Sari la conținut
Forum Roportal
Memmem

Au dreptul să ne strice casa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bună ziua,

 

Avem o nelămurire cu normele astea noi la care trebuie sa ne supunem,cica altfel ne taie gazul!

 

Casa părinţilor mei a fost construită

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bună ziua,

 

Avem o nelămurire cu normele astea noi la care trebuie sa ne supunem,cica altfel ne taie gazul!

 

Casa părinţilor mei a fost construită

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar exista o problema ? este vreo scurgere? macar te-au lamurit de ce vor sa schimbe? este casa separata fata de altii sau stai singur in ea?

 

Motivul este e doar pt ca noua lege EU cere asta? pt ca daca trebuie schimbate doar pt ca normele EU cer asa , sa stii ca Romania a primit banii de la celelate tari europene , care cer schimbat standardul .. statul deja ESTE platit .. nu inteleg extra costul

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bună ziua,

 

 

Au ei dreptul să facă asta?Incă nu ne-au comunicat costul,dar dacă nu vom fi de acord cu plata ne vor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
just!

dar le pot taiaa gazul cu pretextul ca instalatia nu mai corespunde......bla-bla-bla

NU .Dar il poate taia pe motiv ca iti exprimi refuzul de a-i lasa sa efectueze reparatii, inlocuiri si alte lucrari pe motiv ca este proprietate privata.

Desi nici masura asta nu cred ca este legala. Doar daca nu este stipulata in contract, ca isi rezerva dreptul asta.

Tot ce este in sol(in pamant adica) nu este proprietatea beneficiarului si din acest punct de vedere nici obligatia lui de a intretine, schimba si repara acele tevi.

Iar daca mai apoi iti dai acordul expres sa efectueze lucrari de inlocuire, reparatii, sau intretinere , este obligatia lor de a repara, finisa locul unde s-au facut lucrari.

Tevile incorporate in pamant sunt ale domeniului public.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×