Sari la conținut
Forum Roportal
ioanion45

Fiara cu sapte capete din marea popoarelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

crestinii cred ca DUMNEZEU care este Duh s-a relevat printr-un om ...

 

Un Dumnezeu care se relevraza printr-un OM ...nu e Dumnezeu ci Dracu!

Nu observi rautatea pocaitilor ? Crezi ca ea vine de la demiurg?

si mai cred ca si SATAN se releveaza tot prin oameni...de exemplu prin tine ! :flowers:

 

daca ar fi asa cum zici ...lucrurile s-ar schimba radical ...si asta ar insemna ca Satana sa fie considerat drept Dumnezeu ...iar ucigasul la care va inchinati voi ca la Dumnezeu ...e DRACU!

 

Ceea ce fie vorba intre noi, datorita claritatii faptelor istorice ... este mai mult decat evident!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am strecurat nimic de la mine!cum si asta e colorata?ce inseamna plastica?

 

 

iti spun eu ce inseamna :flowers: : iti bati capul prea mult cu cineva care nu e in stare sa inteleaga . ignora-l si multumim pentru informatii , unii sunt atat de grei de cap incat nu doar ca nu inteleg , dar refuza sa si creada :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La "Loz in plic" poate ESTE VORBA, ca Scriptura nu ai. Copiezi fara sa studiezi si confunzi speculatiile cu adevarul.
pai spune tu cum e?ca pin acum n-am vazut nimic serios la tine ,esti afon complet daca nici o invatatura incepatoare cum este botezul nu intelegi,ce sa mai zic de celelalte taine!Mai bine distreaza-te in alta parte ,Domnul n-o sa-ti permita la nesfirsit sa-i iei in deridere Numele,asa ca ,te dau pe mina Lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele zece coarne reprezintă totalitatea statelor suverane care alcătuiesc organizaţia politică a lui Satan. Toate sunt violente şi agresive, dar, aşa cum indică cele şapte capete, supremaţia aparţine, pe r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Si eu as dorii sa stiu la care carte biblica va referiti,pt ca asa cum am spus ceea ce zice Daniel despre cele 10 coarne ,este literal inteles,pe cand ceea ce ia fost revelat apostolului Ioan este simbolic.

Poi eu știu la ce te-ai referit?

Eu te-am citat și am cerut un răspuns. Simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi eu știu la ce te-ai referit?

Eu te-am citat și am cerut un răspuns. Simplu.

Am spus ca cele zece coarne reprezinta totalitatea statelor suverane.Deci nu sunt zece state ca sa le insir numele.Numarul zece ma repet este simbolic,iar in lista de mai jos veti gasi versete cu numere simbolice care le gasiti in biblie.

Numere simbolice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×