special, fondurile pentru a le cumpara si, bineinteles, corpurile care fac orice - chiar si hainele oamenilor morti - sa arate bine", spune Freeman.

"Si, cum toate cititoarele revistei "Elle" stiu, odata ce un manechin este vazut purtand ceva anume, acel ceva este cu siguranta "un lucru bun"", adauga el.

 

Cert este ca, de cele mai multe ori, hainele vintage te fac sa scoti din buzunar sume fabuloase doar pentru ca sunt "originale, de la inceputul anilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hiiii....si-a comandatat cineve, ceva de pe www.massara.ro? ce parrere aveti??

 

Hiiii.... Nu! Ca trebuie sa-ti schimbi replicile cand spam-uiesti. O faci in mod jalnic, iar aici nu e Yahoo! Messenger, ci RoPortal.ro, cea mai prestigioasa platforma online de cultura, discutii filozofice si matrimoniale.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×