Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

comune, sate, catune

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa ce ca-s razna din cauza vremii, mi-ati mai si adus aminte ca n-am mai fost la tara de la 14 ani. Vreau la garla ! :)

Bagajul (trening, cizmulite de guma ca e umezeala) si urmatorul weekend la tara cu tine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daaa, nu asa se zice la tara? "de guma"- "de cauciuc".

Chiar ca nu ai fost demult :)

Pai ce sa fac cu alea ? :)

Nu cred sa fie asa noroi si nu cred ca am incaltat vreodata asemenea cizme. Si tin sa-ti spun ca am fost pe toate tipurile de vreme acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar acum, in ultima vreme ai fost? :flowers: In aceste vremuri cand in multe sate se fac lucrari, se trage apa, gaze, cand ploua ai nevoie de elicopter! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa te felicit pt ca ai avut curaju' sa deschizi acest topic....multora le e rusine ca sunt de la tara....si io am stat pana acu' 4 ani la tara si pot sa zic ca sunt fericita ca am copilarit intr-un loc ferit de multe "mizerii"....acum merg de 2 ori pe luna acolo....desi foarte multe persoane privesc cu retinere pe cei de la tara nu inteleg de ce....tot oameni sunt si cei nascuti,crescuti la tara....doar ca au avut norocul sau nenorocul sa nu se nasca la orah....nu noi alegem unde sa ne nastem si care sa fie familia noastra:D.......cunoas persoane cu,care am copilarit, la care le e rusine sa spuna ca sunt de la tara....dupa ce au plecat de acolo nici macar in vizita la parinti nu mai vin decat fff rar...pacat.....:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multora le este rusine ca sunt de la tara deoarece satul= prostie, in mintea multora. Multi cred ca cei de la tara sunt needucati, nu sunt igenici si nu au gram de intelegenta. Nu neg, sunt intr-adevar si persoane de acest gen, in unele locuri mai multe in altele mai putine. Foarte multi se trag de la tara si din ce in ce mai multi se reorienteaza catre tara, chiar daca doar din cand in cand. Am stat si eu prin orase mai mult sau mai putin, unele sunt frumoase sunt pline de oportunitati, dar zgomotul e foarte mare, sa nu mai spun de poluare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi cred ca cei de la tara sunt needucati, nu sunt igenici si nu au gram de intelegenta.

 

Şi la fel, cei de la ţară spun despre cei de la oraş că sunt drogaţi, afemeiaţi, leneşi şi iresponsabili.

 

Eu unul stau la oraş, dar, e o plăcere să merg

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mearga pictorii la tara ca sa moara

De caldura si de praf

...............

Mie dati-mi strazi pavate maturate

Dati-mi cinematograf

.................

Si cu fete

Incaltate(pam pam) cel putin!

 

 

de fapt nu-i pama pam

e La-la-ri-lu-la-la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×