Sari la conținut
Forum Roportal
papickk

Nelamurire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare!

Am un prieten care acum 3 zile a facut o greseala monumentala, a codus sub influenta alcolului.

Vreau sa intreb pe cineva care stie , care sunt urmarile acestei fapte tinandu-se cont ca a avut o alcolemie in aer de 1la mie, (unu la mie) iar in sange din cate am inteles v-a fii dublu.

Este adevarat ca in afara faptului ca i se v-a anula permisului, amenda pena se poate sa faca puscarie? nu a facut nimic gresit, nu a lovit nici o masina, nu a calcat pe nimeni, nici traficul nu l-a stanjenit in vre-un fel.

Imi poate spune cinev acare sun consecintele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare!

Am un prieten care acum 3 zile a facut o greseala monumentala, a codus sub influenta alcolului.

Vreau sa intreb pe cineva care stie , care sunt urmarile acestei fapte tinandu-se cont ca a avut o alcolemie in aer de 1la mie, (unu la mie) iar in sange din cate am inteles v-a fii dublu.

Este adevarat ca in afara faptului ca i se v-a anula permisului, amenda pena se poate sa faca puscarie? nu a facut nimic gresit, nu a lovit nici o masina, nu a calcat pe nimeni, nici traficul nu l-a stanjenit in vre-un fel.

Imi poate spune cinev acare sun consecintele?

doar permis suspendat.

daca facea accident se pricopsea cu un dosar penal.

mai departe scrie in carte. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OUG 195/2002 republicata:

"Art.87. - (1) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai de către o persoană care are o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OUG 195/2002 republicata:

"Art.87. - (1) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai de către o persoană care are o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×