Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

|Ce pot face daca stiu ca va pleca....|

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Raspunsul meu e sec, dar din pacate , foarte aproape de adevar : trebuie sa te impaci cu gandul .Desigur, modalitati de comunicare exista acum , dar ... daca pleaca definitiv din tara nu iti ramane decat sa speri ca urmatoarea EA va fi o fata ce va ramane pe meleagurile natale. Sau de ce nu, poate intr-o buna zi vei reusi sa o urmezi si tu in tara in care ea va pleca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu poti face alceva decat sa te resemnezi s-au dak potzi dute dupa ea.Am trecut si eu printr-o experientza ca asta chiar in aceasta vara,as fi plecat dupa ea dar nu am decat 17 ani si nu as fi facut nimik dak eram la sf facultatzii imi faceam bagajelul si pe acolo mi calea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca numai in "belele" intri?! ;) Dar poate vorbesti la modul general, ipotetic! Chiar si asa:

Nu vreau sa te supar! Mi-ar placea sa iti pot spune ca totul va fi bine, dar...

Acum depinde, pleaca definitiv? Pleaca doar pentru o perioada?

Daca o iubesti cu adevarat, urmeaz-o! Altfel ce faceti? Tineti legatura o perioada, apoi va indepartati unul de celalalt, din ce in ce mai mult si apoi ramane doar o amintire. Relatiile la distanta sunt sortite esecului. Poate cele in care unul pleaca pentru o perioada, sa munceasca in alta tara, cei doi sunt casatoriti, au copii. Asta e cu totul altceva, dar chiar si in acest caz avem surprize...

Stii doar ca vorbesc numai din experienta. Relatia mea la distanta a durat aproximativ 10 luni. Acum e in "plop" si nu stiu daca va mai fi ceva.

Iti va fi tot timpul dor de ea si sa-i auzi doar vocea, la telefon, nu va fi nicioadata de ajuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:">

Ce sa zic.... :( ... am stiu asta de f. mult timp, dar cine ar fi crezut... eiii... :giggle:

Ea acum e clasa a XII-a si dupa BAC pleaca acolo l-a parintii ei (+ o sora mai mare) cu intentia de a face o facultate acolo si de a lucra intre timp! :pokey: Ma bucur (in gandul meu) pt ca se poate realiza profesional, ca are o sansa in plus fatza de altele... dar eu... Oricum nu`i pot cere sa ramana (poate ca ar face`o ;) ) ar insemna sa fiu egoist... :wub:

Si nici eu nu o pot urma, ea spune ca cine stie poate mai tarziu, dar gandind realist visele ei,"ale noastre" nu prea sunt realizabile, as putea sa o vizitez, dar nu prea des, 1-2 an, dar asta nu poate "salva o relatie"!

 

Nush ce sa fac, mai este ceva timp pana atunci, dar asta e... Ea mi-a spus asta din a 2 a zi cand am inceput sa fim impreuna! Eu am zis ca e nebuna ;) cine va sta atata timp cu ea...dar dragostea a fost mare si am ramas impreuna, ea spune ca totul va fi :rabbi: dar nush ce sa cred! Voi ce parere aveti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm...da,cunosc problema asta....este exact momentul critic dintr-o relatie.....cand adevaratele sentimente...ies la suprafata. ;) ....daca puterea dragostei e ...mare,totul e posibil. stiu ca nici un mijloc de comunicatie nu e deajuns in dragoste,ai face orice sa fii alaturi de persoana iubita,dar cand situatia o impune si nu sunt alte sanse de rezolvare,nu iti(va) ramane decat sa sperati ca totul va fi bine si ca va veni un moment cand nu va veti mai desparti niciodata...parerea mea este ca,atunci cand exista respect si iubire intr-o relatie,ceea ce tine unit un cuplu,nu conteaza distanta cat e de mare..ci dragostea :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,este o situatie infricosatoare pentru unii,dureroasa pentru altii,poate pentru tine e un capat de lume dar nu inseamna sfarsitul...ok,va pleca,iti va fi greu,dar asta nu inseamna k se termina si lupta!pana la urma pentru ce traim daca nu pentru iubire?crede`ma,adevarata dragoste invinge orice bariera si nu se lasa infranta chiar daca are zeci de mii de piedici si pare pierduta....ea renaste in fiecare zi,ca pasarea Phoenix din propria`i cenusa,asa k nu dispera,fiecare clipa iti va intari convingerile k....Show must go on!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
citesc cu f. mare nerabdare ceea ce scrieti voi "prietenii mei virtuali" ;) si tind sa cred ca va fi bine dar cum nu stiu...
Va fi bine,e si o kestiune de incredere....in tine in primul rand dar si in ea....nu sunt experta in materie de sfaturi,fiecare traieste diferit,dar mergi pana la capat daca o iubesti cu adevarat!Lupta chiar daca exista doar o farama de speranta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati sti cum o sarut acum, cum ne strangem in brate, cum ne alintam, cum ne sunam mereu, facem doar lucruri care ne plac, mici cadouri... ne aducem aminte de clipe dulci impreuna, parca ne pregatim sufleteste unul pe celalalt... ea spune ca vrea si ca va fi sotia mea si ca noi doi suntem facuti unul pt celalalt, dar cine stie, Nu ca nu mi-as dori... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×