Sari la conținut
Forum Roportal
dan.bejinariu

Metoda simpla de vindecare a cancerului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BETI APA PE STOMACUL GOL

 

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercatatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei. Publicam mai jos o descriere a folosirii apei pentru cititorii nostri. Pentru cei in varsta si pentru bolile grave ca si pentru bolile moderne, tratamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli:

 

Dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi, diabet, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organelle genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.

 

 

METODA DE TRATAMENT

1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe

dinti, beti 4x 160 ml apa ( aproximativ o jumatate de litru in

total)

2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.

3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.

 

4. Dupa 15 minute de la micul dejun, pranz sau cina nu mancati

si nu beti nimic 2 ore.

 

5. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa la inceput pot incepe prin a bea apa mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare pe zi.

6. Metoda de mai sus va vindeca boli si toata lumea se poate bucura de o viata sanatoasa.

 

 

Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament necesar pentru vindecarea/ controlul/ reducerea principalelor boli:

 

1. Presiune ridicata a sangelui- 30 zile

2. Gastrita - 10 zile

3. Diabet

Editat de dan.bejinariu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BETI APA PE STOMACUL GOL

Mai aici e vorba de o apa anume? Sa nu imi spui ca apa de la chiuveta e buna :cry:

Fiti atente la durerile intense in maxilar.

De multe ori am dureri in maxilar, mai ales atunci cand mananc struguri, oare ce inseamna asta? :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stau si ma intreb,oare oamenii astia ce vin cu leacuri minune impotriva cancerului,au habar ce inseamna cancerul?

Maine ma duc si-mi strang oncologul de gat,eu de ce am facut chimo cand puteam sa beau numai apa chioara?

Voi astia cu tratamentele minune,nu aveti inima zau asa.Dati sperante false bolnavilor si familiilor lor.Cum puteti dormi noaptea?

Primesti un mail idiot si te gandesti sa il postezi aici,unde mii de oameni cauta o speranta de viata?Rusine sa va fie :cry:

Na,am descoperit si eu un medicament minune :doh:

Ai dreptate ;) Si eu am ramas :cry:

Totusi am mai auzit de o apa care face minuni :haha: Apa cu continut redus in deuteriu, dar cine stie ce mai e si cu aia :cry:

 

Inseamna ca maxilarul tau nu suporta strugurii,asa ca nu mai manca :roll:

Posibil...:o: Am crezut ca am probleme cu inima dupa ce am citit articolul... deja imi planuiam sa nu mai dorm deloc. :cry: Mai stii cum NU te mai trezesti din somn? :cry:

Editat de Am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca cei care posteaza tot felul de tratamente,sa vina si cu argumente,se vede treaba ca sunt multi care habar nu au cum functioneaza un organism fie el si bolnav nu numai sanatos.Din punctul meu de vedere am impresia ca avem cei mai multi "doctori""nutritionisti" din lume,problema,suntem din ce in ce mai bolnavi.Oameni buni ,nutritia este una dintre cele care pot preveni bolile,ma refer la o alimentatie corecta,plus evitarea altor factori nocivi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti,

 

 

Nu stiu cine a scris aceasta metoda, insa eu nici sa scuip nu pot dimineata pana nu m-am spalat pe dinti!!!

Chiar daca ma scol la 4 dimineata dezhidratata sa beau apa, inainte ma spal pe dinti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BETI APA PE STOMACUL GOL

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata.

 

" Vin si eu sa aduc contributia mea la aceasta discutie . Daca pot sa ajut macar o persoana ,eu sunt fericita.

Din America am adus in toamna aceasta un aparat medical Japonez care rezolva foarte multe boli intrucat trateaza cauza si nu efectul . In Japonia toate spitalele au acest aparat si o familie din cinci detine unul acasa. Eu sincer cred ca exista o legatura stransa intre acest lucru si faptul ca la japonezi incidenta cancerului este cea mai mica din lume iar durata de viata medie ,cea mai lunga. Eu am data apa produsa de acest aparat (nu este cea fara deuteriu sau pur si simplu depurata,este o apa medicinala)unui coleg care de 20 ani avea colon iritabil si in trei zile zbura,nu mai avea nici un efect secundar. Masina costa mult dar merita. Eu am luat-o impreuna cu mama si o pritena,ne folosim toate de ea. Se poate lua si pt o scara de bloc si profita toti de ea.Intre timp ,daca sunteti din Bucuresti,si doriti va pot da eu pentru cateva zile apa acestui aparat si vedeti daca va face bine ca sa va convingeti.Nu este usor sa traiesti toata viata cu o senzatie asa de neplacuta...

"

 

am acest subiect pe un forum naturist...cred ca la apa purificata se refera nu la cea de la chiuveta :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi astia cu tratamentele minune,nu aveti inima zau asa.Dati sperante false bolnavilor si familiilor lor.Cum puteti dormi noaptea?

Primesti un mail idiot si te gandesti sa il postezi aici,unde mii de oameni cauta o speranta de viata?Rusine sa va fie :flowers:

Sperante false dau oncologii, si tratamentele chimice sunt idioate, pentru un simplu motiv: distrug sistemul imunitar, singura speranta a organismului in lupta impotriva cancerului.

 

Deci sa nu catalogam idioate niste metode naturiste care mai si vindeca, spre deosebire de tratamentele chimice care sunt moarte lenta, dar sigura.

 

Am catalogat mai multe cazuri de vindecare prin tratamente naturiste si credinta in Dumnezeu, si nici macar unul de vindecare prin chemoterapie (ma refer la afectiuni grave)

 

Deci cine da sperante false???

 

Propun ca cei care posteaza tot felul de tratamente,sa vina si cu argumente,...

Na ca ti-am venit cu argumente: Cum explici ca lumea mai si scapa cu tratamente naturiste, apa si Dumnezeu, dar cu chemoterapie nu scapa unul?

 

(Nu cunosti cazuri de vindecare cu ierburi din stari avansate ale bolii? Cauta in jur, sunt destule.

Ca sa demonstrezi contrariul, arata un singur caz de vindecare prin chemoterapie dintr-o stare avansata a bolii, ca eu n-am gasit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am vindecat cu chemo si radio,dupa 2 operatii.Nu spun ca a fost usor,dar am preferat sa-mi pun viata in mainile doctorilor,decat a sarlatanilor.Chemo e dureroasa si iti face viata un iad,dar s-a meritat.

Depinde de gravitatea afectiunii pe care ai avut-o. Chemoterapia incetineste extinderea, iar operatia inlatura. Cazul tau este unul norocos, dar efectul se datoreaza operatiei, care a inlaturat partea afectata. Din fericire pentru tine nu s-a extins destul cat sa nu mai poata fi operat. Chiar si cu operatie, sunt destui cei care nu se vindeca, daca boala s-a extins nedetectata si in alte zone. Deci, atata timp cat in cazul tau s-a putut face operatie, inseamna ca nu a fost destul de grav cat sa intre in categoria afectiunilor grave de care vorbeam, si pentru care singura solutie a oncologilor ramane chemoterapia.

 

Oricum, ai fost norocoasa, dar nu lua decizii pripite ridicand in slavi oncologii si negand natura. Oncologii nu au facut decat sa incetineasca evolutia bolii prin chemoterapie si sa elimine fizic partea rea, dar singurul lucru care vindeca cu adevarat (deci nu eliminare fizica a partii bolnave, ci insanatosirea ei) este sistemul imunitar. Cand medicii nu pot opera, sunt 2 alternative: moarte lenta dar sigura prin chemoterapie, sau lupta scurta cu moartea dar cu sanse de a castiga prin tratamente naturiste, apa si Dumnezeu. Sanatate si Noroc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sperante false dau oncologii, si tratamentele chimice sunt idioate, pentru un simplu motiv: distrug sistemul imunitar, singura speranta a organismului in lupta impotriva cancerului.

 

Deci sa nu catalogam idioate niste metode naturiste care mai si vindeca, spre deosebire de tratamentele chimice care sunt moarte lenta, dar sigura.

 

Am catalogat mai multe cazuri de vindecare prin tratamente naturiste si credinta in Dumnezeu, si nici macar unul de vindecare prin chemoterapie (ma refer la afectiuni grave)

 

Deci cine da sperante false???

 

 

Na ca ti-am venit cu argumente: Cum explici ca lumea mai si scapa cu tratamente naturiste, apa si Dumnezeu, dar cu chemoterapie nu scapa unul?

 

(Nu cunosti cazuri de vindecare cu ierburi din stari avansate ale bolii? Cauta in jur, sunt destule.

Ca sa demonstrezi contrariul, arata un singur caz de vindecare prin chemoterapie dintr-o stare avansata a bolii, ca eu n-am gasit)

Tinere,am imprersia ori ca nu sti sa citesti ori nu intelegi ce scriu eu.NICIODATA nu am promovat medicina clasica(medicamentele de sinteza),sunt consilier pe prebleme de nutritie,asa ca.......In ceea ce priveste cazuistica cu produse 100%naturale,am berechet,pentru ca utilizez si recomand produsele pe baza de aloe barbandensis miller.

Am zis sa se vina cu argumente,atunci cand se promoveaza un produs,o metoda sau orice altceva care poate fi considerat ca vindecator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc la fel,dar parerea nu mi-o schimb.Cancerul ce l-am avut,dupa 3 saptamani de la operatie,au descoperit ca s-a extins.A urmat a doua operatie si multe sedinte de chimio si radioterapie.Sunt cateva luni bune de atunci,insa nu,nu s-a mai extins si crede-ma ca fac controale lunar.Si sanse ca sa mai apara sunt aproape nule.

Norocul meu a fost ca sunt vegetariana si am o alimentatie sanatoasa.Credinta in Dumnezeu poti sa ai si atunci cand te lasi pe mana doctorilor.

Medicatia naturista,poate avea de asemenea reactii adverse.In fiecare boala,trebuie sa ai si un dram de noroc,dar si un gram de nebunie.Nebunia mea a fost optimismul si voia buna.Si niciodata nu m-am gandit ca o sa mor,am stiut mereu ca va fi bine si a fost.Pentru ca asa am vrut.

Cred si eu ca vegetarianismul te-a ajutat enorm, precum si optimismul prin autosugestie. Cum spui si tu, tratamentele naturiste trebuiesc aplicate in cunostinta de cauza, in cantitati si combinatii bine definite, altfel pot avea efecte negative. Nu ramane decat sa continui cu alimentatia sanatoasa, iar apa multa face intotdeauna bine, echilibreaza functiile organismului. Pentru multe boli usoare, unele chiar si mai grave, simplu tratament cu apa functioneaza. Tratamentul cu apa l-am testat pe pielea mea. Intr-adevar, multa apa dimineata pe stomacul gol si apoi pe tot parcursul zilei ajuta mult organismul. Am simtit-o. Efecte secundare: urinare excesiva :flowers:

 

Eu sustin un singur lucru in vederea celor ce se lasa exclusiv pe mana oncologilor: cand doctorii refuza sa opereze, a continua chemoterapia este moarte mai lenta, dar sigura, e doar o chestiune de timp (din cazurile pe care le stiu, in medie intre 4-6 ani pana la moarte). Eu cel putin nu am auzit nici un caz in care pacientul sa fi scapat continuand cu chemoterapia dupa refuzul operatiei. In schimb sunt destule cazuri in care s-au vindecat prin tratamente naturiste dupa refuzul operatiei (datorat gravitatii situatiei). Sper ca s-a inteles ideea. Chemoterapia prelungita distruge integral sistemul imunitar, adios vindecare.

 

Tinere,am imprersia ori ca nu sti sa citesti ori nu intelegi ce scriu eu.NICIODATA nu am promovat medicina clasica(medicamentele de sinteza),sunt consilier pe prebleme de nutritie,asa ca.......In ceea ce priveste cazuistica cu produse 100%naturale,am berechet,pentru ca utilizez si recomand produsele pe baza de aloe barbandensis miller.

Am zis sa se vina cu argumente,atunci cand se promoveaza un produs,o metoda sau orice altceva care poate fi considerat ca vindecator.

Batrane, ai scris "doctori nutritionisti" intre ghilimele, motiv pentru care am considerat ca esti impotriva "ierburilor". Numai Bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×