Sari la conținut
Forum Roportal
Filu_tu

Moartea este diferita de la persoane la persoane

Postări Recomandate

Unele persoane cand sunt pe patul mortii sunt linistite parca ar pleca undeva unde si-au dorit de mult sa ajunga, iar altele sunt asa de ingrijorate de parca ar mai cersi un minut de viata. De ce sunt aceste diferente/ Cine poate sa imi spuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele persoane cand sunt pe patul mortii sunt linistite parca ar pleca undeva unde si-au dorit de mult sa ajunga, iar altele sunt asa de ingrijorate de parca ar mai cersi un minut de viata. De ce sunt aceste diferente/ Cine poate sa imi spuna?

 

 

Tu te-ai gandit mult inainte de a scrie asta? :cry:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca unele sunt impacate cu viata lor , alte persoane nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau fa diferenta intre o persoana care moare de cancer, in chinuri oribile si una care moare din cauza unui AVC. Ia zi, cum e acum cu moartea diferita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele persoane cand sunt pe patul mortii sunt linistite parca ar pleca undeva unde si-au dorit de mult sa ajunga, iar altele sunt asa de ingrijorate de parca ar mai cersi un minut de viata. De ce sunt aceste diferente/ Cine poate sa imi spuna?

de regula mortea o ''vedem'' urata, o baba hatra

acest prag, firesc as zice produce teama

o teama de necontrolat

atunci cand esti implinit, cand ti-ai desavarsit rolul, ii poti zambi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii trecem pragul noapte de noapte . si nu e o baba urata e chiar o tanara frumoasa care te duce la dumnezeu. frica impusa de religii o face urata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema majora a celor care sunt agitati inainte de moarte cred ca este neiertarea. Poate unii dintre voi ati avut ocazia sa vedeti persoane muribunde. In caz ca da, ati fi observat ca cei mai multi au o singura preocupare: sa-si ceara iertare de la cei fata de care au gresit si sa le spuna ca si ei i-au iertat. Restul, care si-au rezolvat acest subiect sunt senini in fata mortii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele persoane cand sunt pe patul mortii sunt linistite parca ar poleca undeva unde si-au dorit de mult sa ajunga, iar altele sunt asa de ingrojite de parcaar mai cersii un minut de viata. De ce sunt aceste diferente/ Cine poate sa i-mi spuna?

 

Depinde de circumstante si crezul fiecaruia.

 

Cei impacati cu gandul:

 

1.Unii au bolit indelungat iar moartea este pentru ei un sfarsit al suferintei.

2.Unii sunt multumiti de viata pe care au trait-o si ce au lasat in urma si sunt resemnati la legea naturii...everything dies.

3.Unii au convingeri religioase puternice si anticipa o viata dupa moarte eterna in "prezenta" divinitatii daca sunt convinsi ca au trait "drept"

 

Cei ingrijorati:

 

1.Unii se tem de necunoscut

2.Unii simt ca nu si-au trait viata din plin,sau cum trebuia si le pare rau ca se termina

3.Unii ar dori sa traiasca o vesnicie pentru ca iubesc viata indiferent cum e ea

4.Unii se tem de ce le va aduce viata de apoi daca considera ca au pacatuit si nu au trait conform religiei lor

5.Unii se gandesc la cei ce ramanin urma si sunt ingrijorati de sentimentele celor dragi sau ce se va intampla cu ei

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×