Sari la conținut
Forum Roportal
Aend

Despre anul 2012

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apar tot mai multe discutii si pana si NATO a recunoscut : 2012 este un moment de cumpana pt Terra .

"De ce ar trebui sa-i credem pe cercetatorii stiintifici cand spun ca putem da credit astrologilor care sustin ca alinierea planetelor este prevestitoare de nenorociri ? Pentru ca in cazul alinierii, aproximativ 80% din suprafata orbitala a sistemului solar este libera, fiind fara aparare, corpurile straine avand cale libera spre Marte, Pamant, Venus, Mercur sau Soare. Acest fenomen creste sansa de impact cu un asteroid. Putem fi recunoscatori celor patru mari planete care orbiteaza in jumatatea exterioara a sistemului nostru solar Jupiter, Saturn, Uranus si Neptun, care „aspira” corpurile ceresti care le tranziteaza orbitele ferind Pamantul de coliziuni periculoase. Pericol ? Da. Sfarsitul lumii ? Nu."

extras de pe http://www.elystar.ro/modules/news/article.php?storyid=521

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa vina odata Sfarsitul, ca m-am saturat de 'profetii' apocaliptice si fel si fel de 'savanti' care prezic Sfarsitul Lumii, in conditiile in care omul nu e in stare de prognoza exacta a starii vremii pe 48-36 hrs.

Aia pe 10 zile de pe weather.com e fantezista, am verificat-o personal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar sa vina odata Sfarsitul, ca m-am saturat de 'profetii' apocaliptice si fel si fel de 'savanti' care prezic Sfarsitul Lumii, in conditiile in care omul nu e in stare de prognoza exacta a starii vremii pe 48-36 hrs.

Aia pe 10 zile de pe weather.com e fantezista, am verificat-o personal.

 

cik prognoza e valabila pt urmatoarele 6 ore de cand e facuta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.

Sa stii ca e adevarat.

 

 

Atunci, cu atat mai mult ipoteza '2012' e cu atat mai halucinanta.

Sigur, amenintarile 'asteroidice' sunt destul de matematice, insa nici macar 'savantii' nu cunosc totul despre tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar sa vina odata Sfarsitul, ca m-am saturat de 'profetii' apocaliptice si fel si fel de 'savanti' care prezic Sfarsitul Lumii, in conditiile in care omul nu e in stare de prognoza exacta a starii vremii pe 48-36 hrs.

Aia pe 10 zile de pe weather.com e fantezista, am verificat-o personal.

:P that`s rigth

 

de nu stiu cate ori am auzit ca va venii sfarsitul lumii...si daca va venii asta e,pana la urma toti murim o data si o data...ca e mai repede sau ca e mai tarziu pentru mine tot una este....insa sa auzi mereu ca vine sfarsitul lumii si sa stai cu frica in san mi se pare o prostie...nu ai de unde stii ce se va intampla in viitor...important e sa traiesti clipa si atat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat timp cat Erena isi insuseste parerile mele, e o dovada irefutabila a apropierii Sfarsitului Lumii.

nu imi insusesc parerile tale,dar acolo eram de acord cu tine...cam atat... si stai relax...sfarsitul lumii o venii dupa ce oi muri io... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×