Sari la conținut
Forum Roportal
K0ntr0VerSy

Invitatie pentru forumisti

Postări Recomandate

In ultimul timp si mai din totdeauna, Roportal a continuat sa fie un forum mai mult decat permisiv in privinta off-topicului si am deviat mult inspre maimutareala chiar. Stim asta toti.

Avand in vedere ca off-topicul ne mai ajuta sa destindem atmosfera iar maimutarelile sunt lipsite de orice farmec dar si faptul ca unii forumisti sau chiar vizitatori au probleme reale si asteapta seriozitate in ce priveste anumite subiecte si insusi faptul ca aproape toate topicele deraiaza cu gratie spre maimutareala, s-a considerat ca se cuvine - pentru o trecere mai lina catre ce se doreste a fi Forumul Roportal - ca userii sa ia la cunostinta si sa isi asume mai abitir de acum incolo off-topicul.

Evitam sa fim absurzi in sanctionare, asa ca nu fiti absurzi nici voi.

Limita off-topicului o va stabili moderatorul de arie, super moderatorii, politistii, administratorii iar acesta va fi sanctionat fara drept de apel cu 24 ore suspend si in caz de recidiva, progresiv - 48 ore, 72 ore, samd.

De asemenea, nu deschideti un topic de discutii fara utilitate. (Atentie, K0ntr0VerSy!)

Va amintim ca moderatorii sunt extrem de perspicace, astfel incat va vor sanctiona si cand incercati tertipuri uzuale, raspunzand cu 4-5 randuri off-topic si incheind cu un scurt: "ON Topic: Mi-e dor de EA".

 

Asa cum stim (sau macar incercam) sa ne etalam ironiile, poate ar fi cazul si momentul sa ne etalam si seriozitatea.

Puteti contribui la indreptarea forumului actionand butonul de raport, veti avea sprijinul moderatorilor.

 

Nu este o rugaminte, este o atentionare.

Nu este un repros, este un indemn.

 

 

Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Dar si Maica Domnului.

 

PS: Topicul ramane deschis pentru discutii, sugestii, eventual harakiri din partea celor ce se simt vizati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

propun un moratoriu de paste

adica sa folosim sarbatoarea pascala spre a ierta greselile tuturor

asta ar duce la diminuarea numarului de clone si alocarea timpului pretios al celor desemnati sa modereze in alte scopuri mai nobile decat o vesnica vanatoare

pe scurt, ridicarea banurilor tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne, eu cred ca toti au nevoie de bani acum, de ce sa se ridice banii? :huh: (oare la genul asta de maimutareala se refera K?)

Eu cred ca ar fi corect ca si initiatorul topicul (in caz ca mai exista, traieste, apare) sa aiba un cuvant de spus in ceea ce priveste permisivitatea topicului pe care l-a deschis................

Sper ca a fost voie sa postez aici :cry:

 

In plus sa nu uitam ca multi doresc sa se destinda pe forum......................Si nu neaparat sa aiba parte de dezbateri. Sigur, trebuie s-o faca pe topicele potrivite, nu pe toate.................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... catre ce se doreste a fi Forumul Roportal ...

Poate dezvoltezi umpic ca-s curios.

Chiar ce se vrea dintr-un/de la un forum ?

Si mai departe. Desfid aici sa-mi spuna moderatorii politisti etc sa-mi spuna ce inseamna pentru ei (un) forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: K0ntr0? Tu esti?! Sau ti-a accesat altcineva contul? :huh:

Aleluia, esti om! Gresesti si tu! Mi-ai luat o piatra de pe inima.

Sterge repede topicul, eu ma prefac ca nu am vazut nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat curs invitatiei

drept urmare in urma unei selectii mintale am ajuns la concluzia ca nu prea mai am ce posta pe forum

acest post este o exceptie pentru care ma voi pedepsi

concluzia e trista: am epuizat si ulltima resursa de off topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate dezvoltezi umpic ca-s curios.

Chiar ce se vrea dintr-un/de la un forum ?

Si mai departe. Desfid aici sa-mi spuna moderatorii politisti etc sa-mi spuna ce inseamna pentru ei (un) forum.

Nu mai face pe temerarul.

Cred ca am avut o discutie tangenta la subiectul asta si nu cred ca esti de acord cu maimutarelile si cu faptul ca orice subiect tratat ajunge invariabil la maimutareala.

Aici nu suntem la Olimpiada sa sortam doar somitatile cu 10 pe linie.

Dar nici la Zoo.

Sterge repede topicul, eu ma prefac ca nu am vazut nimic.

De ce, ce e in neregula cu el.

:pardon: Iti dai seama cati au dat curs invitatiei tale, daca lor le-a luat mai bine de doua luni sa descopere topicul?

Intr-un timp m-am gandit sa il mut la Sex, ca mi-era teama (frica de-a dreptul) ca userii nu indraznesc sa posteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.

OK

ms

 

Nu mai face pe temerarul.

Cred ca am avut o discutie tangenta la subiectul asta si nu cred ca esti de acord cu maimutarelile si cu faptul ca orice subiect tratat ajunge invariabil la maimutareala.

Aici nu suntem la Olimpiada sa sortam doar somitatile cu 10 pe linie.

Dar nici la Zoo.

 

De ce, ce e in neregula cu el.

 

Intr-un timp m-am gandit sa il mut la Sex, ca mi-era teama (frica de-a dreptul) ca userii nu indraznesc sa posteze.

recunoste, te-am salvat

ti-am inviat topicul mort de peste doua luni

dai o bere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×