Sari la conținut
Forum Roportal
Filu_tu

Moartea este diferita de la persoane la persoane

Postări Recomandate

Adele Milloz, 26-Year-Old French Ski Champion Dies From Fall in Alps While Training to Be a Mountain Guide

https://search.yahoo.com/search?fr=mcafee&type=E211US91088G0&p=Adèle+Milloz

Adèle Milloz: World champion ski mountaineer, 26, plunges to her death on Mont Blanc.   

"The Times also reports that mountain officials were alerted when another group of mountaineers saw Milloz and the unidentified female fall. The eyewitnesses believed that the duo were roped together at the time of their deaths.   Officials have also stated that the route in which Milloz was traveling wasn't considered "particularly difficult," but recent droughts in the area may have made climbing in the French Alps more dangerous than usual."

*Ce prostie au facut s-au legat cu franghii sa se sustina o fi crezut ele, ca mai era o femeie de 30 de ani, necunoscuta  pentru presa britanica.  Martorii au vazut cum au cazut in gol."

(In Lyon am vazut si eu cum o femeie de la etajul 10 s-a aruncat de gelozie ca sotul l-ar insela ... eu am locuit la parter si aproape in fata mea a cazut la cativa metri.   Nimic nu se auzea doar cand s-a lovit de pamant, a ramas intreaga, nici nu stiam ce sa fac, la asa ceva nu cred ca este pregatit cineva.   N-am patit nimic, soc sau emotii speciale si nici altii care erau pe moment aproape.   

Ea insa s-a pregatit de asta ca tocmai se lucra pe bloc, pana sus erau schele de metal, muncitorii l-au vazut ca iese la curatat geamuri pe schelele lor si refuza sa intre.  In pauza de masa al muncitorilor s-a aruncat.   Vecinii auzeau scandalurile stiau multe.  El n-a fost acuzat ca n-a facut nimic, ea imagina doar ce ar fi daca el l-ar insela, copiii erau plecati de acasa deja.) 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

delicious-gf21b0f906_1920-768x576.jpg

https://www.nbcmiami.com/news/local/man-dead-after-eating-raw-oyster-at-seafood-restaurant-in-fort-lauderdale-report/2837116/

Omu' a vrut sa manance ceva elegant dar a avut si o boala care a reactionat cu marfa asta cruda, conditie care se intampla des in toate tarile unde se pescuiesc aceste scoici.  Nimeni nu-i de vina ca era afisat poate fi  "ultima cina" delicatesea asta, dar cine ia in considerare.   Nici pisicii mei nu mananca asa ceva.   Se mai trece si prin sala de asteptare al unui internist cateodata in viata si e bine de ascultat cand zice ca nu se mananca una-alta si din ce cauza. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mireasa ignora totul, era concentrata doar pe nunta!!!  In ajun a murit nefericita insarcinata in 8 luni dar si copilul. 

Și totuși … Rudele spun că Alexandra nu ar fi dat semne că se simte rău, deși cu puțin timp în urmă a fost infectată cu virusul SARS-CoV-2.   A avut o răceală, la urgențe au găsit cu Covid, a stat internată. I-a fost bine o perioadă, dar joi-vineri oleacă se simțea rău. Se simțea moale și sarcina o îngreuna. Nu cred că a avut treabă Covidul, a făcut un stop cardio-respirator.  Avea stent de la 10 ani și acela o mai afecta,” a ținut să precizeze cumnatul Alexandrei. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.capital.ro/doliu-in-lumea-sportului-un-mare-campion-a-murit-in-somn-s-a-stins-din-viata-la-37-de-ani.html

"Rab Wardell a câștigat duminică (21 august 2022) titlul de elită masculină la Kirroughtree Forest din Dumfries & Galloway, depășind mai multe probleme pentru a câștiga în turul final. Victoria sa a fost descrisă de către Federația Britanică de Ciclism drept „o demonstrație de rezistență incredibilă”.   Un mare campion a murit în somn la doar câteva zile după ce a câștigat titlul de elită masculină la Kirroughtree Forest din Dumfries & Galloway, depășind mai multe probleme pentru a câștiga în turul final."

A murit in somn de de fericire ca a devenit Marele Campion ... la 37 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.stirilekanald.ro/reconstituirea-accidentului-din-frumusani-in-care-o-intreaga-familie-si-a-pierdut-viata-20247449?utm_campaign=cross_parteneri&utm_source=evz&utm_medium=evz

Unul dintre șoferi a decis să iasă din coloană și să depășească celelalte autoturisme.   Această manevră i-a costat viața pe toți cei aflați în autoturism.   În mașină se afla tatăl de 44 de ani, mama de 27 de ani și cele două fetițe.   Aceasta avea o viteză excesivă, spun martorii. Acul vitezometrului s-a blocat la 220 de km/h.   Impactul a fost atât de puternic încât mașina a fost proiectată într-un stâlp. Motorul a fost găsit la 30 de metri distanță.  Bărbatul și fetița de 11 ani au fost proiectați în afara mașinii.                                *N-au meritat acei copiii tratamentul asta!!!*      

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gertrude Elizabeth Murison Maxwell, rezidenta in căminul de bătrâni Atria Park Senior Living Facility din San Mateo, California, suferea de demență și nu se putea alimenta singură.     Angajatii casei de batrani in care locuia i-au servit lichid de spalat vase in loc de suc de struguri.  Alți trei bătrâni au fost transportați de urgență la spital după ce au băut lichid caustic.

https://www.gandul.ro/actualitate/caz-halucinant-in-california-o-batrana-a-murit-dupa-ce-angajatii-azilului-in-care-locuia-i-au-dat-sa-bea-lichid-de-spalat-vase-in-loc-de-suc-19832817

*In Arizona intr-un "bizniz de babe" din asta tinut de est europeeni nu accepta o dementa mai ieftin de $6000/luna, in California are pret de Hollywood iar angajatii, ilegali, nu stiu nici sa citeasca sau sa inteleaga ceva din engleza majoritatea.*     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×