Sari la conținut
Forum Roportal
halip

Extensii, extensii, extensii!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

PCX-urile sunt fisiere tip imagine. Aici ai o lista cu programele cu care poti deschide aceasta extensie:

 

MS-Paint MS WordPad MS-Works ViewPrint Paint Shop Pro

(cred ca si cu Picasa2 se poate) sau cu Windows Media Player (daca ai codecuri instalate).

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un iso si nu stiu cum sa il deschid. Trebuia pus pe un cd cu nero sau alchool ? am incercat si nu stiu cum sa-l pun pe cd-uri ca are peste 2 giga si imi zice: unespected file format. L-am deschis cu winrar si toate fisierele erau goale, banuiesc ca asa trebuia sa fie din moment ce era iso dar cum se deschide, cu ce program sau cum se pune pe cd-uri ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu din cate stiu ISO e o imagine de CD ce poate fi deschisa cu Nero Image Drive. E simplu , activeaza-ti Image Drive-ul iar apoi incarca imaginea de cd acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DAEMON Tools este o aplicatie ce emuleaza protectiile folosite pe diverse dispozitive de stocare, avand la baza emulatorul de 'Generic Safedisc'. Acest program permite rularea copiile de siguranta create cu: SafeDisc (C-Dilla), Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce si Protect CD (plus multe altele). Inclus in pachest este si un emulator de DVDROM (generic, virtual) - astfel puteti folosi imaginile CD-urilor ca si cum ar fi fost scrise pe CD-ul original.

 

DAEMON Tools supporta urmatoarele tipuri de imagini (CD/DVD):

- cue/bin

- iso

- ccd (CloneCD)

- bwt (Blindwrite)

- mds (Media Descriptor File)

- cdi (Discjuggler)

- nrg (Nero)

- pdi (Instant CD/DVD)

- b5t (BlindWrite 5)

 

http://www.roportal.ro/download/38.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×