Sari la conținut
Forum Roportal
vaca_cu_cabina

Oameni cu serpi in burta....

Postări Recomandate

Intr-o seara butonam televizorul si numa ce vad...cazul unui copil cu un sarpe in burta.

Cum e posibil sa ai un sarpe in burta ?

Si vroiau sa lege copilul cu capul in sus de-asupra unui vas cu lapte, sa-i iasa sarpele pe gura.

Doamne ce groaznic.

Dar nu inteleg...cum pot unii oameni sa aiba serpi in burta ?? Este blestem, posedare..?

Am mai auzit de un caz in care o fata de 12 ani avea un sarpe de 1 m in burta si au dus-o la exorcizare pana la urma.... si la biserica i-au scos sarpele....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu inteleg...cum pot unii oameni sa aiba serpi in burta ?? Este blestem, posedare..?

nu pot. si nu e blestem, e prostie si superstitie. mai era o poveste din asta pe la americani, parca, cu un copil care a inghitit un ou de caracatita pe cand inota in mare si, sa vezi si sa nu crezi, a ramas insarcinata si a nascut o caracatita vie... :o: ...3 kile doua sute, 49 de centimetri, par blond, ochi albastri, cioc, 8 brate, tot tacamul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o seara butonam televizorul si numa ce vad...cazul unui copil cu un sarpe in burta.

Cum e posibil sa ai un sarpe in burta ?

Si vroiau sa lege copilul cu capul in sus de-asupra unui vas cu lapte, sa-i iasa sarpele pe gura.

Doamne ce groaznic.

Dar nu inteleg...cum pot unii oameni sa aiba serpi in burta ?? Este blestem, posedare..?

Am mai auzit de un caz in care o fata de 12 ani avea un sarpe de 1 m in burta si au dus-o la exorcizare pana la urma.... si la biserica i-au scos sarpele....

 

:o:

 

1. De ce ar intra un sarpe in gura cuiva?

2. Cum ar intra?

3. Daca prin absurd ar intra, cum ar supravietui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus o batrana de la tara ca pe vremuri cand erau copii mici si nu avea cine sa stea cu ei acasa, mamele trebuia sa- ia cu ele la munca campului. Si imi povestea cum ii aranjau la umbra si cum ii supravegeau tot timpul ca sa nu le intre serpi pe gura :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne io m-am speriat groaznic la cazul cu copilul si sarpele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi-a spus o batrana de la tara ca pe vremuri cand erau copii mici si nu avea cine sa stea cu ei acasa, mamele trebuia sa- ia cu ele la munca campului. Si imi povestea cum ii aranjau la umbra si cum ii supravegeau tot timpul ca sa nu le intre serpi pe gura :hi:

asa stiu si eu din batrani, dar ... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×