Sari la conținut
Forum Roportal
Obsoletus

Prostitutia

Postări Recomandate

"Tocmai am vazut la stiri o biata fata de 18 ani care a sarit de la etajul 2 pentru a scapa de viol...adica de 2 colegi frustrati ".

 

Dupa ce m-am intrebat de ce am vazut o asemenea stire... am ajuns la o concluzie si intrebarea: DE CE MAMA DRACULUI E ILEGALA PROSTITUTIA ?

E o problema filosofica... IO CRED CA NUMARUL VIOLURILOR AR SCADEA DRASTIC DACA AR FI LEGALA{sau nu ?...comentati}

 

Daca ne mai uitam prin unele topicuri observam ca anumiti indivi se gandesc la sinucidere doar datorita faptului ca sunt virgini etc...sper ca intelegeti unde bat...=> DE CE e ILEGALA PROSTITUTIA?.

Care sunt argumentele contra prostitutiei...inafara de boli cu transmitere sexuala...E cumva imoral,daunator sa "nesanatos psihologic" sa apelezi la asemenea servicii...CARE E PROBLEMA ???? :o: :acute:

 

UNDE E LIBERTATEA ?

Ce-ar fi sa facem o petitie si sa cerem legalizarea prostitutiei ?

 

P.S:Sa nu-mi dati citate din BIBILIE :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o multime de retele care fac trafic de carne vie. Acum depinde din ce punct de vedere privesti lucururile. Daca te gandesti la ceva de genu' SC Bordel SRL care sa plateasca si impozit statului si sa aibe toate documentele in regula,si aici ma refer si la fete,n-as fii impotriva. Cateva tari membre UE au legalizat prostitutia si ma gandesc ca putem invata din exemplul lor in ceea ce priveste organizarea. Insa prioritatile Guvernului actual sunt altele,avem probleme mai importante de rezolvat,prostitutia mai poate astepta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
UNDE E LIBERTATEA ?

Ce-ar fi sa facem o petitie si sa cerem legalizarea prostitutiei ?

S-a mai facut petitii de acest fel, exista si proiecte de legi, dar din pacate nu se vrea asta . Adica legiferarea prostitutiei.

Iar motivul este unul singur, se scot mai multi bani negri decat daca s-ar legaliza. De aceia nu exista un interes real pentru a se face acest lucru.

Care e prost sa omoare o gaina cu oua de aur, pentru a lua ouale ? :lol2:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu legalizarea prostitutiei, din toate motivele enumerate mai sus (in favoarea acestui lucru). Vor exista mereu femei care altceva nu stiu sa faca si barbati care din "nevoia imperioasa" le seduc pe unele si pe altele si le fac sa sufere, pentru ca vor o pereche de pcioare disponibile. De ce sa nu dam cartile pe fata si sa sprijinim "prestarea serviciilor" intr-un mediu curat, cu asistenta medicala de rigoare, pentru ca acele femei sa nu mai ajunga pe marginea drumului si sa dispara, urmand ca nimeni sa nu se intereseze de soarta lor. Mi se pare trist pentru orice femeie sa aleaga drumul acesta, dar sa recunoastem, prostituate au fost si vor exista intotdeauna, iar de cerere nu va fi lipsa vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar motivul este unul singur, se scot mai multi bani negri decat daca s-ar legaliza. De aceia nu exista un interes real pentru a se face acest lucru.

Nu cred ca lobby-ul facut de pesti e mai bazat decat lobby-ul facut de Biserica Ortodoxa. Motivul, daca ar fi sa fie ales unul singur, pentru care este ilegala prostitutia este unul religios.

 

 

eh... eram candva si noi mai civilizati:

pic23655.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care sunt argumentele contra prostitutiei...inafara de boli cu transmitere sexuala...

 

din contra, in statele unde prostitutia e legalizata, "prestatorii de servicii" sa nu fac discriminare de sex :cry:

sunt supusi unor controale si examene medicale periodice riguroase, deci e un argument pro legalizare, in favoarea ambelor parti.

 

probabil ca numarul violurilor ar scadea insa nu cred ca intr-o masura covarsitoare deoarece tulburarile comportamentale ale violatorilor tin de natura psihologica, nu de faptul ca nu gasesc persoane dornice de intretinere raporturi sexuale. Alfel n-ar exista violuri intre partenerii unui cuplu sau intre soti.

Editat de fulgdenea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e problema filozofica?

 

nu, e de categoria ,,discutii diverse''

dar puteai sa-ti dai cu parerea chiar daca e la sectiunea asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Tocmai am vazut la stiri o biata fata de 18 ani care a sarit de la etajul 2 pentru a scapa de viol...adica de 2 colegi frustrati ".

 

Dupa ce m-am intrebat de ce am vazut o asemenea stire... am ajuns la o concluzie si intrebarea: DE CE MAMA DRACULUI E ILEGALA PROSTITUTIA ?

E o problema filosofica... IO CRED CA NUMARUL VIOLURILOR AR SCADEA DRASTIC DACA AR FI LEGALA{sau nu ?...comentati}

sincer nici eu nu stiu....ar fi mult mai bine asa... s-ar rezolva o gramada de probleme asa...

insa fiindca si deoarece traim in romania...cred ca se intelege :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×