Sari la conținut
Forum Roportal
Aroundlove

Fosti, actuali, prezenti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oare un barbat care nu a fost, nu este si nu va fi niciodata doar al tau poate ocupa un loc atat de mare in sufletul tau? Atat de mare incat restul "muritorilor" sa nu trezeasca nimic, nici macar o usoara scanteie? Sau poate pur si simplu nu au fost ei cei potriviti....

 

Doar daca esti masochista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare un barbat care nu a fost, nu este si nu va fi niciodata doar al tau poate ocupa un loc atat de mare in sufletul tau? Atat de mare incat restul "muritorilor" sa nu trezeasca nimic, nici macar o usoara scanteie? Sau poate pur si simplu nu au fost ei cei potriviti....

 

 

da se cheama dragoste platonica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare un barbat care nu a fost, nu este si nu va fi niciodata doar al tau poate ocupa un loc atat de mare in sufletul tau? Atat de mare incat restul "muritorilor" sa nu trezeasca nimic, nici macar o usoara scanteie? Sau poate pur si simplu nu au fost ei cei potriviti....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare un barbat care nu a fost, nu este si nu va fi niciodata doar al tau poate ocupa un loc atat de mare in sufletul tau? Atat de mare incat restul "muritorilor" sa nu trezeasca nimic, nici macar o usoara scanteie? Sau poate pur si simplu nu au fost ei cei potriviti....

 

Totul e posibil....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele dintre noi suntem...

 

unii dintre noi doar credem ca suntem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da se poate

 

Exista multi oameni care iubesc fara a fi iubiti. E greu sa iubesti degeaba, e ca si cum te-ai indragosti de o fotografie a unui om care a murit. Si totusi se intampla.

Dragostea lor dureaza din cauza sperantei. Sperantei ca omul pe care il iubesti va deschide ochii intr-o buna zi si va vedea ca te iubeste si el. Daca nu ar exista speranta in iubirea neimpartasita, lumea ar fi scutita de multe necazuri si deziluzii.

Pe mine viata m-a invatat un lucru: atunci cand mi-a placut o fata, am abordat-o (nu brusc, bineinteles, am asteptat prilejul) si daca mi-am dat seama ca nu am sanse in fata ei, am plecat. E mai greu la inceput, dar dupa 4-5 esecuri te obisnuiesti :cheer: . In schimb e mai sanatos pe termen lung, te scutesti de o suferinta pe care ti-ai provoca-o practic din vina ta.

Daca intalnesti pe altcineva, foarte bine. Nu trebuie sa "elimini" nimic, pentru simplul motiv ca nu ai cum. Incercarea de a-l alunga pe "el" din gandurile tale poate avea efect invers si iti poate afecta si relatia prezenta.

Vei ramane, poate, cu o durere ascunsa, dar face si asta parte din viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare un barbat care nu a fost, nu este si nu va fi niciodata doar al tau poate ocupa un loc atat de mare in sufletul tau? Atat de mare incat restul "muritorilor" sa nu trezeasca nimic, nici macar o usoara scanteie? Sau poate pur si simplu nu au fost ei cei potriviti....

 

 

Daca nu a fost si nu este al tau de ce ar merita un loc asa important in sufletul tau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu a fost si nu este al tau de ce ar merita un loc asa important in sufletul tau?

 

pentru felul lui de a fi . nu iubesti un tip doar pentru ca ti ar oferi ceva in schimb

Editat de loneliness4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar daca esti masochista...

 

Unii suntem, unii credem ca suntem, unii ramanem agatati in trecut...

 

da se cheama dragoste platonica

 

Ciudat, nu credeam ca dragostea platonica iti poate incurca restul vietii...

 

Daca nu a fost si nu este al tau de ce ar merita un loc asa important in sufletul tau?

 

Pt ca se apropie atat de mult de idealul ala... as spune 95%.

 

pentru felul lui de a fi . nu iubesti un tip doar pentru ca ti ar oferi ceva in schimb

 

Nu stiu daca aici este vorba de iubire, prefer sa vb de iubire doar atunci cand este sau a fost impartasita, dar este vorba exact de durerea de care vb DoctorLove in citatul pe care l-ai dat. Stii ca cel mai bine este sa te rupi si sa incerci sa uiti, dar nu poti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×