Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Din ei facem o natiune?

Postări Recomandate

Tipologia zugrav sezonier sau profesionist

 

Isi invarte incet tigara in coltul gurii si daca e sa judec tricoul rupt si pictat pe care il poarta, nu mi-ar trece prin cap ce suma va cere pentru munca si arta sa. Intre o bere si o tigara , arata ce talente de pictor are, impresionand snobismul din clienti.

 

Baba de la oras

 

In comparative cu sora ei de la tara, beneficiind de surse multiple de informatie, le stie pe toate.

Uraste si vorbeste despre tot: nora, cartierul, administratorul, orasul.Are un grad ridicat de paranoia, suspectand pe toata lumea ca vrea sa o fure. Stie ca va muri, deci nimic altceva nu o mai preocupa. Ramane deci sa barfeasca pe toata lumea sis a circule gratis cu mijloacele de transport in comun.

 

Soferul de maxi taxi manelist

 

Conduce o masina cu un motor facut de un neamt, mult mai destept decat el. Si pe care il testeaza la maxim, caci destept a fost neamtul de l-a facut, dar mai destept e el fortandu-l la maxim.

Imparte zilnic cu ai sai colegi opinii despre tot si orice , pumni si cd-uri cu manele.

 

Inginerul fara post

 

 

Multi ani in urma, lucra in cercetare. La revolutie inca mai desena blocuri, pentru a indeplini planul grandiose. L-a cuprins o adanca deprimare si daca atunci spera sa fie intr-o zi un geniu, acum a ramas doar cu amintiri din care se hraneste zilnic. Si inca mai spera ca cineva din vest va auzi de lucrarea lui de diploma, geniala la vremea ei.

 

 

Bogatasul

 

Cei mai multi dintre ei nu constientizeaza ca sunt bogati pentru ca se compara cu alti bogati, pe langa care par saraci.

Bogatia lui , relative, deci

Singura sa mare problema este ca e bogat aici. Iesit dintre granite, va fi vulgar. Atat.

 

 

Baiatul de bani gata

 

In general e progenitura celui de mai sus. Ziua lui se inverseaza cu noaptea si singura sa problema este plictiseala. Lumea si viata ise desfasoara intre cluburi si OTV si scoala este doar o alternative la faptul ca nu ai bani.

 

Acestia au ramas in tara. Ei formeaza o natiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa emigrez in cazul asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SURSA?

 

Long time ago, Monitorul de Galati facea o analiza de genul.

Mai pot fi enumerate "n" tipologii existente in societatea de astazi.

ps- de ce folosesti caps?

 

O sa emigrez in cazul asta

Probabil ca acesta este motivul pentru care au ramas cei enumerati mai sus ...

Editat de Rami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca ma enervezi ca nu precizezi sursa, mai ales ca ai antecedente.

 

Ok. Proceed.

Da, k, asa e . Mea culpa.

Acum putem continua, te rog?

 

poftim?

restul categoriilor au emigrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca acesta este motivul pentru care au ramas cei enumerati mai sus ...

 

poftim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, k, asa e . Mea culpa.

Acum putem continua, te rog?

Nicio 'mea culpa', esti recidivista.

Gandeste-te doar ca autorul a transpirat ca sa scrie textul ala iar tu il prezinti ca fiind al tau 'omitand chinurile facerii'.

 

Absolut, continuati.

I'm out.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nicio 'mea culpa', esti recidivista.

si care ar fi fost replica de preferat ? Nu era mea culpa?

 

later edit: excluzand precizarea din regulament, cred ca stii ca :

 

Art. 9. Nu pot beneficia de protectia legala a dreptului de autor urmatoarele:

a) ideile, teoriile, conceptele, descoperirile stiintifice, procedeele, metodele de functionare sau conceptele matematice ca atare si inventiile, continute intr-o opera, oricare ar fi modul de preluare, de scriere, de explicare sau de exprimare;

b) textele oficiale de natura politica, legislativa, administrativa, judiciara si traducerile oficiale ale acestora;

c) simbolurile oficiale ale statului, ale autoritatilor publice si ale organizatiilor, cum ar fi: stema, sigiliul, drapelul, emblema, blazonul, insigna, ecusonul si medalia;

d) mijloacele de plata;

e) stirile si informatiile de presa;

f) simplele fapte si date.

 

Sunt convinsa ca nu e o noutate pentru tine.

 

On topik:

- Pustioaica - de la 12 la 18 ani e in cautarea eu-lui, prin metode atat de diverse incat uneori socheaza. Stie ca exista un trend si face tot posibilul sa fie in pas cu el, chiar daca acest lucru inseamna sa caute surse adiacente de venit. Vazandu-le pe strada, formeaza un grup compact, galagios, imbracate la fel si cu acelasi tip de comportament.

Editat de Rami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ti-ai sters ultima postare la acest topik? :flowers:

 

Da-ma dracu,atata sa fi ramas din Romania aia? :vampire:

Tu(nu o lua personal,te intreb pe tine pt ca tu ai deschis topicul)din ce categorie faci parte?Presupunand ca esti inca in Romanica...

Nu am terminat enumerarea ( din punctul meu de vedere). Cand o sa ajung si la categoria in care ma incadrez eu, voi preciza.

Intre timp, poate veniti cu unele completari. Ar fi minunat sa citim diverse pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×