Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ceva imi spune ca nu ai facut augmentarea la Medical Service. :good:

DE ce daca as fi facut la Medical ... m-ar fi duarut mai tare sau nu s-ar fi rezolvat nici cu calmante? :flowers:

 

Tot nu am inteles. Forumul asta e pt reclama la aceasta clinica?

Dr Stan e cel la care se duc in turma vedetele?

Suna poate rautacios intrebarile mele dar vroiam sa ma lamuresc.

 

Inca o intrebare. Dumneavoastra sunteti doctor/rezident sau va ocupati cu forumul?

Partajează acest post


Link spre post
am fazut implanurile Andei Adam si sincer, decat asa departati, mai bine lispa

ai tai cum sunt? cat aveai inainte bustul si cat il ai acum?

unde ai facut operatia?

sa presupunem ca nu se vad, dar de simtit tot se simt, nu?

cred ca am mai zis, nu vreau sa fiu gica contra, dar nu sunt hotarata deloc si de-asta pun intrebari incomode.

mersi

 

Nu le am ca Anda Adam. Inainte aveam 89cm si acum am 95cm (aproximativ). Am crescut de la 75B la 75 C.

Daca nu esti hotarata nu are rost sa iti faci. Eu sunt extrem de fericita ca am apelat la aceasta imbunatatire dar asa am simtit eu ca o sa ma simt mai bine si o sa arat mai bine.

M-a operat dr. Antohi. Si evident ca-l recomand. Dupa cate ai vazut pe forum nu e doar parerea mea ca este foarte bun.

Oricum operatia o sa ti-o faca doar daca tu chiar esti convinsa, n-o sa se roage de tine sau sa-ti prezinte avantaje si sa-si faca reclama. Oricum daca te hotarasti eu ti-l recomand din toata inima. Este extrem de atent la orice detaliu si se asigura de absolut tot.

 

Nu am sanii departati dar nici cu dunga intre ei.

Nu am hotarat eu de capul meu ce masura vreau si cum sa fie. Sunt niste detalii care conteaza extrem de mult cum ar fi dimensiunile, forma, glanda. Un doctor bun iti recomanda exact ce iti trebuie ca sa nu se vada implantul si ca pielea sa nu se intanda extrem de mult si sa nu arati ca si cum ai cara 2 pepeni.

 

Nu mi se pare ca esti Gica contra. Inteleg ca esti curioasa. Eu intai mi-am facut operatia si pe urma m-am uitat daca a zis cineva ceva de aceste operatii pe forum.

 

Au trecut 11 zile si deja sanii sunt mai moi (ceea ce e bine).

 

Chestiile cu fara durere, fara drene sunt povesti. Iti intinde muschiul, nu are cum sa nu te doara; difera intensitatea intr-adevar si timpul in care cedeaza aceasta durere ( e ca o febra musculara). Ma intreb daca nu iti pune drene pe unde se scurge sangele. Plus ca trebuie spitalizare macar cateva zile pentru antibiotice.

 

Daca esti 80% hotarata si ai nelamuriri fa-ti programare la Smart la dl doctor si o sa ti se lamureasca si restul de probleme.

Sper ca te-am ajutat macar putin.

Partajează acest post


Link spre post
DE ce daca as fi facut la Medical ... m-ar fi duarut mai tare sau nu s-ar fi rezolvat nici cu calmante? :flowers:

Tot nu am inteles. Forumul asta e pt reclama la aceasta clinica?

Dr Stan e cel la care se duc in turma vedetele?

Suna poate rautacios intrebarile mele dar vroiam sa ma lamuresc.

Inca o intrebare. Dumneavoastra sunteti doctor/rezident sau va ocupati cu forumul?

 

Intradevar, recunosc, opinia mea este inclinata spre Medical Service pentru ca aici lucrez.

Nu sunt doctor ci bioinginer, am grija de baza de date cu fotografii a doctorului Stan plus de diverse alte aspecte mai tehnice din clinica.

 

Cunosc destul de bine operatia de Augmentare de Sani pentru ca m-a interesat pentru un program de calculator pe care l-am creat aici la clinica. Exista o sinergie intre tehnica domnului doctor, aparatura folosita, anestezie si alegerea implantelor... iar operatia este fara durere, fara tuburi de dren.

Nu zic ca nu simti nimic, la urma urmei asa cum ai spus si tu, se intinde muschiul, se sectioneaza DAR la noi senzatia perceputa de pacienta e mai degraba din clasa unei febre musculare decat o durere pentru care trebuie sa iei calmante.

 

Chestiile cu fara durere si fara dren nu sunt povesti. Nu trebuie sa ma crezi pe mine, intreaba pe orice a fost la Medical Service sa faca o marire de sani in ultimii ani... si ai sa vezi.

Vedetele vin cum spui tu "in turma" pentru ca sunt mult mai bine informate, intreaba in stanga in dreapta, vorbesc cu alte vedete care au fost poate si pe la alti doctori...

Partajează acest post


Link spre post
Dr. Stan e printre cei mai tari la nivel mondial in ceea ce priveste augmentarea de sani. ... iar tehnica este foarte avansata... implica un aparat de radioplasma ce impiedica sangerarea... si cum ziceam... fara durere, fara tuburi de dren, pacienta poate pleca in 3-4 ore acasa desi e recomandat sa stea peste noapte in clinica...

 

 

 

Foarte talentat doctor, face si reduceri de sani .... la cerere desigur sau are metode naturale ???? si in ce oras activeaza ? ce tarife are ? etc. cum il contactam ????

 

Durerea nu e insuportabila. Totusi exista durere destul de mare atunci cand apare dar se rezolva cu calmante.

 

 

 

Ca sa evitati durerea, imediat dupa operatie chiar daca nu va doare luati calmantul asa cum v-a recomandat doctorul si in 3 zile totul este bine. Nu e bine de lasat sa doara si pe urma cautat medicamentul ca de multe ori doar spitalele alina cu morfina !!!

Partajează acest post


Link spre post
Foarte talentat doctor, face si reduceri de sani .... la cerere desigur sau are metode naturale ???? si in ce oras activeaza ? ce tarife are ? etc. cum il contactam ????

Se fac si reduceri de san. Toate operatiile se fac la Bacau. Pentru mai multe informatii trimite un email la

office@cms.ro

Partajează acest post


Link spre post
Nu le am ca Anda Adam. Inainte aveam 89cm si acum am 95cm (aproximativ). Am crescut de la 75B la 75 C.

Daca nu esti hotarata nu are rost sa iti faci. Eu sunt extrem de fericita ca am apelat la aceasta imbunatatire dar asa am simtit eu ca o sa ma simt mai bine si o sa arat mai bine.

M-a operat dr. Antohi. Si evident ca-l recomand. Dupa cate ai vazut pe forum nu e doar parerea mea ca este foarte bun.

Oricum operatia o sa ti-o faca doar daca tu chiar esti convinsa, n-o sa se roage de tine sau sa-ti prezinte avantaje si sa-si faca reclama. Oricum daca te hotarasti eu ti-l recomand din toata inima. Este extrem de atent la orice detaliu si se asigura de absolut tot.

 

Nu am sanii departati dar nici cu dunga intre ei.

Nu am hotarat eu de capul meu ce masura vreau si cum sa fie. Sunt niste detalii care conteaza extrem de mult cum ar fi dimensiunile, forma, glanda. Un doctor bun iti recomanda exact ce iti trebuie ca sa nu se vada implantul si ca pielea sa nu se intanda extrem de mult si sa nu arati ca si cum ai cara 2 pepeni.

 

Nu mi se pare ca esti Gica contra. Inteleg ca esti curioasa. Eu intai mi-am facut operatia si pe urma m-am uitat daca a zis cineva ceva de aceste operatii pe forum.

 

Au trecut 11 zile si deja sanii sunt mai moi (ceea ce e bine).

 

Chestiile cu fara durere, fara drene sunt povesti. Iti intinde muschiul, nu are cum sa nu te doara; difera intensitatea intr-adevar si timpul in care cedeaza aceasta durere ( e ca o febra musculara). Ma intreb daca nu iti pune drene pe unde se scurge sangele. Plus ca trebuie spitalizare macar cateva zile pentru antibiotice.

 

Daca esti 80% hotarata si ai nelamuriri fa-ti programare la Smart la dl doctor si o sa ti se lamureasca si restul de probleme.

Sper ca te-am ajutat macar putin.

 

:flowers: si eu m-am operat la dr. Antohi. asa ca ma duc la control o data la 10 zile...:good:

dar eu aveam probleme cu nasul...mi l-am indreptat, l-am facut mai micutz...

a fost SUPER dulce...atat de atent si calm...

chiar daca la prima consultatie a fost destul de neinteresat - acum imi dau seama ca probabil era foarte obosit.

eu mi-as fi facut si sanii, doar ca mi-e frica sa nu simt siliconul in mine... mi se pare groaznic...

plus ca mai avand o operatie estetica...mi-e frica sa nu o iau razna...ca nebunele alea de la hollywood care isi fac operatii pana crapa.

am vb cu o tipa care si-a facut si ea tot la dr. Antohi si mi-a zis ca a durut-o rau in primele 5 zile..

dar era foarte multumita de rezultat

mai mi-e frica si de durere - pt ca nu prea sunt curajoasa, iar rinoplastia nu doare de-asta am si facut-o

apropos - a postat cineva la rinoplastie un link cu vedete de la hollywood cu implanuri - sunt unele atat de aiurea facute ...ca te ingrozesti...uitati link-ul ... la bad boob job sa va uitati http://www.awfulplasticsurgery.com/archives.html

 

va pup

Partajează acest post


Link spre post

si eu mi-am facut augmentare de sani la Bacau, este cel mai bun doctor din tara d-l Stan, m-am simtit excelent dupa anestezie, nu am avut greturi, absolut nimic si NU AM AVUT DURERI DELOC!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred, eram foarte speriata, pur si simplu nu am nimic, nici macar putinul acela disconfort de care se spune, vi-l recomand cu toata sinceritatea.

Editat de andra_ax

Partajează acest post


Link spre post
helo

eu ma intreb, daca un tratament hormonal are efect doar temporar, atunci la ce mai e bun? o sa revin dupa discutia cu medicul endocrinolog, dar as vrea sa stiu ce stii tu despre asta. pt ca teoretic mi se pare ok, in cazul unei deficiente hormonale. cert este ca orice tratament hormonal trebuie facut sub stricta recomandare si supraveghere medicala, alminteri riscurile pot fi extrem de mari. nu cred ca prefera cineva sa-si mareasc sanii cu riscul de a se transforma intr-o balena.....

Pai de ce nu pui intai o poza sa ne dam o parere daca merita sa tii maresti sau nu?

:spiteful:

 

 

 

si eu mi-am facut augmentare de sani la Bacau, este cel mai bun doctor din tara d-l Stan, m-am simtit excelent dupa anestezie, nu am avut greturi, absolut nimic si NU AM AVUT DURERI DELOC!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred, eram foarte speriata, pur si simplu nu am nimic, nici macar putinul acela disconfort de care se spune, vi-l recomand cu toata sinceritatea.

 

Ne bucuram sincer ca a reusit operatia !

de ce nu ne pui si o poza sa vedem cum arata acum ? Sa ne dam o parere si despre rezultat?

:offtopic:

Partajează acest post


Link spre post

si eu m-am operat la dr stan acum o luna jumate si fara sa fiu subiectiva sau ceva de genu...este cel mai bun dr din tara..

sanii sunt moi la atingere...bineinteles ca stau putin mai ridicati decat cei normali dar sunt foarte frumosi..si pt ca nu am o proteza foarte mare am cateva prietene cu care nu m-am vazut de ceva timp si nici nu au realizat ca m-am operat..se vad foarte naturali..iar operatia este foarte usora..nu m-a durut nimik..am avut o simpla febra musculara..iar chestiile cu duburile de dren si durera sunt asa cum se spune..nu exista..pt ca in timpul operatiei datorita tehnicii dl dr nu prea sangerezi..

Partajează acest post


Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×