Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Cum stati cu nervii?

Postări Recomandate

Aveti rabdare sa`i explicati unui coleg ceva ce nu a inteles de ex?Va iesiti repede din fire?Va place sa`i ascultati pe ceilalti si sa`i sfatuiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi placea, dar aucum nu mai am rabdare...............................nu stiu dece .............. :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stau destul de rau.. din pacate.

Ma enerveaza cand cineva spune minciuni despre mine si o tzie tare si mare pe a lui, atunci ma enervez cel mai rau.. :tease:

cateodata prostia ma enerveaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un om foarte rabdator si chiar daca ma enervez repede la fel de repede ma calmez....pot duce o discutie chiar daca persoana de langa mine o tine sus si tare pe a lui...m`am invatat sa respect parerile celor din jurul meu,sa nu intrerup atunci cand cineva vorbeste,sa astept calma pana respectiva persoana termina ce are de spus si apoi preiau cuvantul....sunt un om "in banca mea",vorbesc uneori neintrebata dar cu nervii stau foarte bine....rabdarea este destul de importanta!

 

eu stau destul de rau.. din pacate.

Ma enerveaza cand cineva spune minciuni despre mine si o tzie tare si mare pe a lui, atunci ma enervez cel mai rau.. :tease:

cateodata prostia ma enerveaza...

ideea e k uneori prostul nu`si cunoaste limita!prostul nu e prost destul pana nu e si fudul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa ascult , sa vorbesc shi sa-i sfatuiesc pe prietenii mei... Sunt o persoana comunicativa, nici de cum sa-mi sara mushtarul...

Insa atunci cand vine vba de a-i explica ceva, cuiva... in mod categoric imi ies din fire, din momentul in care nu a inteles de la bun inceput despre ce e vba... e clar k am sa ma "descos" mult timp cu el pana va pricepe. Asadar, nu-s buna la "elucidarea misterelor" altor sau "deslushirea lacunelor", incep sa zbier.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E pe stagii.

Prima oara explic calm si din cite mi s-a spus si foarte bine.

Dupa aia mai explic o data daca vad ca nu a priceput.

A treia oara daca vad ca face tot aiurea ma iau toate napadaile si explodez.

Rabdarea mea are si ea o limita, mai ales cind aud ceva de genul "Nu pot" sau "Am uitat".

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ghinionista...profesia ma obliga sa am rabdare. In particular insa, depinde foarte mult de persoana careia ii explic...pot sa am multa, multa rabdare depinde de interlocutor :P"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca stau destul de bine,dar nu conteaza doar ce zic eu..pt ca fiecare suntem subiectiv cand ne dam cu parerea despre noi insine :),dar si anturajul imi spune...acelas lucru...cum pot sa am atata rabdare.....,atat de calm...,acuma normal ca fiecare avem si momente cand suntem mai agitati,pe care fie le exteriorizam..fie nu,eu in proportie de 60% nu le exteriorizez..incerc sa imi pastrez calmul,dar cateodata...iese in evidenta si celalalt 40% :P...dar precum spuneam,.. la mine mai rar :P

 

TaKe CaRe aLL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde de interlocutor

daca vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda, pot sa explic la nesfarsit...sa vbesc despre una de alta...nu ma enervez din prima atunci cand e vreo aparenta neintelegere, dar daca vad vreunul de-a dreptul batut in cap, care orice i-ai spune el tot pe dos intelege, ma agaseaza...nu rezist..fac alergie...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×