Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Osiris (1 Martie - 10 Martie, 27 Noiembrie - 16 Decembrie) Atotputernicia dreptatii

 

 

 

Stand stramb si judecand drept.

 

 

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io stiam ca-s Isis, da din alta parte.....

 

io-s ca şi tine la zodiacul ăsta

 

deşi nu mi se pare că am fi acelaşi tip de personalitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isis (11 Martie-31 Martie, 18 Octombrie-29 Octombrie, 19 Decembrie-31 Decembrie) Capacitatea de a renaste

 

Sotia si sora lui Osiris, Isis simboliza in mitologia egipteana fertilitatea si renasterea, feminitatea si creatia. Lui Isis i se mai spune si ,,marea vrajitoare, acesta putere fiindu-i conferita de Ra,cand i-a spus numele ei secret. Numele egiptean al lui Isis era Aset,care inseamna 'tron'. A te afla sub acest semn inseamna fi un mare iubitor al frumosului, a fi o personalitate complexa, plina de viata si de iubire. Persoanele nascute sub acest semn emana armonie si frumusete, stiind sa o impartaseasca si celor din jur. Spirite generoase si demne de incredere, le place sa ofere protectie, sa dea sfaturi si sa influenteze in bine pe cei din jur. Isi doresc intens sa-i aduca pe cei dragi pe calea cea buna si se simt profund lezate atunci cand ajutorul le este refuzat.

Ma regasesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

T hoth (1 Aprilie - 19 Aprilie, 8 Noiembrie - 17 Noiembrie) Magia cuvintelor

 

exceptie facand comunicarea, in rest sunt destul de aproape

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anubis (9 Mai - 27 Mai, 29 Iunie - 13 Iulie) Iubirea de viata

 

Receptivi si flexibili,linistiti si amabili, reprezentantii acestui semn se bucura de mult respect si apreciere din partea celorlalri. Se spune despre ei ca sunt pedanti, insa putin sunt cei care stiu cu cata iubire si daruire =0 pot iubi. Fara sa-si exagereze importanta, persoanele acestui semn zodiacal se indreapta in pasi lenti, dar siguri spre telul pe care si l-au propus. Sunt firi calde si echilibrate. Secretul succesului acestei zodii se afla in viziunea pe care o au asupra lumii. Stiu sa se retraga la timp, stiu sa privesca situatia detasat si vad numai partea frumoasa si hilara a lucrurilor. Cum ar putea atunci sa nu iubesca viata?

 

Cool!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personalitatea in functie de zodiacul egiptean

 

Isis (11 Martie-31 Martie, 18 Octombrie-29 Octombrie, 19 Decembrie-31 Decembrie) Capacitatea de a renaste

 

Sotia si sora lui Osiris, Isis simboliza in mitologia egipteana fertilitatea si renasterea, feminitatea si creatia. Lui Isis i se mai spune si ,,marea vrajitoare, acesta putere fiindu-i conferita de Ra,cand i-a spus numele ei secret. Numele egiptean al lui Isis era Aset,care inseamna 'tron'. A te afla sub acest semn inseamna fi un mare iubitor al frumosului, a fi o personalitate complexa, plina de20viata si de iubire. Persoanele nascute sub acest semn emana armonie si frumusete, stiind sa o impartaseasca si celor din jur. Spirite generoase si demne de incredere, le place sa ofere protectie, sa dea sfaturi si sa influenteze in bine pe cei din jur. Isi doresc intens sa-i aduca pe cei dragi pe calea cea buna si se simt profund lezate atunci cand ajutorul le este refuzat.

Nu prea mă regăsesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ra (8 Ianuarie - 21 Ianuarie, 1 Februarie - 11 Februarie, 18 Noiemberie - 26 Noiembrie ) - Stralucirea luminii

 

Temperamentul focos al acestei zodii cere multa mobilizare si spirit comb ativ. Aflate sub tutela zeului Amon-Ra, aceste personalitati sunt temperamentale, angajandu-se in tot ceea ce le face placere. Pentru ca vor sa simta caldura focului, trebuie cucerite furtunos. Vor alege intotdeauna in viata calea cea mai grea pentru ca adora provocarile. Nicioadata nu se vor multumi cu prea putin. Exigentele pe care le au fata de ele insele sunt insa foarte mari si vor avea de suferit din aceasta cauza. Feriti-va sa va jucati cu o persoana nascuta sub acest semn. Riscati sa va jucati cu focul insusi

 

Se potriveste cam...70%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anubis (9 Mai - 27 Mai, 29 Iunie - 13 Iulie) Iubirea de viata

 

Receptivi si flexibili,linistiti si amabili, reprezentantii acestui semn se bucura de mult respect si apreciere din partea celorlalri. Se spune despre ei ca sunt pedanti, insa putin sunt cei care stiu cu cata iubire si daruire =0 pot iubi. Fara sa-si exagereze importanta, persoanele acestui semn zodiacal se indreapta in pasi lenti, dar siguri spre telul pe care si l-au propus. Sunt firi calde si echilibrate. Secretul succesului acestei zodii se afla in viziunea pe care o au asupra lumii. Stiu sa se retraga la timp, stiu sa privesca situatia detasat si vad numai partea frumoasa si hilara a lucrurilor. Cum ar putea atunci sa nu iubesca viata?

Da, 99% ....deoarece eu nu sunt deloc linistita :blink: :cry: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×