Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

femeile inteligente

Postări Recomandate

"O pereche pleaca in vacantza pe un lac unde se putea pescui.

Lui ii placea sa pescuiasca in zori , ea adora lectura.

Intr-o dimineata el se intoarse dupa citeva ore de pescuit si hotari sa traga un pui de somn. Desi lacul nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Visli putin,apoi relua lectura. Dupa putin apare paznicul in barca lui:

-Buna ziua, ce faceti aici?

-Citesc, raspunse ea desi gindea ca e evident.

-Sinteti intr-o zona unde pescuitul este interzis!

-Dar nu pescuiesc, nu se vede ?

-Da, dar aveti tot ce va trebuie . Trebuie sa ma urmati si va trebui sa va amendez .

-Daca o faceti va denunt pentru viol.

-Dar nici macar nu v-am atins !

-Dar aveti cu dvs. tot ce va trebuie !

Morala: NU contraziceti niciodata o femeie care stie sa citeasca .Trimiteti asta tuturor femeilor inteligente care au nevoie de un suris si barbatilor despre care credeti ca pot suporta realitatea . "

 

Asta am primit-o pe mail si mi- rasarit in minte intrebarea:

 

Ce sau cum este o femeie inteligenta?

Ii putem defini cateva carateristici comportamentale? Ce face si ce nu face ea?

Voi ce credeti?

 

Si va spun si eu mai incolo ce cred...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate filosofa mult si bine pe tema aceasta.

O femeie inteligenta poate fi femeia-"soarece de biblioteca", cu un IQ ametitor de mare; indiferent daca e femeia-cercetator sau femeia-profesor, in general nu o intereseaza aspectul fizic ci doar munca... le apreciez si le invidiez intr-o oarecare masura.

 

Insa

 

le consider "inteligente" si pe femeile care stiu sa se descurce in viata , cu un IQ modest, dar care, stiu sa-si apere interesele, stiu sa-si foloseasca "farmecele" pentru a-si atinge telurile. Uneori, mi-e ciuda pe ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a nu se confunda termenii de "erudita",sau "intelectuala",cu

"inteligenta"

o femeie inteligenta nu tb neaparat sa fie doctor docent,insa musai are nevoie

sa aiba un al saselea simt si sa stie,asa cum s-a scris mai sus,sa cada

mereu in picioare,sau poate chiar sa nu cada de loc...

voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate filosofa mult si bine pe tema aceasta.

O femeie inteligenta poate fi femeia-"soarece de biblioteca", cu un IQ ametitor de mare; indiferent daca e femeia-cercetator sau femeia-profesor, in general nu o intereseaza aspectul fizic ci doar munca... le apreciez si le invidiez intr-o oarecare masura.

 

Insa

 

le consider "inteligente" si pe femeile care stiu sa se descurce in viata , cu un IQ modest, dar care, stiu sa-si apere interesele, stiu sa-si foloseasca "farmecele" pentru a-si atinge telurile. Uneori, mi-e ciuda pe ele.

Trebuie sa fiu de acord cu tine,stimata prietena din zodia balanta

;) ....sunt femei care nu sunt kiar atat de inteligente dar care stiu ce isi doresc,sunt sigure pe ele si nu le pasa,trec altfel peste lucrurile care se presupune ca ar trebui sa ne darame...femei care stiu ce vor sa faca cu viata lor si merg inainte,kiar daca oamenii spun:stai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sau cum este o femeie inteligenta?

Ii putem defini cateva carateristici comportamentale? Ce face si ce nu face ea?

 

Femeia inteligenta este femeia care stie ce vrea de la viata si reuseste sa realizeze o mare parte din planurile sale.Ea va fi mereu obiectiva,corecta,punctuala...va respecta si va stii sa se faca respectata la randul ei.Niciodata nu se va lasa influentata de altii si de fiecare data isi va spune punctul de vedere sustinandu-l cu argumente solide.O femeie inteligenta niciodata nu va amesteca viata sentimentala cu cea profesionala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeia inteligenta este femeia care stie ce vrea de la viata si reuseste sa realizeze o mare parte din planurile sale.Ea va fi mereu obiectiva,corecta,punctuala...va respecta si va stii sa se faca respectata la randul ei.Niciodata nu se va lasa influentata de altii si de fiecare data isi va spune punctul de vedere sustinandu-l cu argumente solide.O femeie inteligenta niciodata nu va amesteca viata sentimentala cu cea profesionala.
korekt...nice choice!go for it!va sti sa faca diferenta intre cariera si viata sentimentala...punct okit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"O pereche pleaca in vacantza pe un lac unde se putea pescui.

Lui ii placea sa pescuiasca in zori , ea adora lectura.

Intr-o dimineata el se intoarse dupa citeva ore de pescuit si hotari sa traga un pui de somn. Desi lacul nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Visli putin,apoi relua lectura. Dupa putin apare paznicul in barca lui:

-Buna ziua, ce faceti aici?

-Citesc, raspunse ea desi gindea ca e evident.

-Sinteti intr-o zona unde pescuitul este interzis!

-Dar nu pescuiesc, nu se vede ?

-Da, dar aveti tot ce va trebuie . Trebuie sa ma urmati si va trebui sa va amendez .

-Daca o faceti va denunt pentru viol.

-Dar nici macar nu v-am atins !

-Dar aveti cu dvs. tot ce va trebuie !

Morala: NU contraziceti niciodata o femeie care stie sa citeasca .Trimiteti asta tuturor femeilor inteligente care au nevoie de un suris si barbatilor despre care credeti ca pot suporta realitatea . "

 

Asta am primit-o pe mail si mi- rasarit in minte intrebarea:

 

Ce sau cum este o femeie inteligenta?

Ii putem defini cateva carateristici comportamentale? Ce face si ce nu face ea?

Voi ce credeti?

 

Si va spun si eu mai incolo ce cred...

 

 

Soro, ce`ti veni?! :tease: k sa nu mai ma dau sa`ti raspund pe mess, am sa te salut aici, acum... am avut ceva "trebica" , a trebuit sa fac curat in viatza mea personala, dar mai mult am ravashit`o! :sorry: va trebui sa dicutam indelung despre tema asta...

 

poopici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeia inteligenta este femeia care stie ce vrea de la viata si reuseste sa realizeze o mare parte din planurile sale.Ea va fi mereu obiectiva,corecta,punctuala...va respecta si va stii sa se faca respectata la randul ei.Niciodata nu se va lasa influentata de altii si de fiecare data isi va spune punctul de vedere sustinandu-l cu argumente solide.O femeie inteligenta niciodata nu va amesteca viata sentimentala cu cea profesionala.

 

foarte bine gandit si definit:da acord cu tine deea! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o femeie inteligenta este o femeie care stie sa se descurce, indiferent de situatie :tease: . stie cand trebuie sa apeleze la sex-appeal :P , stie cand trebuie sa fie serioasa, sa rada, sa flirteze :sorry: , stie sa atraga avantajele de partea ei si sa profite din plin de ceea ce inseamna viata: aventura, dragoste, munca si distractie.. :P :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o femeie inteligenta este o femeie care stie sa se descurce, indiferent de situatie :tease: . stie cand trebuie sa apeleze la sex-appeal :P , stie cand trebuie sa fie serioasa, sa rada, sa flirteze :sorry: , stie sa atraga avantajele de partea ei si sa profite din plin de ceea ce inseamna viata: aventura, dragoste, munca si distractie.. :P :luck:
Cu sex`appeal te nasti,dupa parerea mea....poti fi charismatic sau nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×