Sari la conținut
Forum Roportal
casi

Conectare prin Vodafone Mobile Connect

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai dreptate Cristinick, viteza vodafone scade la 128 kbps atunci cand depasesti traficul inclus (depinde de abonamentul pe care-l ai - 1 GB sau mai multi). Cand depasesti limita aia, atunci ti se limiteaza viteza de navigare. Asta mi se intampla si mie, norocul meu este ca nu fac trafic mare in timpul lunii (nu dau jos filme), de aceea nu am problemele tale. Daca nu e asta cauza, atunci sa nu ai vreo defectiune pe la modem. Du-te si schimba-l.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut Vodafone Mobile Connect - vreo 7-8 luni a mers brici, apoi tot mai des nu vedea reteaua, nu recunoştea sim-ul si nu vroia sa se conecteze şi pace. L-am dus la service, l-au resoftat şi a mers pt scurtă perioadă, apoi aceleaşi probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diela, un lucru nu poate sa functioneze perfect 7 -8 luni, apoi din senin sa nu mai mearga. E clar, "jucaria" s-a stricat. Cere-le alta. Mai e o varianta: ai ceva virusi in sistem care-ti perturba conexiunea. Am avut si eu o problema de genul asta, dar nu pe laptop (unde folosesc modemul Vodafone), ci pe desktop.

Editat de corina.dumbrava

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc modemul Vodafone de 6 luni si n-am avut nicio problema. :o: Softul l-am instalat prin simpla introducere a stick-ului in USB (are autorun), conexiunea e stabila, nu are fluctuatii si nu se deconecteaza. Am facut si un test:

 

33uqpz5.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

Ca sa concluzionam, pentru un trafic initial de 2 Gb, cat este acum oferta, se poate naviga in voie pe site-uri, se poate citi presa, asta fara sa fac downloaduri ? Se pot trimite mailuri suficiente cu atasamente foto ? Ma interesa daca se contorizeaza efectiv numai downloadul, sau si navigatul ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut pe perioada vacantei, tare nasol a mers, ba nu se conecta , ba se conecta si nu navigam , ba nu aveam semnal in anumite zone

o fericire :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×