Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Petitie: "Protest pentru libertate!"

Postări Recomandate

Stati putin...ne deranjeaza ca acum se asculta convorbirile oficial?

Doar nu aveti iluzia ca pana acum nu se ascultau?

Ne e teama de invadarea legala a vietii private! Sansa ca sa mori lovit de o masina de de mii de ori mai mare decat cea de a muri intr-un atentat terorist! Deci nu vad justificarea supravegherii convorbirii mele cu bunica sau cu prietena!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu consider ceva natural acest lucru.

consideri natural sa fii banuit ca ai putea savarsi ceva ilegal? pai si cu dreptul la intimitate si cu prezumtia de nevinovatie ce facem? ne stergem la fund si tragem apa, ca niste cetateni cuminti ce suntem?

 

legea asta nu ma mira, dar nici nu ma incanta deloc. da, nu am nimic de ascuns si nu are de ce sa-mi fie frica, dar in acelasi timp nu-mi place sa fiu banuita a priori si monitorizata just in case...

 

si ca sa inghitim mai usor pastila, apare cazul Slatina. abia asta mi se pare musamalizare convenabila. sa vedem de ce: e cumva primul caz de acest fel din sistemul de sanatate? de unde crezi ca s-a inspirat filmul "Moartea domnului Lazarescu"? din sistemul nemtesc sau din cel american? nu ca aia ar fi vreo rasa de sfinti...

cate cazuri ingrozitoare am avut? cate au fost pomenite (daca!) in treacat chiar de mass-media care azi face un scandal monstru pe baza unui deces pe cat de regretabil pe atat de bine sincronizat cu momentul actual ?!?

 

ultimii 20 de ani, ani in care ne-au hranit sistematic cu legi aberante, cu furturi pe fata, cu ilegalitati interminabile, n-au fost decat modul prin care ne-au anesteziat definitiv. de aia sunt astazi in stare sa vina cu o lege care ne intra fix in patul conjugal si pe care, in loc s-o aruncam in strada ca pe un pretendent libidinos si plin de cosuri, noi o primim cu o indiferenta calduta, bucurandu-ne ca de un cadou inutil. gestul conteaza, nu...?

 

a, si apropo de "si inainte se facea la fel" - da, se facea, dar nu era legal. ei, acum e. o diferenta.

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
consideri natural sa fii banuit ca ai putea savarsi ceva ilegal? pai si cu dreptul la intimitate si cu prezumtia de nevinovatie ce facem? ne stergem la fund si tragem apa, ca niste cetateni cuminti ce suntem?

 

Imi cumpar o cartela si am rezolvat problema,nu ma mai asculta nimeni. In plus,nu am nimic de ascuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i normal ca polititicienii sa se lupte utilizand puterea administrativa, e mai grav decat sa-si faca campanie utilizand fonduri bugetare.

Lupta trebuie sa fie cu idei si cu masuri, nu cu santaj, si interceptari.

 

 

Ah,da ? :P Asta este haznaua politica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea sunt jocurile puterii. Si eu si tu am face acelasi lucru. Se desfasoara o lupta acolo

Nu-i normal ca polititicienii sa se lupte utilizand puterea administrativa, e mai grav decat sa-si faca campanie utilizand fonduri bugetare.

Lupta trebuie sa fie cu idei si cu masuri, nu cu santaj, si interceptari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×