Sari la conținut
Forum Roportal
Cela

discutii pe marginea unor citate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deschid aici o subtema cu citate. Din punctul meu de vedere (care nu trebuie nicicum impartasit sau urmat de ceilalti) aici ar trebui sa fie reproduse vorbe de duh ale oamenilor care au lasat o urma pe acest pamant, una mai ad

Editat de Cela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea fara Dumnezeu pe care, ca un bun propagandist si activist de partid ne-o recomanzi, este o lume care nu poate face pe nimeni fericit. Pentru ca o lume fara adevaratul Dumnezeu, este o lume fara iubire adevarata (agape). Aceasta lume genereaza oameni primitivi, chiar daca sunt bine informati cultural sau stiintific. Aceasta lume intemeiata pe selectia naturala se afla permanent intr-o lupta egoista pentru afirmare si supravietuire cu orice pret. Etica si morala ei functioneaza numai conditionat de factorii materiali.

 

Tu insuti esti tot atat de nefericita, pe cat esti de "otravita". Nu stiu cum mai poti sa traiesti. De fapt traiesti numai ca sa otravesti si sa faci si pe altii nefericiti.

 

Iti spun toate acestea, constient fiind ca numai Adevarul te va putea elibera si impaca.

 

Dr. Florin Micliuc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lumea fara Dumnezeu pe care, ca un bun propagandist si activist de partid ne-o recomanzi, este o lume care nu poate face pe nimeni fericit. Pentru ca o lume fara adevaratul Dumnezeu, este o lume fara iubire adevarata (agape). Aceasta lume genereaza oameni primitivi, chiar daca sunt bine informati cultural sau stiintific. Aceasta lume intemeiata pe selectia naturala se afla permanent intr-o lupta egoista pentru afirmare si supravietuire cu orice pret. Etica si morala ei functioneaza numai conditionat de factorii materiali.

 

Tu insuti esti tot atat de nefericita, pe cat esti de "otravita". Nu stiu cum mai poti sa traiesti. De fapt traiesti numai ca sa otravesti si sa faci si pe altii nefericiti.

 

Iti spun toate acestea, constient fiind ca numai Adevarul te va putea elibera si impaca.

 

Dr. Florin Micliuc

 

 

 

La replica asta nu ma asteptam stimate dr.!Mi te inchipuiam ceva mai blajin ... ;)

Nu as putea fi atit de expeditiv in raspunsuri cum ai fost tu acum...

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elia: Lumea fara Dumnezeu pe care, ca un bun propagandist si activist de partid ne-o recomanzi, este o lume care nu poate face pe nimeni fericit. Pentru ca o lume fara adevaratul Dumnezeu, este o lume fara iubire adevarata (agape). Aceasta lume genereaza oameni primitivi, chiar daca sunt bine informati cultural sau stiintific. Aceasta lume intemeiata pe selectia naturala se afla permanent intr-o lupta egoista pentru afirmare si supravietuire cu orice pret. Etica si morala ei functioneaza numai conditionat de factorii materiali.

Tu insuti esti tot atat de nefericita, pe cat esti de "otravita". Nu stiu cum mai poti sa traiesti. De fapt traiesti numai ca sa otravesti si sa faci si pe altii nefericiti.

Iti spun toate acestea, constient fiind ca numai Adevarul te va putea elibera si impaca.

Dr. Florin Micliuc

 

 

:tease:

Doctore, imi pare rau ca esti asa suparat pe mine. Spui a'ci si lucruri adevarate, anume ca lumea fara credinta intr-un dumnezeu, fie el si imaginar si imaginat, nu poate ferici pe oricine si nu fericeste multi atei, in orice caz. Insa sa fim sinceri, nici credinciosii nu se cam lauda pe toate vocile ca plesnesc de fericire . . . . Sunt

Editat de Cela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar si tu doctore, repeti aceleasi tipare mentale ca si cel mai umil credincios:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off-topic

 

aceasta tema ar fi trebuit sa contina citate, nu si critici, pe baza citatului, a celui ce l-a pus pe forum

voi ce spuneti?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isus a practicat aceasta iubire atat de credibil, dar si atat de insuportabil pentru oamenii firesti, incat a trebuit sa dispara.

 

El a avut urmasi asemenea lui (vezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×