Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Cum stati cu nervii?

Postări Recomandate

Eu sunt ghinionista...profesia ma obliga sa am rabdare. In particular insa, depinde foarte mult de persoana careia ii explic...pot sa am multa, multa rabdare depinde de interlocutor :hi:"

 

 

Nu se numeste neaparat ghinion...si eu sunt in aceeasi situatie..lucrez ca educatoare cu copii cu probleme....deci trebuie rabdare multa...iar acasa...depinde de persoana de langa mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma enervez foarte greu, dar atunci cand trebuie sa explic cuiva ceva si nu intelege, de prima, a doua, a treia oara..........deja incep sa zbier si sa :) o iau razna. De asemenea ma enerveaza oamenii fara cuvant, care de exemplu spun ca vin la ora 21:00 si vin la ora 23:00 sau chiar deloc :hi: . Eu recunosc, punctualitatea nu este o virtute de-a mea :D , dar eu zic ca s-ar putea sa ajung cu o marja de eroare. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma pricep la ceva si pot ajuta, o fac cu placere fara sa ma enervez. In principiu ma enervez foarte greu mai ales ca incerc sa evit nervii cu tact, de obicei, nu dau atentie, schimb subiectul, sau ii cant in struna asa de-aiurea, just for funn :D. Cand vine vorba de lucruri serioase cum ar fi prietenii mei buni, parintii sau orice persoana din familie, sunt ceva mai vulnerabila. :hi:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pot spune ca sunt foarte rabdatoare...imi place sa explic cuiva care nu a inteles ceva...dar nu pana la nesfarsit....imi place sa explic atunci cand vad ca-si da interesul...nu sa stau eu sa vorbesc ca proasta de una singura, dar sincer nu ma consider o persoana rabdatoare....dar depinde de situatie, de interlocutor si chiar de stare in care sunt la momentul dat... :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o persoana destul de stresata. Ma enerveaza la culme prostii care se vor destepti si care, culmea, mai si vor sa le dai neaparat dreptate ( am si exemple, dar le tin pentru mine). 8) Nici eu nu am rabdare sa explic mai mult de o singura data (hai fie in unele cazuri si de doua ori) :"> Ma enerveaza si lipsa de punctualitate, aroganta, ignoranta, ma enerveaza snobii... cam multe ma enerveaza. V-am spus ca sunt stresata :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rabdarea ti-o cultivi, autocontrol and other stuff like that.

Am rabdare, dar nu prea multa, de exemplu, ma plictisesc cand trebuie sa astept pe cineva. Rabdarea impinsa la extrema duce la plictiseala, iti piere cheful.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rabdarea ti-o cultivi, autocontrol and other stuff like that.

Am rabdare, dar nu prea multa, de exemplu, ma plictisesc cand trebuie sa astept pe cineva. Rabdarea impinsa la extrema duce la plictiseala, iti piere cheful.

De-acord cu tine. Dar pe mine ma iau toti nervii cand sunt pusa sa astept. Nu am rabdare deloc. :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt cu nervii la pamant........ma enervez din orce........

Ia un distonocalm, fa sex, mai relaxeaza-te, ce naiba... doar nu vrei sa plesnesti! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×